دکوراسیون

جذاب ترین دیزاین منزل مدرن با رعایت نکات کوچک

نمایش دنیایی از سادگی در دیزاین مدرن

مدرن و مدرنیته کلماتی قدرتمند در دنیای دکوراسیون هستند که می توانند رای و نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کنند. سبک دیزاین منزل مدرن Modern home desig هیچ گاه تکراری و قدیمی نخواهد شد زیرا همیشه بر اساس آخرین متد های طراحی و دکوراسیون قدم بر میدارد، امروز ساده و بدون تجمل و فردا دنیایی از رنگ را با خود به همراه دارد. مدرن به معنای تازه باب شده و جدید است، دیزاینی که هر روز و بر اساس طراحان و ایده پردازان بزرگ تغیر خواهد کرد.

نمایش دنیایی از سادگی در دیزاین مدرن

استاندارد های لازم برای انجام دیزاین منزل مدرن و ویژگی های خاص این سبک از جمله مطالبی است که در این مقاله با هم مطالعه خواهیم کرد به علاوه نکاتی که می بایست در زمان پیاده سازی و اجرای سبک مدرن مورد توجه قرار بگیرد از مهم ترین تیتر و عناوین این مقاله می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

ویژگی های دیزاین منزل مدرن

 

سادگی و زیبایی نقطه عطف سبک مدرن هستند، در این دیزاین هیچ پیچیدگی و علامت سوالی وجود ندارد و در یک نگاه ساده می توانید تمام دکوراسیون را از نظر بگذرانید. تجمل گرایی و  رنگ های ذاغ در سبک مدرن جایی ندارند به همین دلیل این سبک را مملو از آرامش می دانند و طراحان به کار گیری قواعد و قوانین سبک مدرن در اتاق خواب را جزو اولین پیشنهاد های خود قرار داده اند.  مدرنیته می تواند در عین نو بودن بسیار ساده و دلنشین باشد تنها لازم است کمی خلاق باشید.

بسیاری از خانم ها بدون داشتن اطلاعات کافی و تنها با علم اندک در رابطه با سبک مدرن سعی دارند با صرف هزینه زیاد و خرید لوازم گران قیمت و عجیب و قریب دکوراسیون منزل را به سبک مدرنی که در ذهن دارند تغییر دهند، این در حالی است که سبک مدرن هر روز رو به سادگی و ماتی بیشتری می رود. رنگ های خنثی، دیزاین و طراحی های ساده از ویژگی های بارز سبک و دیزاین منزل مدرن هستند.

ترکیب رنگ های سرد و خنثی در سبک مدرن

 

مبلمان مدرن:

 

از اصلی ترین ویژگی های داشتن سبک دکوراسیون مدرن برای خانه، انتخاب درست مبلمان است. مبلمان مدرن در شیک ترین حالت ممکن تولید و به بازار عرضه می شوند. دلیل انتخاب این محصول گرایش افراد به سمت دنیای مدرن است پس نمی توان در فضایی که از قوانین مدرن پیروی می کند مبامانی غیر از این مدل قرار داد.

  • این محصول در مقایسه با سایر مبلمان دیگر بسیار شیک، سبک و زیبا است
  • از مبلمان مدرن می توان در کوچک ترین خانه ها نیز نهایت بهره را برد.
  • مدل های متفاوت این محصول امکان هماهنگی با سایر دیزاین و طراحی را فراهم می کند.
  • تولیدات مبل مدرن بر اساس استاندارد های خاص جهانی صورت گرفته به همین دلیل در نهایت شیک و زیبایی بسیار راحت و آرام بخش است.
پیشنهادی
میز ایکیا چیست؟

 

نقش پنجره ها در دیزاین مدرن :

 

پنجره های بزرگ که به نحوی یک طرف از چهار چوب خانه را به خود اختصاص داده از اصلی ترین ویژگی های دنیای مدرن هستند، این مدل از پنجره ها نور پردازی فوق العاده ای دارند و نیاز شما را از هر گونه وسیله برای نور پردازی مصنوعی از بین می برد. اگر منظره ی زیبایی همچون باغچه، یا ساحل را رو بروی پنجره دارید می توانید با کنار کشیدن پرده های تابلوی بزرگ سه بعدی را به نمایش بگذارید. نصب پرده در این سبک از خانه ها کار جالبی نیست چرا که طراحان بزرگ بر این باورند که سبب خفگی فضا خواهد شد.

البته این ویژگی مختص به خانه های بزرگ است، زندگی آپارتمان نشینی و کمبود فضا شرایطی را فراهم نموده که از تمامی نقاط خانه بهترین استفاده را ببرید. پنجره های سقفی و نورگیر ایده خوبی برای روشن تر نشان دادن خانه است و می تواند به خوبی نور را به تمام نقاط انتشار دهد. البته روش های زیادی برای نورپردازی طبیعی در منزل وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 

پرده:

 

پرده ها در سبک مدرن نقش اساس ایفا می کنند و به نحوی همان تابلوی سه بعدی در خانه های بزرگ هستند که جلوه خاص به دیزاین مدرن می دهند. اگر فضای زیادی برای دیزاین مدرن در اختیار ندارید می توانید با استفاده از ترکیب رنگ ها و ایجاد فضایی روشن و دلباز، خانه را بزرگتر از آن چه است به نمایش بگذارید. از مهم ترین ویژگی پرده های مدرن سادگی در مدل، طرح و نقش آن است.

سعی کنید پرده ها را به نزدیک ترین نقطه سقف وصل کنید و  با ریزش پرده نمایی جالب به فضای پذیرایی بدهید. انتخاب پرده های روشن علاوه بر سادگی و زیبایی که به فضا و محیط خانه می دهد با ایجاد خطای دید سبب بزرگتر نشان دادن خانه می شود به علاوه امکان ست کردن با سایر لوازم و وسایل خانه را فراهم می کند.

پیشنهادی
چند ایده جذاب برای تزیین دیوار اتاق با کاغذ کادو

پرده های ساده و بلند در ئکوراسیون مدرن

 

رنگ های نیلی، سفید، طوسی، شیری، صورتی کم رنگ و از این دسته رنگ ها ترکیب فوق العاده ای برای پرده پذیرایی است. این رنگ ها می توانند هارمونی خاصی با رنگ های هم سطح خود و یا کمی تیره تر ایجاد کنند. پرده های تیره و ضخیم علاوه بر کوچک و جمع نشان دادن خانه، فضای استرس زا و دلگیر به وجود می آورند. اگر اتاق نشیمن و پذیرایی شما به اندازه ی دلخواه بزرگ نیست سعی کنید رنگ های تیره و سبک های تجملگرا را از ذهن خود دور کنید.

 

نقش اکسسوری ها در دیزاین منزل مدرن:

 

همیشه این قسمت از دیزاین و دکوراسیون به مذاق همه خوش آمده، از خرید دکوری های کوچک تا انتخاب انواع آینه کنسول فانتزی یا گلدان های بزرگ گل. خانه هایی که تنها لوازم ضروری در آن چیدمان شده اند همانند بوم نقاشی است که طرح اولیه آن زده شده اما رنگ آمیزی و جلوه خاصی ندارد. اکسسوری ها جلوه گر زیبایی دیزاین و دکوراسیون هستند و استفاده از انواع دکوری ها نقش و نگار خاصی به طراحی داخلی منزل می دهد.

نور پردازی با آینه های دکوراتیو

آینه ها:

 

در گوشه به گوشه سبک مدرن می توانید انوع آینه ها را ببینید، آینه ها علاوه بر نقش کاربردی و مهمی که دارند می توانند به عنوان یک منعکس کننده قوی نور های دریافتی را به فضای خانه انتشار دهند. این وسیله ساده و بی مدل می تواند با قرار گیری در قاب های خوش نقش و نگار جلوه خاصی به دکوراسیون خانه ها بدهد. مدل های مدرن و بی نظیر آینه دکوراتیو را بر روی یکی از دیوار های رو به پنجره نصب کنید تا با انتشار نور در تمامی آینه ها روشنایی به کل فضا سرایت کند. می توانید با نصب آینه کنسول های فانتزی جلوه خاصی به هر گوشه از اتاق یا پذیرایی و حتی راهرو ها نیز بدهد، دکوراسیون منزل مدرن شامل نمونه های متفاوتی از آینه هاست.

 

شلف دیواری:

 

شلف وسیله ای بسیار کاربردی و مفید است که می تواند در گوشه به گوشه ی دکوراسیون مدرن ایفای نقش کند. شلف باکس دیواری را در سایز های مختلف به دیوار بکوبید و با قرار دادن کاکتوس و گلدان های کوچک دیواری از طراوت و شادابی داشته باشد. این محصولات با طراحی خاص خود تنها در دکوراسیون و برای دیزاین مدرن کارایی دارند. رنگ مات و سفید انواع شلف دیواری می تواند همخوانی یا تضاد جالبی با دیگر لوازم خانه به وجود آورد، و در عین کاربردی بودن حتی سر سوزن از فضای داخلی دکوراسیون منزل مدرن را اشغال نمی کند.

پیشنهادی
هر آنچه در باره آینه کاری باید بدانید

شلف دیواری در مدل های مختلف

 

استند گل:

 

نمونه ای بی نظیر از اکسسوری های متناسب با سبک مدرن که در نهایت سادگی می تواند زیبایی تمام گل ها را به نمایش بگذارد. تنوع مدل و اندازه این امکان را برای شما فراهم کرده که بر اساس نیاز خود و با توجه به مکانی که در اختیار دارید از استند گل استفاده کنید. می توانید از مدل های نردبانی بزرگ و دوطرفه آن خریداری کنید تا علاوه بر گل های طبیعی جایگاهی مناسب برای انواع دکوری های فانتزی شنا نیز باشد.

 

 برای دیزاین منزل مدرن از چه کاغذ دیواری باید استفاده کرد؟

 

مسلما اولین چیزی که نظر افراد تازه وارد را به خود جلب میکند دیوار هستند، پوشاندن دیوار ها با تابلو و قاب عکس کمی قدیمی شده پس لازم است مدرنیتگی را با کاغذ دیواری های خوش رنگ به دکوراسیون منزل هدیه دهید. تنوع طرح و نقش کاغذ دیواری ها سبب شده که مشکلی در انتخاب این محصول وجود نداشته باشد و خانم ها بر اساس سلیقه خود و رنگ و سبک به کار رفته در دکوراسیون بهترین کاغذ دیواری را انتخاب کنند.

ترکیب رنگ کاغذ دیواری دیزاین منزل مدرن

با وجود سادگی و ظرافت سبک و دیزاین مدرن می توانید از کاغذ دیواری های ساده با طرح های ملایم استفاده کنید و یا برای جلوه بیشتر از کاغذ دیواری سه بعدی و یا برجسته استفاده کنید. تنوع رنگی بالای کاغذ دیواری های مدرن دست شما را برای خرید و انتخاب باز می گذارد البته در انتخاب این محصول باید دقت فراوان داشت و درصورتی که فضای داخلی خانه کوچک است باید کاغذ دیواری روشن استفاده کنید تا در نهایت فضای داخلی دکوراسیون مدرن بیشتر از آن چه که هست به نمایش گذاشته شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.