دکوراسیون

چند روش مفید و جذاب برای آنتیک بودن دیزاین خانه

چند روش مفید و جذاب برای آنتیک بودن دیزاین خانه

داشتن یک دکوراسیون فوق العاده شیک و تک مستلزم رعایت کدن نکات مهمی است ک باید حتما رعایت شوند. یکی از غدغه بزرگ خانم ها در تمام طول سال، داشتن دکوراسیون و دیزاین خانه home design متفاوت و خاص است. البته برخی خانم ها به جهت داشتن سلیقه ذاتی و خلاقیت بالا قادر هستند بهترین دیزاین را با کمترین امکانات برای خانه طراحی کنند اما دیگر بانوان همیشه نیازمند یک راهنما برای بیان نکات کلیدی می باشند. در این مقاله قصد داریم روش های متعدد و مقرون به صرفه را برای داشتن دیزاین فوق العاده خاص و شیک در اختیار شما قرار دهیم همچنین سعی در بررسی نکاتی در رابطه با دیزاین خانه های کوچک و بزرگ داریم، با ما همراه باشید.

 

نقش ترکیب رنگ ها در دیزان خانه

 

روش های زیبای سازی دیزاین خانه:

 

برای اینکه بتوانید دیزاین شیک و منحصر به فردی داشته باشید تنها لازم است کمی خلاقیت به خرج دهید و با به کار گیری تمام هنر خود، دیزاین متفاوتی برای خانه به وجود آورید. اولین قدم بهره گیری از هنر و زیبایی است، هیچ تابلو هنری بددون تماشاگر نیست. البته این به معنای خرید تابلو های گران قیمت نیست بلکه می بایست با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون را برای خود داشته باشید. سعی کنید از تابلو نقاشی هایی که نقش و نگار جالب دارند استفاده کنید، به یاد داشته باشید که  اکسسوری  و دکوری های سنتی همیشه طالب دارند. از کنار هم قرار دادن شباهت ها نترسید و با نصب انواع تابلو یا دکوری های هنری جلو خاص به دیزاینن خانه بدهید.

 

نقش و نگار دیزاین خانه سنتی

 

 • باز سازی دیزاین خانه قدیمی :

 

حتی اگر زیباترین طرح و نقش را به دکوراسیون خانه بدهید پس از مدتی مجددا در پی تعویض آن هستید به همین دلیل با دنبال کردن روش های متفاوت سعی در ایجاد تغیر در دیزاین قدیمی خانه دارید. می توانید با تعویض برخی وسایل و جابجایی برخی دیگر دیزاین شیک داشته باشید. می توانید استند گل زیبایی را در گوشه حال پذیرایی قرار دهید و با قرار دادن انواع گل دان های طبیعی طراوت و زیبایی را به خانه هدیه کنید. و یا برای گوشه دیگر از سالن پذیرایی با قرار دادن میز خاطرات، قاب های کوچک و بزرگی از عکس های یادگاری را به نمایش بگذارید.

 

 • ایجاد تغیرات در لوازم بزرگ:

 

اگر به دنبال یک تغیر اساسی در دیزاین خانه هستید اما نمی خواهید هزینه زیادی برای شما داشته باشد می توانید با تغیر مکان و جا بجایی لوازم بزرگ، آن را انجام دهید. به عنوان مثال نحوه قرار گیری مبل ها را تغیر دهید و با اضافه کردن چند کوسن رنگارنگ، نو بودن را به آن ها ببخشید. می تواند از رو مبلی های فانتزی استفاده کنید و برای مدتی از تغیرات در شکل ظاهری آن ها لذت ببرید. ویترین و بوفه را به گوشه ای دیگر انتقال دهید و یا جای آن را با میز تلویزیون عوض کنید.

 

 • تزئینات را فراموش نکنید:

 

پیشنهادی
بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

اکسسوری های کوچک می توانند تحولی عظیم در دیزاین خانه ایجاد کنند و با قرارگیری در بخش های مختلف، سبب تغیرات بسیار شوند. می توانید با استفاده از یک گلدان یا چند ظرف سفالی جلوه نو به میز عسلی بدهید و یا چند شلف و باکس را به دیوار های لخت و خالی بکوبید تا در نهایت سادگی زیبا بنظر برسد. البته در انتخاب اکسسوری ها می بایست دقت زیادی داشت چرا که شلوغی بیش از اندازه سبب عدم آرامش و راحتی خواهد شد.

 

دیزاین متفاوت سنتی

 

تناسب رنگ و تنوع مدل اکسسوری و دکوری های نکته کلیدی در انتخاب آن هاست، سعی کنید ترکیب رنگ را رعایت کنید نه آن قدر ساده باشند که به اندازه دلخواه به چشم نیایند و نه خیلی شلوغ و پر رنگ و لعاب که به افراد حس استرس را القا کند. برای داشتن یک انتخاب درست می توانید از سبک تلفیقی بهره بگیرید، می توانید یک گلدان با طرح های خیلی شلوغ خریداری کنید اما گل های انتخابی شما باید در ساده ترین حالت ممکن تولید شده باشند.

 

 •  برای دیزاین خانه از آینه ها استفاده کنید:

 

پیشرفت هایی که در دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی رخ داده تاثیر مثبت و فراوانی بر دیزاین و طراحی آینه ها داشته است، ساخت و تولید آینه های دکوراتیو  تحولی عظیم در ظاهر این محصول می باشد که می تواند به سادگی دیزاین خانه را تحت تاثیر قرار دهد.می توانید از مدل های مختلف با طرح های متفاوت متناسب با دکوراسیون داخلی استفاده کنید و در کنار زیبایی دوچندانی که به منزل می دهد سبب افزایش میزان نور پردازی داخلی شود.

 

قرار دادن آینه و قاب عکس به شکل زیبا و متفاوت

 

 • در دیزاین خانه خلاقیت داشته باشید:

دیزاین خانه همانند دکوراسیون نیست که بتوان با قرار دادن مبل یا بوفه آن را به بهترین شکل طراحی کرد، برای داشتن دیزاین فوق العاده منحصر به فرد می توانید لوازم کوچک را به شکل کاملا خلاقانه در گوشه و کنار دکوراسیون خود جای دهید و با صرف هزینه کم بهترین چیدمان را داشته باشید. استفاده از انواع شلف های دیواری به دلیل رنگ پذیری بالا به شما کمک می کند با پیاده سازی انواع طرح های دلخواه سبب متنوع تر شدن آن ها شوید.

می توانید لوازم دور ریختی را با ایده های شیک و خاص تبدیل به یک وسیله دکوری کنید و از آن داخل شلف باکس ها استفاده کنید. گاهی یک لیوان باز مانده از ست کامل به شکل زیبای تراش خورده و می توانید با رنگ آمیزی و یا تزئین با چند گل یا تور آن را به گلدان زیبا تبدیل کنید.

 

پیشنهادی
طراحی چیدمان مبلمان چه نقشی در دکوراسیون دارند؟

گلدان های زیبا با لوازم دور ریختنی

 

 • پرده ها تابلو های زیبایی از طبیعت هستند:

برای داشتن دیزاین متفاوت لازم است گاهی قانون شکنی کنید، بیخیال پرده های تک رنگ با طرح های تکراری شوید که تنها هدف آن ها جلوگیری از ورود نور خورشید به خانه است، سعی کنید در انتخاب پرده جسور باشید و با انتخاب برخی مدل های خاص دکوراسیون منزل خود را بیه شکل زیبایی دیزاین کنید. برخی پرده های با داشتن طرح های متنوع و برجسته بیه به تابلوی بزرگی از طبیعت هستند که می توانند حس طرافت و شادابی را به بیننده القا کنند.

 

 • در طراحی دیزاین خانه نور پردازی قوی ایجاد کنید :

 

کار بیهوده ای است اگر شما بهترین دیزاین را برای منزل خود انتخاب کنید اما به خوبی نتوانید آن را به نمایش بگذارید، استفاده از نور پردازی های قوی می تواند تک تک لوازمی را که در دکوراسیون به کار بردید به نمایش بگذارد. روش های متعددی برای ایجاد نور پردازی حرفه ای وجود دارد.

 

نور خورشید، قوی ترین منبع نوری خانه

 

 • نور خورشید:

 

هیچ نوری نمی تواند به اندازه نور طبیعی خورشید جلوه گر زیبایی های دکوراسیون و دیزان خانه باشد البته این به شرطی است که خانه نور گیر داشته باشید. برای داشتن نور طبیعی در طول روز می توانید از لوازمی برای انتشار نور و انعکاس آن به تمام فضای خانه استفاده کنید، آینه ها اولین وسایلی هستند که در ایجاد نورپردازی قوی نقش مهم را ایفا می کنند سایز آن مهم نیست از آینه کنسول های بزرگ و کلاسیک تا انواع مدل های فانتزی آینه ها با طرح های مختلف و یا آینه دکوراتیو ها در مدل های مختلف که با قرارگیری درست در کنار هم می توانند جلوه گر زیبایی دکوراسیون باشند.

 

 • برای دیزاین خانه از رنگ های روشن استفاده کنید :

 

در به کار گیری رنگ های روشن دست و دل باز باشید و با استفاده از پرده، مبلمان و سایر لوازم دیگر به رنگ های روشن نور پردازی قوی در منزل ایجاد کنید به علاوه با ایجاد فضای روشن سبب بزرگتر نشان دادن فضای داخلی اتاق نشیمن یا سالن پذیرایی شوید.

 

 • رنگ آمیزی دیوار:

 

اصلی ترین بخش دیزاین خانه مربوط به رنگ آمیزی دیوار هاست، می توانید با رنگ آمیزی درست فضای شاد و سرزنده ای برای دیزاین خانه ایجاد نمایید.برخی تصور می کنند با رنگ آمیزی کل دیوار ها می توانند فضا را روشن و بزرگ نر به نمایش بگذارند شاید در ابتدای امر این اتفاق بیفتد اما از قدرت سایه روشن ها غافل نشوی و از ترکیبات رنگی استفاده کنید حتی می توانید با استفاده درست از کاغذ دیواری های متنوع جلوگر زیبایی باشید.

 

 • آباژو و لوستر در طراحی دیزاین خانه فراموش نکنید  :

 

پیشنهادی
دیزاین استند گل

یکی دیگر از المان های قدرت مند در نور پردازی استفاده از آباژور و لوستر است دو وسیله ای که می توانند دیزاین خانه را تحت تاثیر خود قرار دهند. لازم نیست حتما از لوستر های سنگین و گران قیمت استفاده کنید. در حال حاضر مدل های فانتزی لوستر ها طرفدار بیشتری دارند. می توانید ست های زیبایی رنگی باطرح و مدل متفاوت را در تمامی نقاط خانه مثل اتاق خواب، آشپزخانه ، اتاق نشیمن و پذیرایی به کار ببرید.

آباژور ها دیگر منابع نوری قوی هستند که با طراحی فوق العاده نقش مهمی در دیزاین خانه ایفا می کنند. مدل های ایستاده آباژو نور پردازی قوی قابلیت پر کردن فضای خالی خانه را نیز دارند همچنین می توانید با استفاده از مدل های رو میزی، و یا فانوس های دکوری که به دیوار آویزان می شوند نیز دیزاین متفاوت داشته باشید.

 

فانوس دکوری جلوه گر نور و زیبایی

 

 • دیزاین خانه زیبا و شاداب با گل های طبیعی:

 

اگر جزو آن دسته از خانم هایی هستید که سعی در ایجاد یک دیزان متفاوت دارند حتما از انواع گل طبیعی در دیزاین خود استفاده کنید. گل های طبیعی با رنگ زنده و شاداب خود  طراوت و زیبایی را به دکوراسیون خانه هدیه می کنند به علاوه تاثیر مستقیمی بر روحیه افراد ساکن در منزل دارند. اگر فضای زیادی در اختیار ندارید می توانید با استفاده از استند گل در مدل های مختلف تمام زیبایی گل ها را در یک گوشه به نمایش بگذارید و یا با بهره گیری از انواع شلف دیواری کاکتوس های ریز خود را در معرض دید قرار دهید.

 

دیزاین پر گل برای اتاق نشیمن

 

 • میز عسلی و میز خاطرات:

 

این دو میز به راحتی می توانند دیزاین خانه شما را تغیر دهند، می توانید دکوری های کوچک و متنوع را روی میز عسلی بچینید و یا با استفاده از گلدان های زینتی و گل های متنوع تضاد رنگی جالبی ایجاد کنید. میز خاطرات خود را با قاب های کوچک و بزرگ که همگی یارآور روز های خوب هستند پر کنید تا علاوه بر زیبایی در دکوراسیون و دیزان خانه، روحیه ساکنین را تحت تاثیر مثبت خود قرار دهد.

 

 • دیزاینی متفاوت با کتاب ها:

 

اگر به دنبال خاص بودن هستید حتما یک کتابخانه کوچک در گوشه دکوراسیون جای دهید زیرا نمایی کاملا متفاوت نسبت به سایر بخش های دکوراسیون به دنبال دارد. کتاب ها به خوبی می توانند نظر افراد را به خود جلب کنند و برای مدت زمان هر چند کوتاه نگاه آن ها را بدزدند. برای داشتن کتابخانه نیازی به هزینه های بالا نیست می توانید از شلف های شناور و یا باکس های درئاری بزرگ استفاده کنید.

 

نقش جالب کتابخانه ها در دیزاین

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.