دکوراسیون

مزایا و معایب کاغذ دیواری سه بعدی

مزایا و معایب کاغذ دیواری سه بعدی

همان طور که میدانیم طرح های دیوار خانه یا محیط کاریکی از عامل های اساسی در زیباتر شدن آن محیط به حساب می آید. اینکه از چه پوششی برای دیوار منازل استفاده کنیم میتواند سوالی چالش برانگیز باشد. کاغذ دیواری معمولی  یا کاغذ دیواری سه بعدی Three-dimensional wallpaper  سوالی است که ذهن هر  مخاطبی را هنگام خرید درگیر میکند.

کاغذ دیواری سه بعدی چیست؟

میتوان از کاغذ دیواری سه بعدی به عنوان دریچه ای به زیبایی نام برد که  انقلابی وسیع در جهت زیبا سازی خانه و تغییر دکوراسیون داخلی بوجود آورده است. به نوعی قلمداد میشود که اشکال سه بعدی بر روی آنها چاپ می شود که  بسیار شبیه پوسترهای دیواری است اما از جلوه هایی الهام میگیرند که  باعث برجسته شدن خطوط و اشکال در طرح مورد نظر میشود.

پوستر یا همان کاغذ دیواری سه بعدی در شکل ها و رنگ ها و طرح های مختلفی موجود می باشد. از طرح های هندسی تا فانتزی و هیجانی و طبیعت و جالب تر از آن میتوان تصاویر منتخب یا دوست داشتنی خود را سفارش داده و به عنوان دیوار پوش و بر اساس نظر و ذائقه شخصی خود برای طراحی منزلتان به کار ببرید.

جنس دیوار پوش های3d

جنس کاغذ دیوار سه بعدی

جنس کاغد دیواری سه بعدی و معمولی تفاونی ندارد ولی برای خانه های کوچک استفاده از کاغذ سه بعدی بهتراست چرا که عمق و بعد برای خانه های کوچک مهم است. و با استفاده از کاغذ دیواری سه بعدی خانه شما به فضایی بزرگتر و زیبا تری تبدیل میشود.

کاغذ دیواری سه بعدی به چند دسته تقسیم میشود؟

در حالت کلی دو نوع کاغذ دیواری موجود است از جمله استاندارد و سفارشی

پیشنهادی
نکات جالب برای دیزاین منزل با کاغذ دیواری

سه بعدی استاندارد

عیناً مشابه کاغذ دیواریهای معمولی می باشد که از طرح های متنوعی ساخته شده است. طرح های آن به شکل هندسی و تکرار شونده  در کنار هم هستند که باعث ایجاد طرح های سه بعدی میگردد.

کاغذ دیواری سه بعدی به چند دسته تقسیم میشود؟

سفارشی

شامل طرح هایی است که خود مشتری آنها را به مرحله اجرا در می آورد و سفارش میدهد . از جمله ی آنها عکس و تصاویری از گل ، درخت، جنگل و حتی پرتره ها را می توان در قالب طرح های سه بعدی برای دیوار استفاده کرد.

قیمت کاغذ دیواری های سه بعدی

مزایا و معایب

پوستر ها نسبت به کاغذ دیواری های دیگر مزایای به خصوصی دارد که در زیر به پاره ای از آنها اشاره می کنیم

  • انتخاب طرح می تواند به عهده مشتری باشد و تزیینات و دکوراسیون خانه به بهترین شکل ممکن انجام گیرد. نکته ای که حائز اهمیت است ، شخصی سازی محیط زندگی که در هیچ جای دیگه نمی توان یافت.
  • دومین مزیت آن این است که از نظر سایز و اندازه محدودیت ندارد و به هر طول و عرضی که بخواهید موجود می باشد و دیوار شما را پوشش میدهد.
  • از نظر نصب بسیار راحت و آسان نصب میشود.
  • تمیز کردن کاغذ دیواری و شست و شوی آن بسیار راحت است و به آسانی میتوان آن را تمیز کرد.
  • ماندگار است و در برابر انعکاس نور مقاومت خوبی دارد و رنگ آن ثابت است.
  • برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است چرا که باعث بزرگ شدن فضاهای کوچک می شود.
  • اگر منزل شما دید مناسبی ندارد می توانید از پوسترهای مناسب برای رفع این مشکل استفاده کنید.
پیشنهادی
مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

اما در کنار مزایای بسیاری که دارد در صورتی که با نوع طرح ها  و اشکال آن آشنا نباشید و به نادرستی رنگ های آن را انتخاب کنید میتواند نمای داخلی منزل شما را کوچک تر از حد معمول نشان دهد.

قیمت کاغذ دیواری های سه بعدی

 قیمت پوسترها با توجه به مزایا و معایب کاغذ دیواری سه بعدی به کیفیت، استحکام و جنس کاغذ آن بستگی دارد. همچنین طرح هایی که انتخاب شده ، نوع چاپ ، سایز و اندازه آن، ضخامت و ضد آب بودن آن عواملی است که در قیمت کاغذ دیواری تاثیر به سزایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.