دکوراسیون

شلف چیست ؟

انواع مختلف شلف ها

امروزه توجه مخاطبان دکوراسیون داخلی  به سمت  مرتب سازی محیط کار و منزل  متمرکز شده است که برای این امر ابزارهای فراوانی وجود دارد.  از جمله این ابزارها مفهمومیست که به آن شلف Shelf گفته میشود که ایده ی مناسبی برای نظم بخشی و ایجاد فضای بهینه و مناسب به محیط می باشد . در این مقاله سعی بر آن است تا با این مفهوم کلیدی آشنا شده و کاربردهای آن را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهیم.

شلف چیست؟

قفسه ها یا  طاقچه های کوچکی  هستند که نقش کاربردی در زیباسازی و مرتب سازی فضا دارند و از جنس ها، اشکال  و رنگ های مختلف ساخته شده اند.  جنس این دکورهای تزیینی زیبا از چوب  معمولی یا ام دی اف یا هایگلاس یا از جنس فلزات مختلف است  و میتوان در مکان های  مختلف منزل یا محل کار ازانواع دکورهای فلزی و چوبی استفاده کرد. با توجه به طرح ها و مدل های متنوعی که دارند نظر هر بیننده ی طالب زیبایی را به خود جلب میکنند. وجه شباهتی که در همه آنها وجود دارد این است که کادر بندی خاصی وجود ندارد  و اتصالاتشان مشخص نیست.

انواع مختلف شلف ها

فلزی

با ایده های خلاق و ایجاد شکل و متریال خاصی که در فلز ایجاد میکنیم  میتوان دکوراسیون های مدرن را بوجود آورد. یک طاقچه فلزی اگر زمینه ی مناسبی داشته باشد و با وسایل تزیینی پر شده باشد میتواند جلوه های زیبایی به فضای شما ببخشد.  بعضی از طرح های خلاقانه این قابلیت را دارند تا فضاهای بدون استفاده و ناقص را با خطوط فلزی که ایجاد میکند  آن فضا را از حالت یکنواختی در بیاورد همچنین  میتوان از قفسه ای شیبدار برای ایجاد انواع کتابخانه ها  و با ایجاد چند قفسه متصل به هم یک گلخانه کوچک فلزی ایجاد کرد . همچنین با استفاده از فلز مستوان صندلی هایی با متریال و فانتزی های خاص ایجاد کرد که می تواند به راحتی فرم دلخواه شما را ایجاد کند.همچنین می توان با نورپردازی های زیبا بدون ایجاد شکل و شمای خاص و تنها با یک المان فلزی بهترین جلوه ویژه را بوجود آورد.

پیشنهادی
مزایای کاغذ دیواری نسبت به رنگ

چوبی

به طور معمول در محیط نشیمن و پذیرایی و محیط کار میتوان از این دسته قفسه ها استفاده کرد که هم زیبایی خاصی دارد و هم از دوام و استحکام خاصی برخوردار است.

کاربرد قفسه های چوبی

شلف دیواری

به کار بردن طرح های ساده و کلاسیک و قرینه سازی به شکل مکعب های مختلف و همچنین قفسه هایی با طرح های دلنشین،  ظاهری آرام و مدرن را به فضای شما می بخشد. استحکام این شلف دیواری بالا و نگهداری از آن راحت است به خصوص قفسه های دیواری که لبه های عریض تری دارند ، میتوان از فضای بیرونی آن برای تزیینات دکوری استفاده کرد.

شلف دیواری

شلف ها چه کاربردهایی دارند؟

علاوه بر اینکه  بعنوان طاقچه برای اشیاء مختلف استفاده می شود، برای مکان هایی که با کمبود جا مواجه اند به عنوان دیوار جانبی  مورد استفاده قرار میگیرد. برای نظم دهی محیط آشپزخانه از قفسه های کوچک که نقش کابینت را بازی میکنند و همچنین برای نظم دهی و داشتن ظاهری زیبا در محیط حمام هم میتوان از این شلف ها استفاده کرد.

قفسه ها چه کاربردهایی در منزل دارند؟

مزایا و اهداف شلف

استفاده از شلف ها مزیت های زیادی دارد علاوه بر اینکه میتوان انتخاب مناسب و قیمت بهینه تری داشت ، از فضاهای پرت منزل و اداره برای ایجاد ظاهری دلنشین و زیبا استفاده کرد و  همچنین با انتخاب های بهتر به محیط و کسب و کار خود نظم و ترتیب به خصوصی بخشید.

آیا میتوان نواقص دیوار را رفع کرد؟

اگر در فضای منزل و آشپزخانه دیوارهایی با فضاهای خالی یا تو رفتگی وجود داشته باشد میتوان از شلف ها به عنوان یک دکور تزیینی استفاده کرد و با ظاهر زیبایی که به فضای مورد نظر میدهد منظره ی جالبی را بوجود آورد. با این کار به طور هوشمندانه ای فضاهای بلا استفاده پوشانده شده و نواقص احتمالی رفع می شود. با توجه به اینکه دست طراحان برای ایجاد ایده های متنوع باز است میتوان انواع قفسه ها  را روی دیوار یا در گوشه های دیوار نصب کرد . در واقع قفسه ها از طرح های کلاسیک و مدرن تا طرح های سنتی  هستند که با توجه به نظر مشتری میتواند ساخته شود.

پیشنهادی
چند روش مفید و جذاب برای آنتیک بودن دیزاین خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.