دکوراسیون

چند روش اصولی برای بهترین چیدمان اتاق خواب

چیدمان خاص برای اتاق خواب

چیدمان اتاق خواب Bedroom layout از مهم ترین بخش های دکوراسیون خانه است که باید به آن توجه خاص داشت زیرا تقریبا یک سوم عمر انسان در آن جا می گذرد. اهمیت اتاق خواب به واسطه گذراندن تایم و زمان استراحت است پس باید شرایطی به منظور ایجاد حس امنیت فراهم شود. با آغاز فصل تابستان شاهد انتقال و جا بجایی بسیاری از خانه ها هستیم که هر یک دکوراسیون خاص داشته اند و می بایست به فکر چیدمان نو و تازه باشند. روش های اصولی برای چیدمان اتاق خواب و داشتن دیزاین جذاب از جمله مطالبی است که در این مقاله مطاله خواهید کرد، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

چیدمان خاص برای اتاق خواب

 

چطور شیک ترین چیدمان اتاق خواب را داشته باشیم؟

 

اتاق خواب خالی همانند بوم نقاشی سفید هستند که می توانید با وسایل خاص آن را به بهترین شکل ممکن نقاشی کنید و یا حتی بدترین فضا را برای خود ایجاد کنید، اینکه اتاق خواب شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا به سادگی شگفتی دیگران را برانگیزد به شما بستگی خواهد داشت تنها لازم است در انتخاب وسایل ضروری و اکسسوری ها دقت و سلیقه به خرج دهید.

 

سرویس خواب:

 

اصلی ترین وسیله در اتاق خواب که تقریبا حجم زیادی از محیط اتاق را به خود اختصاص می دهد سرویس خواب است، تنوع مدل و رنگ این محصول دست شما را برای انتخاب هر مدلی باز می گذارد اما لازم است متراژ اتاق را در انتخاب خود دخیل کنید.

تقارن و زیبایی در چیدمان اتاق خواب کلاسیک

 

تخت خواب:

 

نحوه قرار گیری تخت باید به گونه ای باشد که در مسیر رفت و آمد قرار نگیرید اگر اتاق خواب بزرگی در اختیار دارید می توانید تخت را وسط قرار دهید و پاتختی های را با آباژور های شیک در دو طرف تخت به خوبی به نمایش بگذارید. گوشه اتاق مکانی مناسب برای قرار گرفتن تخت در اتاق های کوچک است فقط توجه داشته باشید که تخت خواب را به دیوار نچسبانید، حداقل فاصله ایجاد شده تقریبا ۵ سانتی متر باید باشد تا در زمان تکان یا ضربه احتمالی دیوار را زخمی نکند. سعی کنید در اتاق خواب کوچک تنها تخت و پاتختی را جای بدهید و از گذاشتن سایر لوازم دیگر خود داری کنید چرا که تنها سبب ایجاد فضای تنگ و دلهره آور خواهد شد.

پیشنهادی
نحوه ساخت شلف دیواری

 

میز توالت:

 

یکی دیگر از لوازمی که نقش مهمی در چیدمان اتاق خواب خواهد داشت، میز آرایش و توالت است. این وسیله عمدتا به همراه آینه ساخته می شود پس در زمان چینش آن باید حتما دقت داشته باشید که نحوه قرار گرفتن آن انعکاسی از تصویر اتاق به بیرون نباشد. اگر فضای زیادی برای چیدمان در اختیار دارید می توانید فاصله ی تخت خواب و میز توالت به حداکثر برسانید این کار سبب می شود که از تخت خواب هیچ تصویری در آینه نباشد.

نکته مهم در چیدمان اتاق خواب این است که هیچ گاه آینه رو بروی تخت قرار نگیرد، این قاعده برای اتاق خواب کوچک باید رعایت شود و همیشه میز توالت و تخت در یک راستا باشند به علاوه سعی کنید آینه را در محدوده ی بالا تر تخت قرار دهید. اگر فضای اتاق به گونه ای نیست که بتوانید از تمامی قسمت های سرویس خواب استفاده کنید می توانید با قرار دادن آینه کنسول فانتزی بدون اشغال کردن حتی یک سانتی متر از فضای اتاق میز ارایشی کاربردی برای خود داشته باشید.

نور پردازی زیبا در دکوراسیون مدرن

 

پاتختی:

 

در زمان خرید سرویس خواب توجه به اندازه پاتختی ها بسیار مهم است، می توانید با انتخاب درست پاتختی ها  از این وسیله به عنوان میز دکوراتیو نیز استفاده کنید. با وجود اینکه پاتختی ها برای تخت خواب های دو نفره جفت تولید می شوند اما در صورت کمبود جا می توانید از یکی از آن ها استفاده کنید البته این قاعده قرینگی در چیدمان اتاق خواب به سبک کلاسیک باید حتما رعایت شود.

نحوه قرار گیری پاتختی در کنار تخت باید حد استاندارد داشته باشد، به بیان دیگر لازم است پاتختی را با فاصله درست در کنار تخت قرار هید که لازم نباشد برای برداشتن هر چیزی از  روی تخت بلند شوید و یا آن قدر نزدیک که با هر ضربه ناگهانی دست یا پا واژگون شود.

 

کمد:

 

بهترین و کاربردی ترین بخش سرویس خواب کمد است زیرا می تواند تمام بهم ریختگی ها را به خوبی پوشش دهد، می توانید با انتخاب مدل های آینه دار آن علاوه بر رفع نیاز به آیینه، نور پردازی قوی را ایجاد نمایید. نحوه قرار گرفتن کمد در چیدمان اتاق خواب  بسیار مهم است، نباید کمد آینه دار را روی بروی تخت قرار دهید دلیل این امر علاوه بر خطر ناک بودن، انعکاس تصویر اتاق به بیرون باشد.سعی کنید کمد را در قسمت پایین تخت و رو به دیوار قرار دهدی البته نحوه قرار گیری آن به طریقه باز و بسته شدن درب ها بستگی دارد. البته اگر فضای زیادی برای اتاق خواب در اختیار ندارید می توانید با حذف کمد و قرار دادن وسایل در کشو های تخت یا میز توالت فضای باز و دلنشین تری داشته باشید.

پیشنهادی
چطور با ساده ترین وسایل شیک ترین دکور منزل را داشته باشیم؟

 

چند روش موثر در انتخاب پرده برای چیدمان اتاق خواب :

 

پرده های ضخیم:

 

علاوه بر ترکیب رنگ، پرده ها نیز نفش مهمی در نور پردازی دارند. اگر اتاق خواب شما به گونه ای ساخته شده که از زمان طلوع آفتاب نور به اتاق خواب تابیده می شود می توانید از پرده های ضخیم استفاده کنید البته ضخامت آن به گونه ای نباشد که از گردش هوا جلوگیری کند و توجه به رنگ آن نیز از موارد مهم و قابل توجه است.

 

پرده های نازک:

 

این نوع پرده ها زمانی کارایی دارند که قصد دارید از نور طبیعی بیرون برای نورپردازی بیشتر در اتاق استفاده کنید. پرده های حرید با رنگ روشن انتخاب فوق الهاده شیک برای اتاق خواب عروس هاست و به نوعی لطافت و زیبایی را به چیدمان اتاق می بخشد.

 

تاثیر رنگ ها بر چیدمان اتاق خواب:

 

رنگ ها فوق العاده هستند و علاوه بر چیدمان در روحیه افراد نیز نقش بسزایی دارند، همانطور که می دانید رنگ های روشن می توانند فضا را بزرگتر از حد معمول نمایش دهند به همین دلیل انتخاب سرویس خواب سفید با ترکیب رنگ با تناژ روشن انتخاب طراحان برای اتاق خواب عروس است. البته می توانید بر اساس علایق خود قانون شکنی کنید و با انتخاب رنگ مورد علاقه دکوراسیون دوست داشتنی و جذاب داشته باشید

  • اگر به دنبال شور و هیجان هستید با رنگ قرمز جذابیت را به اتاق خواب هدیه دعید البته لازم تاست بدانید که گاهی تاثیرات چندان مثبتی در روحیه شما نخواهد داشت.
  • اتاق خواب باید سر شار از آرامش باشید، استفاده ار ترکیب رنگی آبی و سفید انتخاب فوق العاده ای است و خوابی آرام برای شما به همراه دارد.
پیشنهادی
میز ایکیا چیست؟

تاثیر رنگ ها در آرامش اتاق خواب

  • ترکیب سبز و کرم حس زندگی و طراوت را برای اتاق به ارمغان می آورد به علاوه سبب آرامش روح و روان می شود.

 

نقش اکسسوری های در چیدمان اتاق خواب:

 

برای داشتن اتاق خواب خاص و شیک استفاده از اکسسوری های حرف اول را می زند، ممکن است تصور کنید اتاق خواب باید به دور از شلوغی باشد اما لازم است بدانید اکسسوری ها می توانند جلوه و آرامش بیشتری به فضا می دهند. می توانید با استفاده از آینه کنسول فانتزی، انواع شلف و باکس دیواری در سایز مختلف بدون اشغال کردن کمترین فضا نظم خاصی به اتاق خواب بدهید.

قرار دادن یک استند گل کوچک با گل های طبیعی طراوت و شادابی خاصی به اتاق می دهد. اگر به متفاوت بودن علاقه دارید می توانید یک دیوار از اتاق را به آینه دکوراتیو با اندازه های متفاوت اختصاص دهید و یا با قاب عکس های کوچک و بزرگ دیوار خاطرات داشته باشید.

نور پردازی بهتر با آباژور

آباژو را فراموش نکنید، لازمه داشتن این اکسسوری در اتاق خواب به اندازه کمد با میز توالت مهم است، آباژور ها منبع نور در شب هستند و استفاده از مدل های فانتزی آن حالت فوق العاده رومانتیکی به فضای اتاق خواب می دهند. می توانید با نصب فانوس دکوری نیز فصای دل انگیزی ایجاد کنید و با قرار دادن شمع های عطری در آن، عطر و بوی خاصی به فضا هدیه کنید.

چیدمان اتاق خواب نباید بر اساس قواعد خاصی باشد زیرا آرامش در قواعد ایجاد نمی شود تنها لازم است برخی نباید ها را انجام ندهید. رعایت نکات فوق نقش موثری در چیدمان اتاق خواب خواهد داشت و می توانید با انتخاب درست لوازم و ترکیب رنگ های عالی، فضای آرام و پر امنیت بدون تنش برای خود به وجود آورید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.