دکوراسیون

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

تغییر دکوراسیون و ایجاد تنوع رنگ در پوشش دیوارها از شیوه های زیبا سازی منازل است. یکی از راه های جذابیت دیوارها تغییر رنگ و شمای دیوارها با رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری می باشد. با توجه به اینکه رنگ از سالیان گذشته مورد استفاده قرار گرفته است، خصوصیات و مزایای مختص خود را دارد  اما در چند سال اخیر کمتر کسی از رنگ آمیزی استفاده میکند چرا که مدت زمان زیادی را می طلبد وهمچنین تحمل بوی رنگ و شلوغی ها  کمتر کسی را به فکر استفاده از رنگ می اندازد. اما  با توجه به تنوع کاغذ دیواری ، به شما این امکان داده می شود که رنگ و طرح دلخواهتان را انتخاب کنید. سادگی نصب و پروسه زمانی نصب کوتاه آن مردم را به سمت استفاده بیشتر از کاغذ دیواری میکشاند.  در مقاله ی پیش رو با عنوان مزایای کاغذ دیواری The benefits of wallpaper نسبت به رنگ به این بحث می پردازیم که از کدام یک از این دو محصول استفاده کنید تا نمای داخلی منزلتان مدرن و جذاب باشد.

آیا استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری میتواند در ابعاد خانه تاثیری داشته باشد؟

رنگ ها این خاصیت را دارند که خانه کوچک شما را بزرگتر ار حد معمول نشان دهند. پس اگه خانه کوچکی دارید پیشنهاد میگردد که از رنگ استفاده کنید. در خانه های کوچک هر چه شلوغی ها کمتر باشد و طرح ها ساده تر،  فضا بازتر و بزرگتر جلوه میکند.

چه دلایلی وجود دارد که کاغد دیواری جایگزین رنگ میشود؟

بارها سوالاتی مطرح شده که آیا رنگ را برای دیوارها استفاده کنیم یا کاغذ دیواری و شاید در ذهن هر خواننده ای این سوال بوجود آید که برای پاسخ به این سوال بصورت مختصر در مزایای کاغد دیواری نسبت به رنگ به آن می پردازیم.

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری و برچسب

طرح های متنوع از مزایای کاغذ دیواری

یکی از مباحثی که باعث شده مخاطب کاغذ دیواری را جایگزین رنگ کند،  زیبایی و تنوع رنگ آنهاست که  بسیار جذاب و گسترده می باشد. استفاده از طرح های سه بعدی و کاغذ دیواری های الیاف دار و طرح دار باعث می شود  هر فضایی و با هر سلیقه ای را به سمت استفاده از آن بکشاند اما در نقاشی ساختمان حتی اگر نقاش بسیار ماهر باشد نمی تواند طرح ها و رنگ های زیبا را خلق کند.

دومین  دلیل انتخاب کاغذ دیواری این است که شما میتوانید از ترکیب رنگ های همگون یا متضاد  برای دیوار ها استفاده کنید در این مورد دست شما برای خلق هارمونی هایی از تلفیق رنگ های مختلف باز است. که در مورد  رنگ آمیزی، ایجاد چنین ترکیب هایی جالب نمی باشد چرا که در رنگ آمیزی ایجاد رنگ های ساده جلوه بیشتری را به محیط می بخشد.

چه دلایلی وجود دارد که کاغد دیواری جایگزین رنگ میشود؟

طول عمر کاغذ دیواری یکی از مهم ترین مزایای کاغذ دیواری

از خصوصیات کاغذ دیواری که باعث انتخاب آن می شود دوام اثر و عمر آن است. چرا که شما اگر از کاغد دیواری هایی با جنس مرغوب استفاده کنید دوام چندین ساله دارد و قابلیت شستشوی آن باعث شده که تغییر رنگی در ظاهر آن بوجود نیاید و زیبایی آن مانند روز اول جلوه کند . اما رنگ ها به مرور زمان کدر و ورقه ورقه  می شوند. همچنین  به دلیل اینکه رنگ ها قابلیت شست شو را ندارند زیبایی و براقی و سادگی روز اول را نخواهد داشت.

پیشنهادی
کاربرد شلف دیواری

نکته ای که در بحث مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ وجود دارد این است که روی دیوار بر اثر فرسودگی ساختمان ترک های ریزی ایجاد میشود که ممکن است تا مدتی به وسیله رنگ این عیوب پوشانده شوند اما این ترک ها به مرور روی دیوار رنگ شده هم  ایجاد شده و پوشش دهی اولیه را نخواهد داشت اما استفاده از کاغذ دیواری میتواند عیوب دیوار را به خوبی پوشش دهد و ترک های ریز و درشت را بپوشاند.

طول عمر دیوار پوش

سادگی نصب از بارز ترین مزایای کاغذ دیواری

از دیگر مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ این است که  نصب و راه اندازی کاغذ دیواری بدون بو و راحت و هموار و بی دردسر است. بعد از رنگ کردن خانه چندین روز بوی رنگ در محیط وجود دارد که باعث آزار ساکنان خانه می شود و ممکن است پروسه رنگ کردن چندین هفته  طول بکشد که بسیار زمانبر است.

مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ کردن خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.