دکوراسیون

چرا کاغذ دیواری باد میکند

چرا کاغذ دیواری باد میکند؟

اگر برای تزیین منزلتان از کاغذ دیواری استفاده میکنید منتظر عواقب احتمالی و نا زیبایی های آن هم باشید. از مهمترین عیوب کاغذ دیواری ایجاد حباب های ریز و سطحی می باشد که به راحتی قابل تشخیص و مشاهده است. این ناهمواری ها باعث بر هم خوردن نظم کاغد دیواری میشود و ظاهری نه چندان جذاب را ایجاد می کند. اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری را دارید حتما با این مشکل مواجه خواهید شد. نکته ای که قابل تامل است اینست که حباب های سطحی مساله ی حادی نمی باشد و به راحتی قابل  رفع شدن است پس جای هیچگونه نگرانی برای شما باقی نمی گذارد. در این مقاله به برسی اینکه چرا کاغذ دیواری باد میکند Cause of wallpaper bubbles میپردازیم .

 

 چرا کاغذ دیواری باد میکند و حباب هایی در آن بوجود می آِید؟

 

در اینجا به دو نکته مهم که سبب این امر می شود اشاره میکنیم.

 

  • اگر چسب به درستی در فضای پشت کاغذ دیواری به صورت یکنواخت پخش نشود امکان این وجود دارد، چسب در یک نقطه تجمع کند که این امر سبب ایجاد حباب در سطح دیوار می شود.

 

  • تجمع هوا در زیر کاغذ دیواری

 

در هنگام نصب ممکن است مقداری هوا در فضای زیر کاغذ دیواری جمع شود که امری طبیعی و قابل پیش بینی است. نصاب ماهر با استفاده از شگردهای خود می تواند فضای بوجود آمده را رفع کند و همان ظاهر زیبا را به کاغذ دیواری شما ببخشید.

 

چرا کاغذ دیواری باد میکند و حبابهایی در آن بوجود می آِید؟

 

چگونه کاغذ دیواری که باد کرده را اصلاح کنیم و مشکل آن را از بین ببریم؟

 

پیشنهادی
چند روش مفید و جذاب برای آنتیک بودن دیزاین خانه

اولین دلیل ایجاد باد و حباب زیر کاغذ دیواری، میتواند ناشی از چسب کاری نامناسب در سطح دیوار مورد نظر باشد. اگر چسب به اندازه استفاده نشود کاغذ دیواری چسبندگی لازم را ندارد و برجستگی ایجاد می گردد. همچنین میتواند ناشی از زیاد بودن چسب باشد که خود باعث ایجاد برآمدگی  می گردد.

وسایلی که برای رفع این مشکل مورد نیاز است شامل چاقو، کاتر،یرنگو اسفنج است.

با استفاده از چاقوی تیز یا کاتر میتوانیم خراش کوچکی در سطح کاغذ دیواری ایجاد کنیم و و برآمدگی زیر کاغذ دیواری را از بین ببریم. اندازه سطحی که برش میزنیم باید بسیار کوچک باشد که قابل دیدن نباشد . میتوانید با فشارهای مکرر دست بر روی حباب ها باعث فروکش کردن آن شوید.حباب ها را با دست فشار دهید و همه آنها را به یک محدوده، متمرکز کنید و با کاتر یا چاقو حباب را از بین ببرید.

اگر حباب ایجاد شده در اثر کمبود  چسب زیر کاغذ دیواری باشد می توانید با کمک سرنگی که درون آن از چسب پر شده مکان مورد نظر را با آغشته کردن چسب اصلاح کنید.

هنگامی که  حباب های بوجود آمده با روش های گفته  شده از بین رفتند با غلتکی به آهستگی  روی مکان آسیب دیده را فشار دهید . با اینکار سبب یکنواخت شدن محل مورد نظر می شوید. اما اگر فشاری که ایجاد میکنیم بیش از اندازه باشد سبب سست شدن کاغذ دیواری و کنده شدن آن می شود . پس دقت لازم را در این رابطه داشته باشیم.

و در نهایتت اگر با سرنگ زیر کاغذ دیواری چسب را تزریق کرده اید به کمک پارچه ای مرطوب چسب اضافه را پاک کنید . اگر دز زمان خشک شدن چسب روی کاغذ دیواری اقدام به پاک کرددن آن شود باعث ایجاد لکه و براق تر شدن مکان مورد نظر شود.

پیشنهادی
راهنمای خرید کاغذ دیواری

 

چرا کاغذ دیواری باد میکند و حباب هایی در آن بوجود می آِید؟

 

 آیا حباب های ایجاد شده را دست کاری کنیم؟

 

در جواب این پرسش باید اشاره کنیم تحت هیچ شرایطی حبابها را دست کاری نکنید . مخصوصا اگر کاغذ دیواری به رنگ روشنی باشد باعث ایجاد لکه های سیاه روی سطح آن می گردد. اگر لکه ها را بر روی کاغد دیواری مشاهده کردید نگرانی به خود راه ندهید چرا که همان چسب هایی هستند که از زیر کاغد دیواری بیرون زده شده اند. که در اثر خشک شدن اثر آن از روی دیوار پاک می شود و دیوار یک دست و مرتب و تمیز می شود.

چرا کاغذ دیواری باد میکند و تغییر رنگ می دهد؟

همان طور که در مقاله بالا با عنوان چرا کاغذ دیواری باد میکند ذکر کردیم از کاغذ دیواری و چسب برای تغییر دکوراسیون استفاده میکنیم اما بعد از نصب ممکن است به علت اینکه چسب هنوز خشک نشده باشد و همچنین زمان خشک شدن چسب می تواند بستگی به نوع چسب از ۱ تا ۴ روز طول بکشد، سبب شود قسمت هایی از کاغذ دیواری رنگی متمایل به زرد داشته باشد. که به مرور زمان این زردی از بین میرود .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.