دکوراسیون

طراحی چیدمان مبلمان چه نقشی در دکوراسیون دارند؟

چیدمان مبل در پذیرایی کوچک

چیدمان مبلمان Furniture arrangement همواره یکی از بزرگترین چالش های دکوراسیون محسوب می شود زیرا نقش مهمی در ایجاد فضای مناسب خواهد داشت و به سادگی می تواند فضای کوچک پذیرایی را بزررگ و دلباز تر به نمایش بگذارد، البته رنگ و مدل مبلمان در این امر بی تاثیر نیست. اصول چیدمان مبلمان و نقش آن در طراحی و دکوراسیون تیتر مطالبی است که در ادامه مطالعه خواهید کرد به علاوه قصد داریم در رابطه با انواع مبلمان در طرح و رنگ متفاوت مطالب مهمی در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

چیدمان مبلمان چه نقشی در طراحی و دکوراسیون دارد؟

 

خانه یا محل کار تفاوتی ندارد، چیدمان لوازم و طراحی داخلی از مهم ترین بخش ها در دکوراسیون است که باید به آن توجه خاص داشته باشید. می توانید با انتخاب اصولی و رعایت قواعد چیدمان فوق العاده با زیبایی چند برابر داشته باشید و در مقابل با وجود داشتن امکانات کافی اما رعایت نکردن استاندارد های دکوراسیون، فضایی بسیار دلگیر برای منزل یا محل کار طراحی کنید.

یکی از مهم ترین بخش هایی که نقش مهم و بسزایی در چیدمان و دکوراسیون خواهد داشت، چیدمان مبل است، رعایت طرح، رنگ و مدل می تواند فضای باز و دل انگیزی به محل زندگی شما بدهد. حتی با استفاده از مدل های اداری مبلمان نیز می توانید پرستیژ کاری خود را افزایش دهید.

چیدمان مبلمان می تواند در ایجاد فضای بزرگ و راحت در خانه و محل کار نیز ایفای نقش کند و با استفاده از برخی مدل ها بخش هایی از پذیرایی را از هم جدا کنید و به این ترتیب امکان داشتن قسمت هایی جدا گانه برای پذیرایی از میهمان های خاص برای شما فراهم می شود.

 

چیدمان مبل در پذیرایی کوچک

بهترین چیدمان مبلمان برای خانه کوچک:

 

داشتن مبلمان نمایی شیک و جذاب به دکوراسیون و طراحی داخلی خواهد داد اما اینکه چطور مبلمان را بچینید تا علاوه بر فضای کامل برای دیگر وسایل، سبب دلنشین شدن دکوراسیون شود از کهم ترین مباحث طراحی دکوراسیون خانه های کوچک محسوب می شود. برای چیدمان مبلمان در خانه کوچک می بایست به چند نکته توجه خاص داشت:

 

  • چرا مبلمان:

 

مشخص کردن اینکه با چه هدفی مبلمان را مورد استفاده قرار می دهید می تواند نقش مهمی در انتخاب این محصول  ایفا کند. با وجود اینکه اندازه پذیرایی خانه های کوچک خیلی زیاد نیست پس لازم است در انتخاب مبل دقت کنید، مبل های سنگین و بزرگ تنها فضا را به شکل زننده ای پر می کند و امکان استفاده بهینه از نقاط مثبت را از بین می برد.

داشتن اطلاعاتی در رابطه با تعداد دقیق افرادی که قصد دارند از مبلمان استفاده کنند ، می تواند ایده هوشمندانه ای باشد و شما می توانید بر حسب متراژ و  نوع مبلمان بهترین دکوراسیون را داشته باشید. اگر فضای زیادی در اختیار ندارید به جای مبلمان درشت می توانید از کاناپه های راحتی شیک بهره ببرید که علاوه بر ظاهر و نمای شیک، می تواند مکان خوبی برای خواب نیمروزه شما باشد.

 

  • تنوع مدل:

 

پیشنهادی
شیک ترین مدل های عکس کاغذ دیواری برای منزل

با وجود اینکه متراژ خانه های کوچک دست و بال خانم ها را برای دکوراسیون دلخواه می بندد اما می توانید با استفاده از تنوع مدلی مبلمان پذیرایی را با چند سبک طراحی کنید که در نهایت با داشتن دکوراسیون به سبک تلفیقی، بهترین چیدمان را در خانه اجرا کنید.

می توانید با استفاده از یک کاناپه سه نفره علاوه بر جداسازی آشپزخانه از پذیرایی، فضایی را برای استراحت و دیدن فیلم در پذیرایی به وجود آورید. مزیت داشتن کاناپه های بزرگ نسبت به تک نفره ها ایجاد فضایی گرم و صمیمی در کنار دوستان و فراهم کردن شرایطی برای داشتن مسیر های عبوری باز تر است. می توانید بر اساس سلیقه خود، بهترین مدل های مبلمان را بخرید اما توجه داشته باشید که مبل انتخابی متناسب با محیط در دسترس شما باشد.

تنوع مدل در چیدمان مبلمان راحتی

 

  • کاربرد مفید:

 

قانون شکنی ها گاهی می توانند مفید باشند، ممکن است برخی لوازم مورد علاقه شما باشند اما هیچ گاه از آن ها استفاده نکنید، علاقه مندی را کنار گذاشته و برای ایجاد فضایی بزرگ تر به دور از شلوغی و به هم ریختگی لازم است آن را از دکوراسیون خود حذف کنید. به عنوان مثال حذف مبلمان تک نفره ای که هیچ کس تمایل به نشستن آن ندارد  و صرفا به خاطر ست بودن با دیگر لوازم دکوراسیون گوشه ی پذیرایی خاک می خورد، اقدام بسیار پسندیده است و داشتن اطلاعات لازم در رابطه با نحوه چگونگی چیدمان فضای خانه را بزرگتر از آن چه که هست نشان می دهد.

 

  • طرح و رنگ:

 

ممکن است برخی خانم ها رنگ های تیره را برای دکوراسیون خانه بپسندند، این امر می تواند فضای منزل را جمع و کوچکتر از همیشه نشان دهد. انتخاب مبلمان با رنگ روشن علاوه بر روشن و بزرگ تر نشان دادن محیط خانه سبب راحتی بیشتر نیز می شود به علاوه می توان نظم و ترتیب بیشتری در میان سایر لوازم دکوراسیون به وجود آورد.

 

پیشنهادی
آموزش دیزاین خانه عروس

مدل های مبل چه نقشی در چیدمان مبلمان آن دارد؟

 

با توجه به این که اصلی ترین وسیله در اتاق نشیمن و پذیرایی ها، مبلمان هستند لازم است در انتخاب مدل آن نهایت دقت را به کار برد. می توانید بر اساس سبکی که برای دکوراسیون خانه انتخاب کرده اید نحوه چیدمان مبل را نیز مشخص کنید. البته لازم است پیش از خرید فضای خانه را در نظر بگیرید و بر حسب آن مبلمان را انتخاب کنید.

نحوه چیدمان مبلمان کلاسیک

 

  • مبلمان کلاسیک:

 

داشتن پذیرایی یا اتاق نشیمن  با گچ بری های خاص تنها می توانند جایگاه ویژه ای برای مبلمان کلاسیک باشند.  وقار و شکوه مبلمان کلاسیک می تواند یادآور فیلم های کلاسیک اروپایی باشد، جایی که تجمل گرایی به حداکثر میزان خود می رسد. در کنار چیدمان مبلمان کلاسیک می توانید از انواع اکسسوری های چوبی با ترکیب رنگ خاص استفاده کنید، میز عسلی چوبی با آینه کنسول های سلطنتی انتخاب جالبی برای تکمیل دکوراسیون سبک کلاسیک است.

 

استند گل چوبی با رنگ چوب، جلوه خاصی در کنار چیدمان مبل خواهد داشت و یا می توانید با استفاده از انواع آباژور های لوکس یا فانوس دکوری چوبی که تناسب رنگی خاصی با سایر اکسسوری ها و مبلمان دارد دکوراسیون تک و دیدنی را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

  • مبلمان مدرن:

 

اگر به دنبال تنوع رنگی خاص در عین سادگی هستید می توانید بهترین استفاده را از مبلمان مدرن داشته باشید. این چیدمان در عین سادگی بسیار شیک و چشم نواز است، به کار گیری رنگ های مات و خاص از ویژگی های منحصر به فرد دکوراسیون مدرن است. از مهم ترین مزایای استفاده از مبلمان مدرن داشتن فضای خالی برای استفاده از انواع اکسسوری های فانتزی می باشد. با به کارگیری استند گل فانتزی دنیایی از زیبایی را به دکوراسیون خود هدیه دهید.

مبلمان مدرن پیشنهاد بسیار خوبی از طرف طراحان داخلی و دکوراسیون برای خانه های کوچک است، آن ها بر این باورند که می توان با بهره گیری از دنیای مدرن و سایر دکوری های فانتزی در کنار چینش صحیح مبلمان فضای بسیار دل نشین ایجاد کرد و این آنتیک بودن را مدیون سادگی سبک مدرن می دانند. چیدمان مبلمان مدرن به شما قدرت جداسازی و تفکیک بخش های مختلف پذیرایی را می دهد و با چینش درت مبل فضارا بزرگ تر از آنچه که هست به نمایش بگذارید، حتی می توانید با نصب آینه کنسول های فانتزی و انواع شلف دیواری یا آینه های دکوراتیو به دیوار پشت مبلمان بدون صرف حتی یک سانتی متر از محیط پذیرایی، آن را به بهترین شکل ممکن دیزاین کنید.

 

  • مبل راحتی:

 

پیشنهادی
چرا کاغذ دیواری باد میکند

دنیایی از لذت و آسایش را با مبلمان راحتی تجربه خواهید کرد اگر به درستی آن را چیدمان کنید. می توانید چینش ال مانند به آن بدهید تا علاوه بر فضای بازی که به پذیرایی می دهد بتوانید بخش های مختلف مانند آشپزخانه و یا راه رو ها را از دید پنهان کرد. راحتی ها علاوه بر ظاهر آرام بخش به دلیل تنوع رنگی بالا قابلیت ست کردن با تما دکوراسیون خانه را دارد. می توانید در کنار آن از میز عسلی هم اندازه استفاده کنید و با قرار دادن شلف چندکاره تمامی وسایل ضروری از جمله کنترل تلویزیون، موبایل و ریموت کولر را نیز در دسترس داشته باشید.

نقش ترکیب رنگ دکوراسیون

 

ترکیب رنگ چه تاثیری بر روی چیدمان مبلمان دارد؟

 

بدون شک رنگ و طرح مبلمان تاثیر به سزایی در دکوراسیون و برگی نمایی فضا خواهد داشت پس لازم است در انتخاب مبلمان بی پروا باشید. علاوه بر مدل و سبک مبلمان لازم است ترکیب رنگی متناسب با کاغذ دیواری، کفپوش، پرده یا سایر لوازم خانه را رعایت کنید. اگر به دلیل جا بجایی میزان نور دهی از طریق منبع نور طبیعی کاهش یافته و مبلمان شما رنگ تیره دارند می توانید از آباژور های متناسب با سبک مبلمان برای تامین نور استفاده کنید و با با نصب لوستر ها میزان نوردهی در شب را به حداکثر برسانید.

اگر قصد خرید مبلمان را دارید بهتر است رنگ های روشن را در صدر جدول انتخابی خود قرار دهید چرا که با جذب حتی کوچک ترین تور ها فضا را چندین برابر بزرگتر به نمایش می گذارند این ترفند در چیدمان مبلمان در محیط های بسته و کم نور کارایی بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.