دکوراسیون

نحوه نصب شلف و باکس دیواری

نحوه نصب شلف دیواری

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۵ دقیقه

در جامعه کنونی در منازل مدرن و با دکوراسیونی جذاب و دلپسند، کمتر منزلی را پیدا میکنید که از شلف برای تزیین خانه اش استفاه نکرده باشد. این قفسه ها در ابعاد و اندازه های مختلفی میتواند هر محیطی را زیبا تر کند. خصوصیتی که این قفسه ها دارند این است که بسیار با دوام و ماندگار هستند و به راحتی با پیچ و مهره به دیوار نصب میشوند که از انواع فلزی و چوبی آن در طرح ها و نقش های مختلفی میتوان استفاده کرد. در مقاله ای که با هم بررسی میکنم به مبحث نحوه نصب شلف و باکس دیواری How to install shelves and wall boxes میپردازیم. امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

 

شلف چیست و چه راه هایی برای نحوه نصب شلف و باکس دیواری وجود دارد؟

 

شلف ها و قفسه ها ظاهری زیبا و دل فریب را به خانه شما می بخشد علاوه بر ظاهر زیبایی که ایجاد میکند میتواند بسیار کاربردی هم باشد. اگر قصد استفاده از شلف را دارید و فضای منزل شما کوچک است پس بهترین پیشنهاد و طراحی برای شما همان استفاده از شلف دیواری است چرا که باعث نظم بخشی به محیط میگردد و ظاهر خانه را مرتب تر نشان میدهد. شلف ها اغلب به شکل قالبی و باکس طراحی شده این طراحی ها، نه تنها جلوه زیبایی را ایجاد می نماید،  بلکه بحث امنیت را نیز مطرح میکند .

استفاده از طرح های ساده و شیک با قالب بندی های طرح دار میتواند فضای پذیرایی شما را دلپذیر کند. از باکس ها  بیشتر می توانید در طراحی ها استفاده کنید چرا که لبه های پهن آن باعث میگردد بتوانید وسایل تزیینی بزرگتری را در آنها جای دهید.

پیشنهادی
چرا کاغذ دیواری کپک می زند

مدل دیگری با عنوان شلف دیواری تلویزیون وجود دارد که امروزه طرفداران زیادی دارد و میتوانید از آنها در صفحه زیر تلویزیونی دیواری دیدن نمایید.

 

شلف و باکس دیواری را چگونه نصب کنیم

 

در حالت کلی برای نصب ققسه ها باید سه اصل مهم را در نظر بگیریم. اینکه طول شلفی که استفاده میکنیم چقدر باشد. چه وزنی را تحمل میکند و چه چیزهایی را میخواهید روی شلف جای دهید. هر چه این سه معیار یعنی طول شلف زیاد، قرار دادن  وسایل سنگین  و مکان قرار گیری آنها را در نظر بگیرید مجبور خواهید شد از بسط ها و پیچ و مهرهای محکم تری برای اتصال آنها به دیوار استفاده کنید.

بهتر است برای نصب شلف ها از باکس های سوراخ دار استفاده کنید چرا که براحتی میتوانید در مکانهای مورد نظر و با روپلاک کردن پیچ ها به دیوار جلوه زشت آنها را هم از بین ببرید.

اگر تمایل دارید از شلف هایی با عرض کم و چوب استفاده کنید میتوانید از میخ های محکی در زیر آنها استفاده نمایید. البته به این نکته توجه کنید که از قرار دادن وسایل سنگین روی این شلف ها خودداری کنید کرده و بیشتر جنبه تزیینی داشته باشد.

 

نحوه نصب شلف و باکس دیواری چگونه است

 

چه ابزاری برای نصب شلف و باکس دیواری مورد نیاز است؟

 

همان طور که در بالا اشاره کردیم مکان قرار گیری شلف و طول و اندازه ان بسیار مهم است در صورتی که قبل از نصب شلف قصد رنگ کردن دیوار و یا نصب کاغذ دیواری را دارید ابتدا دیوار را مهیا کرده و سپس به نصب شلف بپردازید باید به این نکته اشاره کنیم که به کار بردن شلف در محیط آشپزخانه و منزل هزینه کمتری را برای شما بدنبال دارد. وسایل عمده ای مورد نیاز است از جمله برای نصب  شلف های فلزی یا چوبی ، پیچ و روپلاک و اسپری مورد نیاز  می باشد.

پیشنهادی
شیک ترین مدل های عکس کاغذ دیواری برای منزل

 

  • در ابتدا مکان قرار گیری شلف را مشخص کنید سعی کنید اندازه ها دقیق  باشند و از هم سطح بودن چوب ها از نظر افقی و عمودی بودن اطمینان حاصل کنید  و چوب مورد استفاده را دو قسمت کرده که هر طبقه به یک اندازه شود.

 

  • بعد از اینکه مکان قرار گیری شلف را مشخص کردید با استفاده از پیچ و روپلاک پایه ها را متصل کنید و تخته ها را روی آنها قرار دهید.

 

نحوه نصب شلف دیواری

 

  • از محکم بودن پایه ها و چوب ها مطمئن شوید.

 

  • بر روی شلف ها از وسایلی استفاده کنید که گرد و غبار کمتری را به خود میگیرد و باعث زیبایی بیشتر می شود . برای اینکار می توانید از وسایل تزیینی استفاده کنید.

 

نحوه نصب شلف و باکس دیواری به چ صورت است

 

  • در نهایت سعی کنید از شلف هایی استفاده کنید که از نظر استحکام درجه بالاتری داشته باشد .

 

در پایان بحث نحوه نصب شلف دیواری امید این وجود دارد که نحوه نصب شلف را فرا گرفته باشید البته شما میتوانید خود به شخصه اقدام به نصب و راه اندازی شلف ها و قفسه های دیواری نمایید.

به شما پیشنهاد میکنیم از شلف تلویزیون های ما دیدن نمایید.

 

 

سوالات متداول در خصوص نحوه نصب شلف و باکس دیواری

 

آیا می توانیم خودمان شلف را نصب کنیم؟؟

بله با راهکارهای ساده ای که در این مقاله ارائه داده ایم میتوانید خودتان شلف و باکس را بر روی دیوار نصب کنید.

نصب شلف چقدر زمان می برد؟؟

با وجود ابزارآلات کمتر از ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

پیشنهادی
شیک ترین دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری سه بعدی

نصب شلف چقدر هزینه دارد؟؟

در حد تهیه چند عدد پیچ و نگهدارنده می باشد که هزینه زیادی به حساب نمی آید.

 

لطفا با ثبت نظر و سوالات خود  در پایین این صفحه ما را در بهبود ارائه مقالات یاری فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.