دکوراسیون

جدید ترین رنگ دیوار اتاق خواب برای خانه عروس

هارمونی بی نظیر و پر آرامش رنگ دیوار اتاق خواب

یکی از عوامل موثر در انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب سلیقه شخص است البته توجه داشته باشید که رنگ انتخابی شما باید آرامش و امنیت را به محیط القا کند اگر برای رنگ دیوار اتاق خواب Bedroom wall color خانه عروس بر سر دو راهی مانده اید  می توانید ترکیبی از رنگ‌های مورد علاقه دو نفر را به کار ببرید. پیشنهاد دیگر  برای زیباتر شدن فضای دکوراسیون اتاق خواب استفاده از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری است، این ترکیب می‌تواند حالت جدید و نویی را به اتاق خواب بدهد.  روش های موثر در انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب و باید ها و نباید های طراحی و رنگ آمیزی دیوار اتاق خواب  از مهمترین مطالبی است که در این مقاله با هم مرور خواهیم کرد، به علاوه سعی داریم با ارائه تصاویر زیبا از ترکیب های رنگی اتاق خواب ایده های بسیار جذاب و نو را در اختیار کاربران عزیز قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید

 

 

هارمونی متفاوت و بی نظیر برای اتاق خواب

 

۵ انتخاب بی نظیر برای رنگ دیوار اتاق خواب عروس

 

بر خلاف تصور عموم انتخاب رنگ اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است و در زمان انتخاب باید قواعد و استانداردهای لازم را برای ایجاد یک حس آرامش در اتاق خواب در نظر داشت. نظریه روانشناسان در زمینه انتخاب رنگ دیوار برای اتاق خواب بسیار جالب است آنها بر این باورند که برخی رنگ‌ها می‌توانند روان انسان را به هم بریزد و سبب دیدن خوابهای درهم و بی قاعده شود، در مقابل برخی رنگ ها می تواند روح انسان را به آرامش برساند و در زمان استراحت بهترین حالت را برای افراد به ارمغان بیاورند. برای ایجاد حس و حال خود در اتاق خواب می توانید هر یک از ترکیب رنگ های فوق العاده زیر را بر اساس علایق در اتاق خواب خود پیاده سازی کنید

 

ترکیبی از طیف رنگ آبی و مکمل های آن

 

 رنگ دیوار اتاق خواب با حس آرامش روحی با رنگ آبی

 

عروس خانم های عزیزه به دنبال یک اتاق خواب بی نظیر و پر از آرامش است اما نمی خواهند تمام اتاق در طیفرنگی سفیذ و شیری فرو برود، می توانند از تناژ رنگ آبی در اتاق خواب خود استفاده کنند

این رنگ سرشار از آرامش از روان شناسان بر این باورند که تناژهای مختلف رنگ آبی علاوه بر داشتن حس آرامش درونی می تواند خونسردی کامل را در روان شما ایجاد نمایید که در نهایت باعث می‌شود کیفیت خواب افراد به بالاترین حد خود برسد.

 

ترکیب فوق العاده از رنگ آبی و سفید

 

با استفاده از رنگ های آبی روشن تا تیره از کابوس‌های شبانه خداحافظی کنید زیرا بر اساس آخرین تحقیقات آماری میزان خوابی که روانشناس ها برای اتاق خواب با ترکیب رنگ آبی در نظر گرفتن چیزی حدود ۷ ساعت و ۵۵ دقیقه می باشد یعنی شما با استفاده از رنگ آبی در اتاق خواب می توانید استراحت فول داشته باشید.

 

پیشنهادی
میز ایکیا چیست؟

 

ایجاد حس صمیمیت و گرما در ترکیب رنگ زرد

 

علاوه بر حس آرامش ، رنگ زرد می تواند گرما و صمیمیت خاصی را به فضای داخلی اتاق خواب ببخشید بر اساس تحقیقات آماری افرادی که از رنگ زرد در اتاق خواب خود استفاده می کنند میت واند خواب سریع و راحت را تجربه نماید.

این ترکیب رنگ یک انتخاب بسیار ایده آل برای دکوراسیون تابستان است و عروس خانم های عزیز با انتخاب ترکیب رنگ زرد و سایر مکمل های برای رنگ اتاق خواب می توانند شیک ترین سرویس خواب باشند.

 

اتاق خوابی با تناژ متفاوت رنگ زرد

 

با توجه به گرمای رنگ زرد نمی‌توان آن را با آرامش ایجاد شده توسط رنگ آبی مقایسه کرد زیرا مدت زمان در نظر گرفته شده برای  اتاق خواب با تناژ زرد چیزی حدود ۷و چهل دقیقه است

عروس خانم هایی که می خواهند رنگ اتاق خواب را متفاوت از رنگ مانند سفید یا صورتی انتخاب کنند، پیشنهاد ویژه برای ترکیب رنگ زرد در اتاق خواب استفاده از تناژ رنگ های آبی و سبز است چرا که می تواند جلوه خاصی به اتاق خواب عروس بدهد.

 

 

آرام بخش روح و جسم در تناژ رنگی سبز

 

سبز رنگی طبیعی و پر طراوت است که می‌تواند خواب آرام و بی نظیر را برای شما به ارمغان آورد، اگر می‌خواهید خوابی در حدود ۷ و نیم ساعت در شبانه روز را تجربه کنید می‌توانید از اتاق خوابی با تناژ رنگی سبز استفاده کنید.

عروس خانم های خوش سلیقه می توانند برای دیزاین بهتر اتاق خواب خود علاوه بر رنگ دیوارهای سبز از گل های تزیینی زیبا با هدف تلطیف فضا استفاده نمایند.

 

دیوار های سبز و ترکیب بی نزیر با سفید و صورتی

 

رنگهای بین سبز زیتونی و چمن یکی از ایده آل ترین تلاش های رنگ سبز برای طراحی و دکوراسیون اتاق خواب می باشد مخصوصا برای کسانی که به دنبال آرامش هستند اماعلاقه ای به تناژ رنگی آبی ندارند.

 

سیلور، نماد لوکس و اشرافی بودن

 

با توجه به اینکه رنگ سیلور یا نقره ای یکی از رنگ های ایده آل برای سبک دکوراسیون اتاق خواب کلاسیک است می توانید با استفاده از این رنگ اتاق خوابی مملو از وقار و لوکس بودن در اختیار داشته باشید.

با وجود اینکه رنگ نقره رنگ تجمل گراست پسآرامش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد، به بیان دیگر این رنگ باب میل افرادی است که برای خوابیدن تلاش می کنند زیرا رنگ نقره ای قدرت خواب اوری بالایی دارد  به گونه ای که شما می توانید در مدت زمان کمتری به خواب رفته و تقریباً خوابی حدود ۷ و نیم ساعت در شبانه‌روز را تجربه کنید.

 

دنیایی از آرامش با اتاق خواب نقره ای

 

رنگ نارنجی برای خوابی خوش

 

ممکن است تعجب کنید اما رنگ نارنجی برای دیوار اتاق خواب، در روند هضم غذا تاثیرات زیادی دارد و برخلاف رنگ شاد و سرزنده ای که دارد با تسکین روند و عملکرد معده خواب های خوب را برای شما به ارمغان می آورد به گونه ای که ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه را بدون هیچ دغدغه فکری را در خواب بگذرانید.

تناژ رنگ نارنجی نه تنها برای عروس خانم ها بلکه انتخابی ایده آل برای تمامی سنین است، ترکیب تناژ روشن و تیره این رنگ با سفید و طیف رنگی کرم، سورمه ای، آبی آسمانی و… سلامت گوارش و خواب بی نظیری برای افراد به همراه دارد.

 

پیشنهادی
بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

دنیایی از آرامش با اتاق خواب نقره ای

 

شیک ترین انتخاب رنگ دیوار اتاق خواب برای کودکان

 

این مطالب می تواند نقش موثری در انتخاب مادران آینده داشته باشد، اگر قصد دارید اتاق خواب پر از حس آرامش و امنیت برای فرزندانتان داشته باشید می بایست در ایجاد ترکیب رنگ نهایت دقت را به خرج بدهید به همین دلیل می توانید از تناژ رنگی مطالب فوق ایده بگیرید تا در نهایت زیبایی، بهترین رویا را برای فرزند دلبند خود بسازید.

 

کالباسی، رویایی ترین رنگ دیوار اتاق خواب

 

ناهنجاری های رنگ دیوار اتاق خواب

 

در مقابل باید های رنگی برخی نباید هایی وجود دارد که در صورت استفاده می توان کابوس های بدی را به همراه داشته باشد. این ترکیبات رنگی در هیچ جای دکوراسیون اتاق خوابه بچه ها نباید جای بگیرد به همین دلیل لازم است در انتخاب مرز میان رنگ ها نهایت دقت را به کار ببرید. البته لازم به ذکر است که ناهنجاری های انتخاب رنگ برای دیوار اتاق خواب، برای بزرگسالان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

استفاده بی اندازه از رنگ بنفش و ایجاد تنش

 

بنفش، رنگی پر از وحشت

 

بنفش و یاسی بار بر خلاف لوکس بودن، می تواند رنگی غیر قابل استفاده برای اتاق خواب محسوب شود شاید باور نداشته باشید اما  تمامی تناژ رنگ بنفش و ترکیب آن با سایر طیف این رنگ سبب می شود که افراد در طول شبانه روز بیشتر از همیشه کابوس ببیند و دلیل اصلی آن نیز عدم کیفیت خواب  می باشد.رنگ بنفش کمتر از ۶ ساعت خواب را برای شما تنظیم می کند، و هیچگاه نمی توانید خواب عمیق و آرام را تجربه کنید.

بهترین کار تغییر دکوراسیون رنگ بنفش اتاق خواب از اما اگر هم قصد این کار را ندارید می‌توانید حداقل از ترکیبات رنگی آرامش بخش مانند زرد یا نارنجی و سفید استفاده کنید

 

قهوه ای دنیایی از افسردگی

 

با وجود اینکه رنگ قهوه ای در ساخت وسایل چوبی و همچنین دکوراسیون کلاسیک نماد تجمل، وقار و زیبایی است اما نمی توان تم اصلی رنگ دیوار اتاق خواب را بر پایه این رنگ بنا کرد چرا که جزو یکی از بدترین رنگ‌ها انتخابی برای دیوارهای اتاق خواب می باشد و به بیان دیگر تنها حالت غم و افسردگی را به محیط القا می‌کند.

تناژ رنگی قهوه ای و تاریکی بی اندازه

چنانچه نمی‌توانید رنگ کاغذ دیواری رنگ دیوار یا حتی کفپوش ها را تغییر دهید برای استفاده بهینه از اتاق خواب و قهوه‌ای می توانید از ترکیبات رنگی مانند سفید، سبز و آبی بهره بگیرید. البته گاهی ممکن است به دلیل علایق شخصی و سلیقه خانم ها از تناژ متفاوت رنگ قهوه ای استفاده نمایید.

 

پیشنهادی
مزایا و معایب کاغذ دیواری سه بعدی

 

قرمز و بی خوابی های هیجانی

 

با وجود اینکه رنگ قرمز رنگ نشاط و هیجان می باشد و بهترین انتخاب برای رنگ اتاق های بازی و محلهای تفریحی کودکان و بزرگسالان از اما به هیچ عنوان نمی‌توان از این رنگ برای دیوار های اتاق خواب استفاده کرد چرا که با افزایش فشار خون اجازه آرام خوابیدن را برای به شما نمی دهد.

هیجان نهفته در رنگ قرمز، خواب را به طور کلی اثر شما می پراند به گونه‌ای که طی آخرین تحقیقات افرادی که از طیف و تناژ رنگ قرمز در اتاق خواب خود استفاده کردند کمتر از ۷ ساعت خواب مفید را می توانند تجربه کنند

 

طلایی ، اضطراب و استرس

 

همان‌طور که می‌دانید رنگ طلایی اشرافیت در ادکلن آسیون کلاسیک محسوب می‌شود اما به دلیل این که در طیف رنگهای گرم قرار دارد و درخشندگی و براقیت خاصی به دکوراسیون می بخشد سبب از بین بردن آرامش لازم برای خوابیدن خواهد شد.

شاید برای شما جالب باشد که بر اساس آخرین تحقیقات علمی روانشناسی، رنگ طلایی برای برخی افراد نشان دهنده پول و ثروت است و به همین دلیل با دیدن این رنگ به مشکلات مالی خود می اندیشند که در نهایت تنش و اضطراب های روزانه در ذهن آن ها به جریان می افتد که سبب بروز بی خوابی خواهد شد. این استدلال بامزه سبب شده که طلایی جزو نا هنجاری های رنگی برای اتاق خواب باشد.

 

طلایی، نماد تجمل گرایی و قدرت

خاکستری، خواب های آشفته و دلگیر

 

خاکستری را می‌توان جزو دست رنگ‌های خنثی و محبوب معرفی کرد اما به دلیل اینکه سبب دلتنگی زیاد از حد می شود در نهایت حس افسردگی را در ذهن انسان به وجود می آورد، این رنگ می تواند کیفیت خواب افراد را به حداقل  حالت ممکن برساند.

به دلیل محبوبیت بالای این رنگ برخی افراد بدون در نظر گرفتن چنین محدودیت هایی از رنگ خاکستری برای اتاق خواب خود استفاده می کند اما باید به یاد داشته باشید که این افراد بیشترین مدت زمان خواب راحت و با کیفیت در طول روز که تجربه می‌کنند حدود ۶۶ ساعت و ۱۰ دقیقه است.

چنانچه تا به امروز تم اتاق خواب شما خاکستری بوده و قصد دارید و قصد تعویض آن را دارید اما هزینه ها مقدور نمی باشد می توانید با استفاده از ترکیب رنگ خاکستری با دیگر طیف رنگی نارنجی، زرد و آبی دیوار اتاق خواب را به بهترین شکل ممکن رنگ آمیزی کنید

 

 

1 دیدگاه در “جدید ترین رنگ دیوار اتاق خواب برای خانه عروس

  1. کیوان گفت:

    متن مفیدی بود لطفا درباره رنگ دیوار های شرمت و مکان های تجاری هم بنویسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.