دکوراسیون

کاربرد شلف دیواری

مهم ترین کاربرد شلف دیواری

نمی توان کاربرد شلف دیواری  Application of wall shelf در طراحی دکوراسیون داخلی و سروسامان دادن به قطعات کوچک را نادیده گرفت؛ این محصول یک سطح افقی یا مورب است که در خانه، محل کار، فروشگاه و یا در جای دیگر استفاده می شود و همچنین می توان آن را به راحتی از سطح زمین یا روی دیوار بلند کرد. علاوه براین، می تواند به عنوان پیشخوان، طاقچه یا قفسه نیز استفاده شده و کاربردهای زیادی در ساختمان ها دارد. در ادامه می خواهیم موارد استفاده از این قطعه و نحوه به کارگیری صحیح آن را به شما عزیزان آموزش دهیم.

 

مهم ترین کاربرد شلف دیواری

 

نصب و بازسازی قفسه ها بسیار آسان است و هدف اصلی آنها ایجاد تخته های محافظ و محکم برای نگهداری وسایل رو دیوار می باشد. به یاد داشته باشید که شلف دکور را کامل می کند و می توان آن را در هر قسمت از خانه نصب کرد. علاوه براین، برای نمایش تزئینات، مجموعه ها و المان های دیگر مفید بوده و هنگامی که می خواهید چیزی را روی دیوار خالی به نمایش بگذارید، بسیار عالی به نظر می رسد.

همچنین استفاده از این المان ها یک روش عالی برای نمایش عکس ها و یادگاری ها است؛ اما بیشتر مردم همچنان آن را یک راه حل عملی برای نگهداری وسایل به منظور جمع و جور کردن اتاق می دانند. در ادامه مهم ترین کاربردهای شلف دیواری و نکات مهم استفاده از آن را عنوان کرده ایم.

 

کاربرد شلف دیواری

 

 • نگهداری گلدان ها

 

در صورتی که فضای کافی روی طاقچه یا پنجره های خود ندارید، باید از یک وسیله برای نگهداری گلدان ها استفاده نمایید و چه چیزی می تواند بهتر از شلف باشد؟ همچنین نصب آن ها در جاهای پرنور خانه به رشد طبیعی گیاهان کمک خواهد کرد و شما می توانید علاوه بر کاربردهای زیبایی شناسی آن، شلف را به منظور مراقبت از گلهای زیبای خود مورد استفاده قرار دهید.

پیشنهادی
مزایا و معایب کاغذ دیواری

 

 • فضای کار

 

می توانید شلف را در هر گوشه (در اتاق خواب، اتاق نشیمن، آشپزخانه) به یک قفسه تاشو محکم تبدیل کنید؛ این محصول می تواند در مواقع ضروری کمک خوبی برای شما باشد.

 

 • حمام

 

با آویختن قفسه های ارزان در حمام، فضای اضافی برای نگهداری حوله های دستی یا وسایل تمیز کننده را برای خود ایجاد کنید. قفسه ساخته شده به صورت سفارشی در کنار دوش یکی دیگر از گزینه های مناسب شما خواهد بود.

 

 • گنجه

 

قفسه های زیبای دیواری فقط شامل تخته های مستطیل شکل اولیه نیست؛ بلکه هزاران طرح جالب و مبتکرانه برای انتخاب وجود دارد و حتی اگر قصد ساخت برخی از شلف ها را داشته باشید، می توانید خودتان به الگوی منحصر به فردی برسید.

 

مهم ترین کاربرد های شلف دیواری

 

 • سازمان دهی اسباب بازی ها

 

در اتاق بچه ها یا مهد کودک استفاده از چند قفسه دیواری می تواند بسیار کاربردی باشد. آنها می توانند به عنوان فضای ذخیره سازی کتاب ها، اسباب بازی ها و قطعات مورد علاقه بچه ها عمل کنند. البته باید اطمینان حاصل کنید که شلف را در سطح پایین نصب کرده اید تا بچه ها بتوانند به راحتی از آن استفاده نمایند. علاوه بر موارد گفته شده، می توانید از این فرصت استفاده کرده و به آنها بیاموزید که چگونه باید یک اتاق را سازماندهی یا تمیز کرد.

 

 • نمایش شیشه ماسون مجموعه

 

ترشیجات و محصولات شگفت انگیز خانگی خود را به نمایش بگذارید و اگر کنسروهای خانگی درست کرده اید، استفاده از شیشه های ماسون کمک خوبی برای نشان دادن آنها است؛ زیرا همیشه روی مد هستند.

پیشنهادی
شیک ترین دیزاین منزل عروس چه ویژگی هایی دارد؟

 

 • نگهداری آثار ارزشمند و کاربرد شلف دیواری

 

مهم ترین کاربرد شلف دیواری این است که شما می توانید کتاب ها و آثار خود را به یک نقطه کانونی در خانه تبدیل کنید. همچنین برای سازماندهی آنها بسیار ارزشمند بوده و با کمی خلاقیت قادر خواهید بود یک فضای علمی یا جسورانه در منزل به وجود بیاورید. تنوع غالباً ایده خوبی است؛ بنابراین اشیا، رنگها یا اشکال آنها را به تناوب تغییر یا ارتقاء دهید و با مخلوط کردن اقلام مختلف، یک صحنه زیبا و چشم نواز را خلق نمایید. به عنوان مثال کتاب ها، گلدان ها، مجسمه ها و جعبه ها نیز می توانند با هم در مجموعه ای از قفسه ها نمایش داده شوند و نتیجه اصلاً خسته کننده نخواهد بود، بلکه متعادل و هماهنگ است.

 

 • یک شلف دیواری چوبی ساده

 

یک قفسه می تواند به یک دیوار یا سطح عمودی دیگر متصل شود و بخشی از یک واحد مستقل باشد. همچنین می تواند قسمت مهمی از المان های منزل مانند یک کابینت، کتابخانه، برخی از دیوار ها و… را تشکیل دهد. بنابراین، طول شلف دیواری بر اساس محدودیت های فضای و مقدار وزنی براورد می شود و باید خود یا قطعات دیگر را نگه دارد. همچنین فاصله عمودی بین قفسه ها بر اساس محدودیت های فضای نشستن و ارتفاع اجسام است؛ این واحد می تواند ثابت یا به نوعی متغیر باشد و فراموش نکنید که همیشه سنگین ترین شلف قفسه بندی پالت است.

 

انواع شلف دیواری

 

انواع شلف دیواری و کاربرد آن

 

 • قفسه های قابل تنظیم ساخته شده از فولاد

 

پیشنهادی
چند روش موثر برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه

شلف ها به طور معمول از مواد محکم مانند چوب، بامبو یا فولاد ساخته می شوند و برخی از گونه های ظریف تر را از شیشه یا پلاستیک می سازند.

 

 • شلف بندی لوله ای

 

از قفسه های لوله ای می توان در خانه، محل کار، فروشگاه یا رستوران استفاده کرد. این گونه محصولات عمدتا از تخته های چوبی که روی لوله استیل یا گالوانیزه قرار گرفته اند، تولید شده و برای ساخت آنها از مس هم می توان استفاده کرد. کاربرد این دسته از شلف ها به عنوان نمایشگر لباس های خرده فروشی و قفسه های دیواری کاملا مشهود است. همچنین با فلنج های کف روی زمین قرار می گیرند (نیازی به اتصال آنها نیست) و با فلنج های هدایت شونده به سمت عقب به دیوار متصل خواهند شد. به یاد داشته باشید که شلف های لوله ای معمولا به یک سطح خاص متصل می شوند؛ اما برخی از شرکت ها قطعات ایستاده را نیز طراحی کرده اند.

 

 • نسبت آویزان شدن به دیوار

 

هنگام نصب قفسه ها دقت کنید که براکتهای فاصله برای یک شلف طولانی نباید بیش از ۴ برابر عرض قفسه بین هر براکت باشد که این موضوع را بیشتر طراحان تایید کرده اند. همچنین طول و اندازه پیچ های نگهدارنده بسته به جنس دیوار متفاوت خواهد بود. علاوه براین، یک قانون اساسی برای سطوح بتونی این است که پیچ باید حداقل تا ۱۰/۱ عرض قفسه به داخل دیوار برود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.