دکوراسیون

محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز برای دیوار ها

تا کنون به این فکر کرده اید دیوارهای منزل را کاغذ دیواری کنید؟ به چند رول کاغذ دیواری برای دیوارپوش نیاز دارید؟ برای پاسخ با این سوال و سوالات مشابه با ما در مقاله ای تحت عنوان محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز Wallpaper calculation is required همراه باشید.

آیا تا به حال به متراژ رول های کاغذ دیواری فکر کرده اید، اینکه محاسبه کاغذ دیواری مورد نیازچه میزان باید باشد و اگر بخواهید قسمتی از فضا را کاغذ دیواری کنید به چه تعداد رول کاغذ دیواری خریداری کنید. اگر در خرید کوتاهی کنید و متراژ کمتری خریداری شود  باعث زشتی در کار شده و نقصی در فضای منزل شما اتفاق می افتد و اگر متراژ بیشتری خریداری کنید که قسمت هایی از آن بلا استفاده باقی می ماند . برای کاغذ دیواری قضیه کاملا متفاوت است چرا که بهای زیادی بابت خرید آن پرداخت میکنید.

شرکت های متفاوتی تولید کننده کاغذ دیواری هستند چه از نوع خارجی و چه داخلی. با این وجود متراژ رول هایی با عرض  ۵۳سانتی متر را می توان از هر برند و جنسی پیدا کرد  و در صورتی که مورد پسند و استفاده شما باشد میتوانید آنها را خریداری کنید.اما در مورد طولرول های کاغذ دیواری نوع ۱۰ متری آن به وفور در بازار وجود دارد اما نوع های دیگری به عرض  ۷۰، ۱۰۰ و ۱۰۶ سانتی متری و حتی ۱۵ متر طول نیز در بازار موجود است .اما بهترین انتخاب برای استفاده کنندگان کاغذ دیواری رول هایی به عرض ۵۳ سانتی متر است چرا که بهتر میتوانند فضاهای کوچک را بپوشانند و مقدار کمتری از آن از بین میرود. با انتخاب این رول ها می توان نصب راحت تر و  بهتر و سریعتری را داشته باشیم.

پیشنهادی
شیک ترین مدل های عکس کاغذ دیواری برای منزل

 

محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

 

چگونگی محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

 

به راحتی با محاسبات ساده می توانیم متراژ مورد نیاز را محاسبه کنیم. چون دیوارها بر حسب طول و عرض و ارتفاع  هستند معیار متر مربع را برای آن بکار میبرند.

اگه بخواهیم دیوارهای خود را با پرکاربردترین نوع کاغذ دیواری که همان عرض ۵۳ سانی متر و طول ۱۰ متر  است را استفاده کنیم میتوانیم ۵.۵ متر از دیوار را با کاغذ دیواری بپوشانیم.

 

چگونه  مساحت کاغذ دیواری را محاسبه کنیم؟

 

در ابتدای کار باید اطلاع درستی از طول و عرض و ارتفاع محیط داشته باشیم. متراژ دیوارها اگر از ارتفاع برابری برخوردار باشند خیلی سریع قابل محاسبه هستند در غیر اینصورت برای بدست آوردن مساحت بر حسب متر مربع باید محاسبات بیشتری را انجام دهیم.

برای به دست آوردن مساحت دیوارها، هر دیوار به تنهایی محاسبه میگردد . باید به این نکته توجه کنیم که مساحت پنجره ها را از مساحت کل کاغذ دیواری کسر کنیم.برای اینکار باید برای پنجره ها طول و عرض و ارتفاع را محاسبه کرده و نتیجه آنرا از کل مساحت کسر کنیم. اگر در محاسبات متراژ کاغذ دیواری عدد اعشاری حاصل گردید به عنوان مثال عدد مثل ۶.۶ برای هر رول به دست آمد شما به ناچار از کاغذ دیواری با متراژ بالاتر استفاده کنید.

 

نحوه محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

 

رول کاغذ دیواری و قیمت آن

 

قیمت کاغذ دیواری ها و رولهای آن بر اساس جنس و طرح و کشور سازنده آن محاسبه میگردد  اگر از محصولات خارجی استفاده کنید قیمت بالاتری را نیز باید پرداخت کنید. اما راه حلی هم برای راحتی شما از خرید رول ها و عدم اشتباه در محاسبات وجود دارد. در خیلی از موارد مشابه شما میتوانید از شرکت مجری درخواست کنید تا با شما بر اساس قیمت پروژه ای کار را انجام دهد و در انتها با متراژ کردن کل فضا با شما تسویه حساب کند . تمام کار توسط شرکت مورد نظر انجام گرفته و شخص خبره به ساده گی متراژ را محاسبه و در قیمتی که به توافق رسیده مبلغ مورد پرداخت را اعلام میکند. با اینکار هم در وقت و هزینه صرفه جویی کرده اید و هم از دو ریزهای رول های کاغذ دیواری خلاص شده اید .

پیشنهادی
چند روش موثر برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه

 

محاسبه تعداد رول های مورد نیاز

 

در بیشتر ساختمان ها ارتفاع دیوارهای آن ۲۸۰ سانتی متر است . شما اگر سه اتاق دارید و ارتفاع هر سه آنها ۲۸۰ سانتی متر است علاوه بر محاسبه ارتفاع، طول دیوار را هم بر حسب سانی متر محاسبه کرده و بر عدد ۵۳ تقسیم میکنیم . عدد به دست آمده از این محاسبات را بر عدد ۳ تقسیم کرده تا تعداد رول های مورد نیاز برای دیوار پوش را بدست آوریم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.