دکوراسیون

شیک ترین ایده ها برای دیزاین اتاق خواب

ایده خاص کاغذ دیواری برجسته در دیزاین اتاق خواب

داشتن ایده های رومانتیک و دوست داشتنی برای اتاق خواب از مهم ترین خواسته های عروس خانم ها ست که سبب می شود مدت زمان زیادی را صرف جستجو در دنیای بزرگ اینترنت کنند تا بتوانند بهترین دیزاین را برای اتاق خود داشته باشند. البته داشتن طراحی داخلی شیک و زیبا مستلزم رعایت نکات مهمی است که تنها طراحان حرفه ای از آن اطلاع دارد. جذاب ترین ایده ها و راه های داشتن شیک ترین دیزاین اتاق خواب Bedroom design از مهم ترین مطالبی است که در این مقاله به آن می پردازیم، همچنین با ارائه چندین طراحی مناسب سعی در نمایش بهتر مطالب خواهیم داشت برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

دیزاین رویایی

 

بهترین دیزاین اتاق خواب:

 

در ابتدا لازم است هدف خود را از انجام هر گونه دیزاین مشخص کنید، برای اتاق خواب هدفی بالا تر از آرامش و امنیت وجود ندارد. برای این که بتوان بهترین طراحی و دیزاین را برای اتاق خواب داشته باشید لازم است به نکات مهمی توجه کنید که از مهم ترین آن ها رنگ دیوار هاست. رنگ ها تاثیر عجیبی در روح و روان انسان دارند به همین دلیل طراحان بزرگ دنیا در اولین قدم برای اتاق خواب، رنگ ها را مقدم می شمارند.

علاوه بر رنگ، استفاده از اکسسوری ها نیز می تواند در این مقوله مهم باشد. نحوه چینش وسایل، نور پردازی و سایر تزئینات نیز در  داشتن بهترین اتاق خواب بی تاثیر نیستند اما مهم تر از همه مرحله انتخاب سرویس خواب و نحوه چیدمان آن است. علاوه بر چیدمان، ترکیب رنگ و ایجاد هارمونی بین کلیه لوازم از اهمیت زیادی برخوردار است به گونه ای که در شرکت های بزرگ طراحی و دیزاین افراد حرفه ای تنها با هدف ایجاد هماهنگی و تناسب های رنگی انجام وظیفه می کنند.

 

اتاق خواب شیک و خاص

 

۷ نکته پر اهمیت در خاص بودن دیزاین اتاق خواب:

 

دکوراسیون منزل و نحوه چیدمان وسایل از مهم ترین دغدغه های فکری خانم ها است که سعی دارند با انجام هزینه و خرید لوازم بهترین آن را داشته باشند. آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی و … همگی از جزو بخش های مهم در منزل هستند که به نحوی دیزاین و طراحی آن ها می بایست با هم هماهنگی داشته باشد زیرا در تیر رس نگاه افرادی غیر از ساکنین قرار می گیرند، پس می توان دکوراسیون هر یک را کمی متفاوت تر از سلیقه خود و بیشتر رو به شیک بودن طراحی کرد. اما اتاق خواب به دلیل شخصی و خصوصی بودن آن به نوعی تافته جدا بافته است و باید بر اساس سلیقه و علاقه شما دیزاین شود.

دلیل اهمیت دیزاین اتاق خواب گذراندن یک سوم از عمر در آن است زمانی که نیاز به آرامش دارید و تنها یک محیط آرام که در آن بی نهایت احساس راحتی می کنید می تواند این حس را به شما القا کند، اما عواملی وجود دارند که در ایجاد چنین حسی بی تاثیر نیستند که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 

۱- دیزاین اتاق خواب و سرویس خواب:

 

انتخاب سرویس خواب از مهم ترین بخش های خرید برای این قسمت خانه است، زیرا نقش موثری در راحتی و آرامش شما دارد برای اینکه بتوانید بهترین سرویس خواب را خریداری کنید نیاز است به پارامتر های توجه داشته باشید.

اندازه سرویس خواب:

با توجه به زندگی آپارتمان نشینی محیط کمتری به اتاق خواب اختصاص داده شده به همین دلیل تولید کنندگان سرویس های خواب را با اندازه های متفاوت به بازار عرضه می کنند تا مشکلی برای خرید وجود نداشته باشد.

اجزای تشکیل دهنده:

در زمان خرید سرویس خواب توجه به متراژ اتاق بسیار مهم است، شما می توانید بر اساس ابعاد اتاق اجزای مهم تر را خریداری کنید. تخت خاب، پاتختی، میز توالت، کمد و پاف اجزای تشکیل دهنده سرویس خواب هستند که هر یک بر اساس هدف ساخت، نقش مفیدی را ایفا می کنند و داشتن آن ها به نحوی ضروری است.

جنس تشک:

تشک ها اصلی ترین مورد موثر در داشتن خواب آرام و راحت است پس نیاز است در انتخاب آن توجه لازم را داشته باشید تا در نهایت محصولی مناسب، با کیفیت و مرغوب خریداری نمایید.توجه داشته باشید که زیبایی تشک و سرویس خواب نباید تداخلی با راحتی شما داشته باشد.

 

پیشنهادی
بهترین کاغذ دیواری برای پذیرایی

تشک نرم، راحت و منعطف

رنگ و سبک انتخابی:

رنگ سرویس خواب باید متناسب با رنگ یا کاغذ دیواری اتاق خواب باشد و به نحوی خللی در آرامش و راحتی افراد ایجاد نکند همچنین توجه به سبک آن از اهمیت زیادی برخوردار است. سعی کنید سبک انتخاب برای اتاق خواب متناسب با دیگر بخش های خانه باشد البته خلاف این امر نیز می تواند به عنوان یک قانون شکنی طراحی، قابل قبول باشد.

 

۲- پرده اتاق خواب:

استفاده از پرده ها به جز موارد خاص از طرف طراحان بزرگ رد شده است البته این گفته در رابطه با اتاق خواب صدق نمیکند و ایده پردازان معتقدند پرده یکی از مهم ترین پارامتر ها در بخش دیزاین اتاق خواب است. توجه به سبک و رنگ اتاق خواب تاثیر مستقیمی بر انتخاب پرده خواهد داشت.

جنس پرده نباید آنچقدر نازک باشد که در نور و گرمای خورشید را خیلی واضح از خود عبور دهد این امر سبب برهم خوردن خواب خواهد شد، در مقابل جنس آن نباید به اندازه ای ضخیم باشد که اتاق خواب را خفه و تاریک نشان دهد و به نحوی تمامی نور پردازی طبیعی که سبب نمایش هرچه بهتر دیزاین اتاق خواب خواهد شد را از بین ببرد. پس از سرویس خواب پرده ها دومین مورد مهم و موثر در داشتن دیزاین اتاق خواب است که گاها و به اشتباه نادیده گرفته می شود.

 

پرده شیک با طرح برجسته در دیزاین اتاق خواب

پرده شیک با طرح برجسته

تنوع مدل و طرح های این مورد  سبب می شود که افراد متناسب با هر سبکی که برای اتاق خواب در نظر دارند، پرده را خریداری کنند. شما می توانید بر اساس متراژ اتاق و پنجره در نهایت سلیقه خود پرده را در هر رنگ و مدل انتخاب کنید. اگر اتاق خواب شما نور گیر نیست می توانید از پرده های حریر روشن استفاده کنید که علاوه بر نور پردازی بیشتر، فضای باز تری به اتاق بدهد.

 

۳- دیزاین اتاق خواب و کاغذ دیواری:

در کنار پرده ها، کاغذ دیواری ها نیز نقش مهمی در دیزاین اتاق خواب خواهند داشت. اتاق خواب به عنوان یکی از مهم ترین بخش های خانه است که علاوه بر راحتی می بایست زیبایی خانه را نیز دو چندان کند، به همین دلیل لازم است به دیزاین و طراحی آن توجه خاصی داشته باشید. ممکن است تنوع رنگ و طرح کاغذ رنگی سبب سردر گمی شما شود اما می توانید بر حسب پارامتر هایی به نمونه مورد نظر خود برسید.

  • رنگ مورد علاقه
  • تناسب طرح با پرده و روتختی
  • جنس کاغذ دیواری

 

پیشنهادی
شیک ترین عکس مدل پرده جدید پذیرایی

توجه به این سه مورد می تواند خیلی زود شما را به هدف خود برساند. اگر تمایل به رنگ های گرم دارید پس با انتخاب تناژ رنگی قرمز، نارنجی، طلایی و… فضایی گرم و جذاب برای اتاق خواب ایجاد کنید اما اگر به دنبال ایجاد رنگ های آرام و ملایم هستید در میان مدل ها و طرح های سبز، سفید و آبی سلیقه خود را محک بزنید.

علاوه بر رنگ و طرح، سبک اتاق خواب تاثیر مهمی در انتخاب کاغذ دیواری خواهد داشت همین امر سبب شد تولید کنندگان بر اساس تقاضا و سلیقه مشتریان مدل های مختلفی از کاغذ دیواری در سبک متنوع به بازار ارائه کنند.

 

مدرن :

نقش و نگار ساده و خاص در عین داشتن رنگ های شاد و زنده از مشخصه های اصلی کاغذ دیواری های مدرن است و همین سردر گمی در رنگ و طرح سبب پر طرفدار بودن آن می شود.

 

کلاسیک :

قاعده و اصول حرف اول را در این سبک از کاغذ دیواری می زند، این مدل حس آرامش و امنیت را القا میکند اما برای افرادی که به نظم وترتیب عادت ندارند ممکن است کمی قابل تحمل نباشد اما افرادی که تمایل به رنگ های خنثی دارند علاقه خاصی به داشتن کاغذ دیواری کلاسیک خواهند داشت.

 

برجسته:

شیک، جدید ، نو و متفاوت از ویژگی های منحصر به فرد این نمونه از کاغذ های دیواری است و البته داشتن طرح های برجسته این کاغذ دیواری زیبایی بی نظیری به اتاق خواهد داد به علاوه می توان قابلیت شستشو را نیز به دلایل محبوبیت آن اضافه کرد.

 

ایده خاص کاغذ دیواری برجسته در دیزاین اتاق خواب

تصویری:

از دلایل مهم این سبک از کاغذ دیواری امکان تصویر سازی های شخصی است، شما می توانید تمامی تصاویر مورد علاقه خود را به عنوان کاغذ دیواری داشته باشید و این می تواند فضایی کاملا رومانتیک را برای عروس خانم هایی که به دنبال متفاوت بودن هستند، به وجود آورد.

 

۴- دیزاین اتاق خواب و رنگ دیوار:

رنگ ها نقش تاثیر گذاری در روحیه افراد خواهد داشت به گونه ای که طراحان بزرگ در زمان طراحی دکوراسیون های مختلف برای بخش های متنوع از روانشناسی رنگ ها استفاده می کنند.می توانید از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری، فضایی شیک و متفاوت برای اتاق خواب ایجاد کنید. رنگ ها می توانند با ایجاد خطای دید، فضای بزرگتری به نمایش بگذارند.

استفاده رنگ های مختلف، حس های متفاوتی به افراد القا میکند:

  • اگر به دنبال هیجان هستید از تناژ قرمز استفاده کنی، جذابیت و شانس را به دنبال دارد.
  • رنگ آبی و سفید آرامش و راحتی را برای شما به ارمغان می آورد.
  • اگر علاقه دارید حس امنیت را در خواب تجربه کنید می توانید از ترکیب سبز و کرم استفاده کنید.

 

پیشنهادی
محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

۵- کمد دیواری:

کمد های دیواری مشکل کمبود جا را برطرف کرده اند و دیگز نیاز نیست کمد های سنگین که ممکن است با دکوراسیون جدید همخوانی نداشته باشد جا بجا کنید. این بخش نقش موثری در ایجاد نظم و ترتیب در اتاق دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است شاید همین دلیل خوبی برای نصب کمد های دیوار در اتاق خواب است.

با توجه به اینکه تنها درب کمد دیواری در دیزاین اتاق خواب نقش دارد پس لازم است در زمان نصب و پیاده سازی این محصول توجه خاصی به نقش و نگار درب کمد داشته باشید. می توانید طرح و رنگ آن را متناسب با سبک به کار رفته در اتاق خواب انتخاب شود.

 

۶- نورپردازی:

قدرت نور را دست کم نگیرید، می توانید با نور پردازی قوی فضایی دلنشین برای اتاق خواب ایجاد کنید. استفاده از ریسه های رنگی یا تک رنگ جلوه رویایی و رومانتیک به اتاق خواب عروس خانم ها خواهد داد. به روش های مختلف می توان از قدرت نورپردازی در نمایش دیزاین اتاق خواب استفاده کرد.

نور پردازی طبیعی:

نور خورشید به تنهایی می تواند تمام فضا را به گونه ای روشن و نورانی کند که نیازی به لامپ نداشته باشید البته این شرایط تنها در زمان روز امکان پذیر است و البته اگر اتاق خواب شما نور گیر باشد. نگران  نباشید می توانید به واسطه آینه ها علاوه بر زیبایی در دکوراسیون، نور طبیعی را به درستی انتشار دهید. آینه ها از آن دسته اکسسوری هایی هستند که علاوه بر تاثیر در دیزاین اتاق، نقش موثری در نور پردازی اتاق دارند.

دیزاین اتاق خواب و نورپردازی قوی آینه

نورپردازی مصنوعی:

نور خورشید تنها قادر به نمایش دکوراسیون اتاق خواب در روز هستند و در زمان شب می بایست از نور های مصنوعی استفاده کرد. داشتن یک لوستر متناسب با سبک دکوراسیون اتاق می تواند به خوبی نور را به گوشه، گوشه اتاق هدایت کند. البته می توانید از آباژور های شیک و لوکس نیز در دکوراسیون خود استفاده کنید. فانوس های دکوری را فراموش نکنید چرا که قابلیت انتشار نور را به تمام نقاط دارد به علاوه می توانید در زمان قطعی برق با استفاده از شمع ، فانوس دکوری را به عنوان یک منبع روشنایی استفاده کنید.

 

۷- اکسسوری و تزئینات دیزاین اتاق خواب :

داشتن تمامی موارد عنوان شده به تنهایی نمی تواند اتاق خواب را زیبا و دلنشین کند، ممکن است تصور کنید اتاق خواب مکتانی برای استراحت است اما لازم است بدانید آرامش در کنار زیبایی از مهم ترین مشخصه های یک اتاق است. به کار گیری استند گل در ابعاد مختلف به همراه چند گلدان کوچک و بزرگ سبب ایجاد آرامش و طراوت روح خواهد شد.

آباژور های تزئینی در دیزاین اتاق خواب

 

عروس خانم هایی که اتاق خواب بزرگی در اختیار دارند می توانند از میزخاطرات در گوشه ای از اتاق استفاده کنند و تمام عکس های خاطره انگیز خود را بر روی آن قرار دهند همچنین با استفاده از شلف دیواری دکوری های زیبایی را به جای قاب عکس به دیوار نصب کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.