دکوراسیون

کاربردهای شلف

کاربردقفسه ها در دیزاین خانه

تزیین منزل و نحوه فضاسازی و چیدمان وسایل در آن به عنوان یکی از دغدغه های طراحان دکوراسیون و بانوان طالب زیبایی تبدیل شده است. چرا که هماهنگ بودن تمام وسایل منزل و چیدمان میتواند ترکیبی یکنواخت و دلنواز را به مخاطب القا کند.امروزه طراحان دکوراسیون با تنوع هایی که ایجاد میکنند می توانند بهترین چیدمان را برای شما به ارمغان آورند. یکی از ابزارهایی که در تمام منازل قابل استفاده است شلف یا قفسه است که در این مقاله مطالب مفیدی درباره کاربردهای شلف Shelf applications را در اختیار شما قرار می دهیم.

اولین کاری که شما برای نظم دهی به فضای موجود باید انجام دهید این است که طرحی پیاده سازی کنید که محیط منزل یا محل کار، از حالت آشفتگی و بهم ریختگی رها شده و نظم و ترتیب مشخصی بگیرد. برای این منظور میتوانید از شلف ها، کمد ها و قفسه ها برای چیدمان منزلتان استفاده کنید.

 

چگونه منزلتان را با شلف زیبا تر کنید؟

 

تاریخچه شلف به زمان های گذشته برمیگردد.  در گذشته و در خانه های قدیمی از طاقچه ها برای تزیین منزل استفاده میشد که امروزه به عنوان ابزار زیبایی هم از آن یاد می شود ولی به شیوه ای جدیدتر و مدرن تر. با این کار فضلای منزل بازتر ، زیبا تر و دکوراسیون دلپذیرتری را ایجاد میکند.

 

شلف ها را از چه جنس هایی می سازند؟

 

این قفسه ها میتواند ازنوع فلز ، چوب ، و شیشه باشد که بنا به محیطی که میخواهید استفاده کنید نوع آن نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان  مثال در حمام از شلف های پلاستیکی  و برای تزیین گلدان و فضای کتابخانه می توانید از شلف فلزی استفاده کنید.

پیشنهادی
بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

 

به بحث اصلی می پردازیم، اینکه کاربردهای شلف در چیست؟

 

  • شلف ها قفسه های  دیواری هستند  که مانند همان طاقچه های قدیمی عمل میکنند و میتوانیم در اتاق نشیمن و اتاق خواب از آن استفاده کنیم .

 

  • شلف برای طراحی پشت تلویزیون مورد استفاده قرار میگیرد. میتوانید از شلفها و قفسه ها برای طراحی زیر تلویزیون و دکوراسیون پشت تلویزیون استفاده کنید همچنین  میتوانید فضای پشت تلویزیون را به گونه ای طراحی کنید که ترکیبی از قفسه های مختلف باشند  که متصل به میز زیر تلویزیون هستند

 

  • در گوشه های بلااستفاده منزل میتوانید از شلف استفاده کنید. برای استفاده بهتر و بهینه تر از فضای موجود، شلف ها می توانند بهترین گزینه برای این کار باشند چرا که میتوان به اندازه دلخواه و شکل ها و طرح های مختلف آن را طراحی کرد و از آن به عنوان یک دکوراسیون مدرن در طراحی نشیمین مورد استفاده قرار داد.

 

  • استفاده پرکاربرد شلف در آشپزخانه است . اگر طالب طرحی نو برای آشپزخانه هستید میتوانید از شلف ها به عنوان جایگزینی برای کابینت ها استفاده کنید که سبب ایجاد خلق یک آشپزخانه به سبک مدرن ، قدیمی و زیبا خواهید شد.

 

کاربردهای شلف چیست

 

  • در اتاق کودک و نوجوان شلف ها هم کاربرد دارند. میتوانید در طراحی اتاق از ترکیبی از شلف ها و کمدها استفاده کنید. همچنین کتابخانه هایی زیبا و با سبکی جدید پدید آورید.

 

کاربرد شلف های چوبی

 

  • شلف های فلزی و چوبی برای نگهداری گیاهان تزیینی مورد استفاده قرار میگیرند. مزیتی که دارند این است که اگر فضای منزل شما کوچک است و علاقه به نگهداری گل و گیاهان تزیینی دارید میتوانید از شلف هایی در طراحی های گلدان و به شکل طبقه ای استفاده کنید. این کار نه تنها فضای خانه شما را دلپذیر تر میکند بلکه به دیگران ایده ای نو برای استفاده از گل های تزیینی در فضای آپارتمان را می دهید.
پیشنهادی
نحوه ساخت شلف دیواری

 

  • همانطور که میدانیم محیط های حمام و دستشویی کوچک هستند پس باید نوعی طراحی شوند که جوابگوی نیاز کاربر باشد . از شلف های طبقه ای و شلف هایی که در گوشه دیوار مورد استفاده قرار می گیرد برای تزیین حمام و دسشتویی استفاده میشود.

 

کاربردهای مختلف شلف

 

  • به جای استفاده از بوفه های چوبی که در گذشته مورد استفاده قرار میگرفته میتوانید وسایل گران بها و تزیینی خود را بر روی شلف های زیبایی که در اتاق نشیمن طراحی کرده اید قرار دهید.
  • برای طراحی اتاق کودکان و برای نظم دهی به وسایل آنها از جمله اسباب بازی ها شلف ها میتواند بهترین گزینه موجود باشد.

 

مزیت کاربردهای شلف

 

در فضاهای کوچک که استفاده از کمد ها و کابینت ها وجود ندارد و تمام وسایل در فضای موجود جای نمی گیرند استفاده از شلف نه تنها سبب نظم دهی به فضای موجود می شود بلکه آن فضا را بزرگتر از حد معمول نشان میدهد.

 

نکاتی مهم درباره کاربرد شلف

 

نکاتی مهم درباره کاربردهای شلف

 

با توجه به ظرفیت فضای موجود از قفسه شلف استفاده کنید . نه آنقدر کم باشد که به چشم نیاید و نه آنقدر تعداد طبقات زیاد باشد که باعث زشت تر شدن فضا گردد.

با استفاده از شلف دیواری فضای آشپزخانه و منزل را طراحی کنید.

از رنگ های مکمل برای قفسه ها استفاده کنید

و در انتها مقاومت قفسه ها را در نظر بگیرد که قفسه ها نشکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.