دکوراسیون

چرا کاغذ دیواری کنده می شود

ترمیم درز کاغذ دیواری

امروزه استفاده از کاغذ دیواری در بین مردم رواج بیشتری پیدا کرده است چرا که از تنوع رنگ و طرح بیشتری برخوردار است و محیط و فضای منزل را به محیطی لذت بخش تبدیل میکنید. اما استفاده از کاغذ دیواری هم مشکلات مربوط به خود را دارد . نگهداری از آن ، خراب نشدن ، خراب شدن تکه هایی از آن و چگونگی جایگزینی آنها میتواند به یکی از دغدغه های کاربران استفاده از کاغذ دیواری تبدیل شود. دیدن صحنه خراب شدن کاغذ دیواری میتواند به عنوان بدترین اتفاق ممکن در یک منزل بدل شود چرا که در دید بودن آن میتواند جلوه بدی به فضای موجود ببخشد. اما اینکه مطلع باشید که،چه چیزی باعث کنده شدن کاغذ دیواری میشود Why wallpaper is peeled off  میتواند به شما در جلوگیری از پیش آمدن چنین مشکلاتی کمک کند.

 

چه چیز باعث کنده شدن کاغذ دیواری میشود؟

 

اولین مطلبی که ذهن مخاطب را درگیر میکند،  رطوبت است چرا که دیوارهای مرطوب سبب از بین بردن چسب کاغذ دیواری میشوند و با سست شدن این چسب، کاغذ دیواری از محل رطوبت کنده میشود. برای اینکه این مشکل به حداقل ممکن خود برسد سعی کنید محیط مرطوب را پیدا کرده و روطوبت آن را از بین ببرید.

  • محیط حمام و آشپزخانه اگر تهویه مناسبی نداشته باشد رطوبت را به دیگر بخش ها منتقل میکند. راهکار این است که با باز گذاشتن درب ها و پنجره ها روطوبت موجود در محیط را از بین ببرید.
  • لباس های خیس میتواند عامل بعدی در ایجاد رطوبت منزل باشند. با پهن کردن لباس ها در فضای منزل رطوبت موجود، به دیوارها منتقل شده و باعث خرابی کاغذ دیواری و کنده شده آن میگردد.
  • اگر از کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده میکنید بهتر است شستن آن را هر چند ماه یک بار انجام دهید، چرا که در اثر رطوبت و خشک نکردن کاغذ دیواری رطوبت به زیر دیوار نفوذ کرده و باعث کنده شدن آن شود.
پیشنهادی
 10روش جالب و جذاب برای داشتن بهترین دکور اتاق دخترانه

 

چه چیز باعث کنده شدن کاغذ دیواری میشود؟

 

چرا درز کاغذ دیواری باز میشود و آیا راهی برای پیشگیری از آن وجود دارد؟

 

درز کاغذ دیواری در اثر جفت نشدن رول های آن و همچنین منطبق نبودن و چسب کاری نامناسب ایجاد میگردد . اگر از جنس مرغوب کاغذ دیواری استفاده میکنید، چسب مناسبی به کار می برید و نصاب ماهری برای نصب کردن  انتخاب کرده اید ، میتوانید انتظار این را داشته باشید تمام درزهای کاغذ دیواری پوشانده میشود.

درز بین دیوار همچنین میتواند دلایل دیگری هم داشته باشد. اگر درز دیوار ناشی از حباب زیر کاغذ دیواری باشد، میتوانید با استفاده از کاتر یا چاقو حباب را از بین برده و با غلطک محیط را یکنواخت کنید و درز موجود را از بین ببرد.

اگه درز ایجاد شده به علت شست و شوی مکرر کاغذ دیواری باشد و دیوار را با مواد شوینده و پارچه های زبر تمیز کرده  باشید ، و رنگ کاغذ دیواری از بین رفته باشد میتوانید با جدا کردن ماهرانه کاغذ دیواری آن را با کاغذ دیواری نو جایگزین کنید.

ولی اگر قسمت  آسیب دیده خیلی ظاهر زشتی به خانه شما نمی بخشد میتوانید بعد از خشک شدن کاغذ دیواری با چسب مجددا آن را به دیوار بچسبانید.

چه چیز باعث کنده شدن کاغذ دیواری میشود

ترمیم کنده شدن کاغذ دیواری

 

در مرحله اول شما میتوانید درز را باز کنید، آن را تمیز کرده و  گرد و غبار را از بین ببرید و سپس اقدام به چسب زدن آن نمایید.

بعد از چسب زدن میتوانید با پارچه ای مرطوب چسب های اضافی را از محل پاک کنید و قسمت چسب زده را به آهستگی فشار دهید که کاغذ دیواری به دیوار بچسبد.

پیشنهادی
چند روش کم هزینه و مفید برای تزیین دیوار

هنگامی که قصد خرید کاغذ دیواری را دارید سعی کنید مقدار بیشتری خریداری کنید چرا که ممکن است در اثر کنده شدن کاغذ دیواری بخواهید مقداری از آن را جایگزین کنید. هنگامی که کاغد دیواری کنده یا معیوب می شود،  شما میتوانید مکان آسیب دیده را با کاتر یا کاردک به طور ماهرانه ای جدا کنید و اقدام به نصب کاغذ دیواری جدید و جایگزین نمایید.

قبل از چسباندن باید به این نکته توجه کنیم که چسب های باقی مانده روی دیوار را با کمک دستمال مرطوب یا کاردک به طور کامل از دیوار جدا کنیم چرا که در اثر ماندن چسب روی دیوار در اثر جایگزینی کاغذ دیواری جدید، ممکن است مجددا آن قسمت دچار مشکل شده و کاغذ دیواری از دیوار جدا شود.

برای اینکه کاغذ دیواری هوا نگیرد و حبابی ایجاد نگردد برای چسباندن بهتر از از کاردک کمک بگیرید.

 

ترمیم درز کاغذ دیواری

 

اگر نصاب در کار خود مهارت نداشته باشد ممکن است چه مشکلاتی ایجاد گردد؟

 

  • حباب های زیر دیوار در اثر زیر سازی های نامناسب از جمله چسب زدن کم یا زیاد در زیر کاغذ دیواری.
  • اگر نصاب در کار خود مهارت کافی نداشته باشد ممکن است زمان زیادی را صرف چسباندن کاغذ دیواری ها نماید.
  • کاغذ دیواری ها اگر به درستی کنار هم قرار نگیرند سبب ایجاد درزهای ریز و درشت در سطح آن میگردد که سبب جلوه بدی به دیوار می شود.
  • درباره کاغذ دیواری های طرح دار ممکن است در اثر عدم مهارت طرح ها به درستی در کنار هم قر ار نگیرند و جلوه ناخوشایندی ایجاد گردد.
  • اگر نسبت چسب و آب به درستی صورت نگیرد در مدت زمان کوتاهی سبب کنده شده کاغذ دیواری از دیوار می شود
پیشنهادی
تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.