دکوراسیون

زمان خرید پرده آشپزخانه باید به چه نکاتی توجه کرد؟

پرده آشپزخانه

برای داشتن یک دکوراسیون خارق‌العاده در منزل باید تمامی بخش های خانه بر اساس اصول و استانداردهای دکوراسیون، طراحی شوند و به تمامی بخش‌های خانه به یک اندازه توجه شود.اگر می خواهید تحسین و شگفتی را در نگاه همه ببینید لازم است که توجه شما به سایر بخش ها مانند آشپزخانه به اندازه اتاق های نشیمن و پذیرایی باشد دلیل این امر را می توان نحوه ساخت آشپز خانه ها به روش های امروزی دانست که به طور کامل دکوراسیون آن مورد توجه افراد است نکاتی که سبب بهتر شدن دکوراسیون آشپزخانه می شود و همچنین اهمیت نقش پرده آشپزخانه Kitchen curtains در زیبایی دکوراسیون از مطالبی است که در این مقاله مطالعه خواهیدکرد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

  • نکات مختصر و مفید که باید در ایجاد دکوراسیون آشپزخانه رعایت شود

 

با وجود اینکه آشپزخانه ها تقریبا فضای زیادی از متراژ خانه را به خود اختصاص نمی‌دهند اما به دلیل تجمع زیاد وسایل به عنوان شلوغ ترین مکان خانه معرفی می شود و چیدمان نادرست وسایل می تواند ضربه بدی به دکوراسیون آشپزخانه وارد کند . به علاوه عدم همخوانی ترکیب رنگ به کار برده در آشپزخانه سبب ایجاد یک فضای مشوش و به هم ریخته خواهد شد.

نکته مهم در زمان دکوراسیون و طراحی داخلی آشپزخانه نمایش همه جانبه وسایل داخل آن است علاوه بر چیدمان نورپردازی نیز نقش مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارد چرا که نور سبب می شود شما تمامی وسایل حتی ریز ترین وسیله را نیز ببینید.

 

پرده آشپزخانه

 

 

نقش پرده آشپزخانه در نور پردازی طبیعی:

بخش عمده‌ای از نورپردازی آشپزخانه در روز توسط نور خورشید صورت می گیرد و چنانچه آشپزخانه نورگیر با پنجره های بزرگ دارید می توانید از این مزیت نهایت استفاده را ببرید، چنان چه نمی توانید از نور خورشید بهره ببریدمی توانید با به کار گیری لامپ ها، آویزهای آشپزخانه یا هالوژن ها نورپردازی بسیار قوی را انجام بدهید.با وجود این که نور خورشید نور پردازی قوی و بدون هزینه ای را برای شما در پی دارد اما می توانید برای جلوگیری از  نفوذ بیش از حد آن از پرده ها استفاده کنید.

پیشنهادی
تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

به کارگیری پرده این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید ورود و خروج نور خورشید را تحت کنترل قرار دهید. علاوه بر نقش کاربردی پرده ها می توان این وسیله را به عنوان یک نقطه عطف در آشپزخانه معرفی کرد که به تنهایی قادر از زیبایی خارق العاده و منحصر به فردی را به طراحی داخلی آشپزخانه بدهد تنها در لازم است در زمان انتخاب و خرید پرده نکات مهمی را مورد توجه قرار دهید.

 

پرده آشپزخانه

تناسب طرح و رنگ پرده با دیوار ها و سایر وسایل آشپزخانه از مهمترین نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.  دقت کنید که آشپزخانه نقطه جدا از دکوراسیون منزل نیست پس برای انتخاب پرده می توانید هماهنگی و همخوانی لازم را میان پرده آشپزخانه و سایر پرده های دکوراسیون منزل در نظر داشته باشید.

 

تنوع رنگ و نقش در انتخاب پرده آشپزخانه

 

انتخاب پرده آشپزخانه بر اساس سبک جنس آن

 

با توجه به اهمیت نقش پرده در دکوراسیون منزل مخصوصاً دکور آشپزخانه می توان نمونه های متفاوتی از آن را در بازار یافت  به علاوه می توانید از ایده های مختلف در نهایت پرده مورد نظر خود را خریداری کنید با توجه به این که پرده آشپزخانه در محیط و فضای سر شار از چربی قرار دارد و به طور مستقیم از ورود نور های مزاحم و گرد و خاک جلوگیری می کند لازم است در زمان خرید این نکات مهم را مورد توجه قرار داد که این پرده خانه باید در برابر نور و شستشوی مداوم مقاومت بالایی داشته باشد.

اندازه ی آشپزخانه از نکات مهمی است که در خرید پرده تاثیر می گذارد  برای آشپزخانه های با فضای کوچک استفاده از پرده های تیره و ضخیم به هیچ عنوان توصیه نمی شود  مگر اینکه میزان نور خورشید ورودی بیش از حد و اندازه باشد. البته توجه داشته باشید که جنس و رنگ  باید بر اساس سلیقه شما انتخاب شود ، می توانید آن را با توجه به رومیزی ها تشک های صندلی و دیگر اقلام داخل آشپزخانه ست کنید.

پیشنهادی
بهترین کاغذ دیواری برای پذیرایی

 

 زبرا، تابلویی زیبا

 

مدل پرده آشپزخانه بر چه اساسی انتخاب می شود؟

 

پرده آشپزخانه همانندپرده اتاق و پذیرایی دارای مدل های متنوعی است که بر اساس سلیقه و سبک مورد استفاده درآشپزخانه انتخاب می شود از محبوب ترین مدل های آن می‌توان به پرده‌های ریلی و پلیسه اشاره کرد. البته جدیدترین مدل پرده های آشپزخانه که به تازگی روانه بازار شده اند و با نام پرده های زبرا و زبرو معروف هستند می تواند نمای خاص و آنتیک را به آشپزخانه بدهند این پرده ها به خاطر داشتن طرح و رنگ بسیار زیبا همانند یک تابلو بزرگ درآشپزخانه خود نمایی می کنند، می توانید از طرح های گل گلی آن استفاده کنید تا نشاط و شادابی را به آشپزخانه هدیه دهید.

پرده آشپزخانه

انتخاب پرده در جهیزیه عروس خانم ها یک امر بسیار مهم است،پرده زبرا شیک ترین انتخاب برای جهیزیه عروش خانم ها است که با داشتن طرح و رنگ مخلف به راحتی با سایر اقلام جهیزیه ست خواهد شدو یا با استفاده از دیگر طرح های و در مدل پلیسه جلو زیبایی به آشپزخانه  بدهند. در زمان خرید پرده های با طرح و رنگ متفاوت توجه به مدل آن از اهمیت زیادی برخوردار است به علاوه بایدپرده انتخابی شما با رنگ دیوار به یا کاغذ دیواری همخوانی بالایی داشته باشد.

 

تناسب طرح و رنگ پرده آشپزخانه

 

مدل های مختلف پرده آشپزخانه:

 

پرده های رومی یکی دیگر از مدل های متنوع پرده است که متناسب با سبک کلاسیک تولید می شوند و با داشتن طرح های منظم و با قاعده ظرافت و آرامش خاصی را در فضای آشپزخانه به وجود می‌آورد طرح های بکار رفته در مدل پرده رومی معمولاً از اصول خاصی پیروی می‌کند مدل‌های نیمه توری شطرنجی راه و غیره از این دسته پرده هستند که از سبک کلاسیک آشپزخانه پیروی می کنند.

پرده های رومی در عین سادگی برای تناسب با سبک کلاسیک باید از پارچه های بسیار زیبا و مجلل استفاده شود که معمولاً در کنار آنها و برای جمع کردن پرده از منگوله و آویز استفاده می شود که به نوعی سنگینی و وقار خاصی به فضای آشپزخانه می دهد می‌توانید برای جلوه بیشتر درآشپزخانه های کلاسیک ازپرده های ضخیم استفاده کنید که در کنار کابینت های چوبی جلوه گر تجمل گرایی خاصی می باشد. با توجه به این که پرده های سبک کلاسیک دارای والان های بسیار زیبا هستند اما استفاده از بالا برای پرده‌آشپزخانه پیشنهاد نمی‌شود چرا که از ظرافت و زیبایی این و پرده کاسته می شود.

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری و برچسب

 

ایجاد هماهنگی رنگی

 

چه تناسبی میان دیوار و پرده آشپزخانه است؟

 

  • کاغذ دیواری

 

با توجه به اینکه دیوار آشپزخانه خیلی زود کثیف می شود و نمی توان از کاغذ دیواری برای آن استفاده کرد اما گاهی مواقع ممکن است  به دلیل جابجایی وارد منزل شوید که دیوارهای آشپزخانه آن از کاغذدیواری پوشیده شده  به همین دلیل می توانیدپرده را بر اساس گلهای کاغذ دیواری یا متناسب با رنگ آن انتخاب کنید.

 

  • دیوار ساده و تک رنگ

 

انتخاب پرده برای آشپزخانه هایی که دیوارهای آن بصورت تک رنگ، رنگ آمیزی شده است بسیار ساده تر می باشد می توانیدپرده انتخابی را بر اساس سبک دکوراسیون  انتخاب کنید و یا آن را با دیگر وسایل و اقلام داخل آشپزخانه همچون رومیزی ست کنید اما توجه داشته باشید که پرده انتخابی شما باید با رنگ دیوارها همخوانی و هارمونی مناسب داشته باشد.

 

  • کاشی و سرامیک

 

برخی آشپزخانه‌ها تا سقف کاشی شده اند البته توجه به رنگ و طرح کاشی ها نیز در انتخاب پرده نقش موثری دارد اگر کاشی طرح و گل های شلوغ دارد پس بهتر است ازپرده های ساده استفاده کنید این کار از ایجاد یک فضای شلوغ و تشنج آور جلوگیری می کند برخلاف این در صورتیکه کاشی ها ساده و تک رنگ هستند لازم است که پرده انتخابی شما دارای طرح و رنگ متنوع باشد تا بتوان دیوارهای آشپز خانه را از حالت بی روحی در بیاورد.

 

پرده آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.