دکوراسیون

چطور با ساده ترین وسایل شیک ترین دکور منزل را داشته باشیم؟

دکور منزل

دکور منزل Home decor تکراری یکی از اعصاب خورد کن ترین رویداد هایی است که برای خانم ها پیش می آید به گونه ای که برای ایجاد تغیرات حاضر به انجام خانه تکانی های سنگین و خسته کننده می شوند. اما تا چه زمانی می توان با گرد گیری و خرید لوازم جدید دکوراسیون را متفاوت تر از قبل به نمایش گذاشت؟ این راه کار های پر هزینه را دور بیندازید چرا که علاوه بر صرف پول زیاد، پس از چند وقت کوهی از لوازم خریداری شده تکراری دارید که نمی دانید باید هر کدام را در چه بخشی از دکور منزل جای بدهید، پس بهتر است به دنبال روش های اصولی تر باشید.

 

رعایت برخی نکات اساسی می تواند نقش مهمی در داشتن دکوراسیون فوق العاده ایفا کند بدون آن که نیاز به صرف هزینه های زیاد باشد تنها لازم است به هارمونی طرح و رنگ لوازم دقت کنید تا بتوانید با وسایل تکراری، همه ساله دکوراسیون منزل متفاوت تری داشته باشید، این امر باعث می شود که با صرف کمترین هزینه مالی اما با خلاقیت و سلیقه دکوراسیون شیک و خاص داشت. راه کار های اساسی و کم هزینه برای ایجاد تغیرات در دکور منزل از جمله مطالبی است که در این مقالهمطالعه خواهید کرد، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خاص ترین دکوراسیون منزل با ما همراه باشید.

ترکیب رنگ آرام بخش و دلپذیر

 

ترفند های ساده برای داشتن شیک ترین دکور منزل

 

تاثیرات طرح و رنگ بر روح و روان انسان ها برای همه ثابت شده است پس می توان آن را به عنوان یک نقطه عطف در دکور منزل مورد توجه قرار داد برای این که بتوان شیک ترین دکوراسیون را برای بخش های مختلف خانه طراحی کرد لازم است قدرت رنگ ها را دست کم نگیرید و با به کار گیری صحیح رنگ ها در سبک های متفاوت، دکوراسیون منزل بی نظیری را تجربه کنید. انتخاب سبک دکوراسیون از مهمترین مواردی است که می‌تواند نقش مهمی در زیبایی دکور منزل ایفا کند. برای داشتن یک دکوراسیون متفاوت می توانید با سرچ کردن در دنیای بزرگ اینترنت ایده های مختلفی را کسب کنید اما به یاد داشته باشید که برای منحصر به فرد بودن باید ایده های جدید را به کار ببرید.

برخی خانم ها با داشتن خلاقیت و سلیقه ذاتی و امکاناتی محدود به داشتنی های خود، خانه را تبدیل به یک مکانی بسیار و دلنشین کنند.  اینگونه افراد علاوه بر خلاقیت و سلیقه با رعایت استانداردهای مربوط به چیدمان اصولی منزل می تواند شیک ترین دکوراسیون را طراحی کنند. برخی افراد تصور می‌کنند که طراحی داخلی و دکوراسیون‌منزل کاری بسیار ساده ایست اما باید توجه داشته باشید که عدم رعایت نکات اساسی می تواند دکور منزل بی‌قاعده و استرس آوری را برای شما به بار آورد.

 

باید ها و نباید های دکوراسیون

 

 • نقش رنگ ها در دکوراسیون منزل

 

پذیرایی و اتاق های نشیمن از مهم ترین مکان‌هایی هستند که به دلیل عمومی بودن، طراحی دکوراسیون آنها از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا میهمان های رسمی و غیر رسمی ساعات اولیه حضور  خود را در پذیرایی می گذرانند. رنگ دیوارها، استفاده از کاغذ دیواری، پرده ها و حتی به کارگیری اکسسوری های متفاوت می توانند نقش مهم و اساسی در دکوراسیون پذیرایی ایفا کنند. برای داشتن یک دکور شیک و خاص برای پذیرایی و اتاق نشیمن در انتخاب سبک دکوراسیون و رنگ های به کار رفته در آن دقت زیادی داشته باشید.

اگر در خانه های آپارتمانی و نقلی زندگی می کنید با انتخاب رنگ روشن برای دیوار و پرده ها فضای داخلی خانه را  بزرگتر از قبل به نمایش بگذارید این کار در کنار نور پردازی قوی فضای زیبا و دل انگیزی را به وجود می آورد، تنها لازم است انتخاب های شما بر اساس طیف های رنگی مناسب باشد. علاوه بر رنگ دیوار و پرده ها به‌کارگیری هارمونی رنگی میان سایر اکسسوری های به کار رفته در دکوراسیون پذیرایی می تواند نقش مهمی در شیک بودن دکور منزل خواهد شد، همخوانی و هماهنگی ترکیب رنگ های به کار رفته در پذیرایی جلوه گر زیبایی و آنتیک بودن است.

پیشنهادی
شیک ترین مدل های عکس کاغذ دیواری برای منزل

 

 

دکور منزل

 

 • سبک انتخابی دکور منزل

 

سبک چیدمان انتخابی شما نقش موثری در دکوراسیون منزل خواهد داشت. کدام مدل را میپسندید؟ مدرن، سنتی و کلاسیک. علاقه به شلوغی در دکوراسیون دارید یا ترجیح می دهید و فضای آرام و دلنشین برای خود به وجود آورید؟

داشتن دکوراسیون و فضای رسمی از خواسته‌های اصلی برخی خانم‌ها است، در مقابل دیگر خانم ها علاقه دارند باید با استفاده از طرح های سنتی و یا گاهی اوقات مدرن و به کار گیری سبک تلفیقی فضای دلنشین و بسیار صمیمی را برای دکوراسیون منزل خود استفاده نمایند اما اگر به دنبال فضای کلاسیک و رسمی هستید استفاده از چوب یک پیشنهاد و انتخاب فوق‌العاده ایده‌آل است. با وجود این که خاصیت چوب به سادگی تمایل دارد اما می توانید با به کار گیری لوازم چوبی و تناژ رنگی براق سبکی کاملا اشرافی و تجمل گرا را برای دکور منزل ایجاد کنید.

سبک انتخابی دکور منزل

قرینگی در گوشه به گوشه خانه همراه با وسایل چوبی با رنگ های زاغ سبب می‌شود دکوراسیون خاص و منحصر به فرد داشته باشید البته برخی خانم ها این قواعد و اصول را نمی‌پسندند به همین دلیل با استفاده از سبک مدرن سعی دارند دکور منزل را بسیار ساده و خاص طراحی کنند به همین دلیل معمولا در خانه هایی با سبک مدرن پرده های بلند و تک رنگ استفاده می شود این در حالی است که در سطح کلاسیک پرده ها به حالتی بسیار اصولی با قرینگی کامل و در ترکیب رنگ های فوق العاده به همراه والان ها و کتیبه های نصب خواهد شد.

 

 • انتخاب مبلمان

 

یکی از وسیع ترین مواردی که می‌تواند در دکور منزل نقش موثر داشته باشد مبلمان و فرش است که انتخاب آن به سبک انتخابی شما بستگی خواهد داشت. خانه های بزرگ دست شما را برای انتخاب های بیشتر باز می گذارد اما اگر ساکن آپارتمان های نقلی و کوچک هستید پیشنهاد می‌کنیم از مبلمان و فرش های مدرن استفاده کنید  و دلیل آن را نیز می توان اشغال کمتر فضا عنوان کرد.

با وجود این که دکور منزل تنها به پذیرایی ختم نمی شود باید در انتخاب و خرید لوازم برای اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن نیز دقت داشته باشید. اگر به دنبال سبک های سنتی هستید استفاده از گلیم فرش برای آشپزخانه یک انتخاب جالب است، می توانید از گبه هایی با طرح های متنوع در اتاق خواب استفاده کنید که در کنار زیبایی خاص، بسیار مقرون به صرفه تر از خرید فرش است.

اگر فضای بیشتری را برای دکور منزل در اختیار دارید انتخاب دکوراسیون و سبک کلاسیک یک ایده بسیار هوشمندانه است و می توانید در نهایت زیبایی و تجمل‌گرایی جلوه بسیار خاص تر به دکوراسیون و طراحی داخلی منزل بدهید. در انتخاب مبلمان باید دقت فراوان را به خرج دهد چراکه ممکن است به علت تغییرات مکانی همه‌ساله طرح و رنگ مبلمان شما  با رنگ دیوار و  کاغذ دیواری های منزل جدید همخوانی نداشته باشد به همین دلیل می توانید سبک ان را حفظ کنید  و با استفاده از روکش های مبل هماهنگی خاصی میان رنگ دیوارها و سایر وسایل خانه مبلمان ایجاد کنید.

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری و برچسب

سبک بوهو، محبوب ترین سبک تلفیقی

 • نور پردازی ها

با کمک نورپردازی قوی می توان کوچکترین سالن های پذیرایی را به یک مکان شیک و دلباز تبدیل کرد.  اگر ساکن آپارتمان هستید می توانید با استفاده از هالوژن ها در گوشه های هال و پذیرایی علاوه بزرگتر نشان دادن فضا به واسطه نور، جلوه شیک و رویایی به منزل بدهید.  اگر خانه به گونه ای ساخته شده که امکان نورگیر بودن کمتری دارد می توانید از انواع لوستر های تزئینی روشنایی کامل را در شب و روز برای خانه فراهم کنید به علاوه می توانید با به کارگیری آینه های دکوراتیو و انعکاس انتشار نور فضای بسیار روشن در برای خانه به ارمغان آورید.

برای ایجاد یک فضای رومانتیک در اتاق های خواب می توانید از آباژور های بسیار شیک و جذاب استفاده کنید که به واسطه نور پردازی متمرکز، محیط اتاق را روشن تر نشان دهد به علاوه می توانید از فانوس دکوری چوبی استفاده کنید و با قرار دادن ریسه یا شمع در آن از نور طبیعی آن لذت ببرید.

 

 • پرده ها، جلوه گر زیبایی هستند

 

شاید بتوانید با وسایل خانه جلوه زیبایی به فضای داخلی بدهید اما هیچگاه نمی توانید نقش موثری در دیوار و پنجره ها داشته باشید، پرده ها جلوه گر زیبایی هستند و می‌توان با طرح و نقش خارق‌العاده نمای بسیار شیک و جذاب را به دکوراسیون منزل بدهند تصور کنید در خانه هایی که به سبک مدرن ساخته شده اند و دارای پنجره های بلند هستند که تقریباً نیمه بیشتری از دیوار پذیرایی و اتاق خواب را به خود اختصاص داده می توانید با استفاده از پرده فضای دل نشین تری به خانه بدهید.

 

پرده زبرا، تابلویی بی نظیر و خاص

 

انتخاب هوشمندانه در تمامی سبک ها استفاده از پرده زبرا یا پرده زبرو است، این محصول با داشتن طرح و رنگ بی نظیر، علاوه بر نقش پرده می تواند تابلوی زیبایی باشد که بر روی دیوار خودنمایی می کند. تنوع طرح و رنگ پرده زبرا این امکان را به شما می دهد که بر اساس سبک مورد نظر، نمونه بی نظیر و خارق العاده آن را انتخاب نمایید. با توجه به این که تنوع رنگی پرده زبرو اجازه استفاده در تمامی سبک ها را به طراحان می دهد اما استفاده از آن در سبک مدرن پسندیده تر است و دلیل آن نیز سادگی و نقش و نگار هماهنگ با سبک مدرن می باشد.

اما خانم هایی که به سبک کلاسیک علاقه مندند می توانند با خرید پرده برا جلوه ای باورنکردنی و خاص به دکور منزل بدهند. پرده برا با داشتن نمایی سلطنتی و شیک هماهنگی خاصی با مبلمان کلاسیک دارد و دقیقا خواسته شما برای داشتن یک دکوراسیون تجمل گرا و با وقار را برآورده می کند.

 

تجمل و زیبایی با پرده برا

 

 • نقش پرده در نورپردازی

 

در انتخاب پرده ها باید به فاکتورهای مهمی توجه کرد، سبک انتخابی شما برای دکوراسیون، طرح و رنگ دیگر وسایل، جنس، ابعاد و اندازه پرده از مواردی هستند که علاوه بر انتخاب پرده در نورپردازی داخلی نیز تاثیر زیادی دارد  به علاوه برای انتخاب پردا باید به مکان نصب آن نیز توچه کنید، برای پرده اتاق خواب  به کار گیری پرده زبرو  با طرح های فانتزی انتخاب  ایده آل است اما اگر دکوراسیون اتاق خواب به سبک کلاسیک است در صورت علاقه به پرده زبرا می توانید از  طرح و نقش کلاسیک آن بهره ببرید در غیر این صورت نصب پرده برا ایده جالب و  دلنشین است. توجه داشته باشید که برای انتخاب پرده های پذیرایی باید حتما سبک دکوراسیون منزل را اولین اولویت قرار دهید. برای انتخاب پرده آشپزخانه توجه به جنس پرده از اهمیت زیادی برخوردار است. می توانید از پرده زبرا استفاده کنید که علاوه بر شستشوی راحت، به سادگی جمع خواهد شد.

پیشنهادی
شیک ترین مدل کاغذ دیواری پذیرایی برای خانه های بزرگ و کوچک

به یاد داشته باشید که در انتخاب رنگ پرده باید به اندازه و ابعاد خانه نیز توجه که شما نمی توانید برای خانه های کوچک  از پرده های رنگ تیره و ضخیم استفاده نکنید این کار باعث می شود دکور منزل بیش از اندازه جمع و کوچک بسته تر باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از پرده های حریر و رنگ روشن استفاده کنید که با گذر نور خورشید از پرده نورپردازی روزانه خانه تامین شود.

علاوه بر جنس، اندازه پنجره یکی از فاکتورهای مهم تر انتخاب پرده است اگر در خانه ای سکونت دارید که پنجره های کوچک با سقف کوتاه دارد هیچگاه سعی نکنید با استفاده از والان و  و پرده های پر نقش دکور منزل را شلوغ کنید این کار تنها فضای خانه را مشوش و متشنج نشان می دهد.

برای اینکه دکوراسیون بهتری داشته باشیم می توانید از پرده های تک رنگ و روشن بهره ببرید به این ترتیب پرده را به نزدیکترین نقطه به سقف آویزان کنید و با استفاده از ریزش پرده سعی در بلند نشان دادن دیوار های خانه داشته باشید. فاصله پنجره ها از هم نقش مهمی در انتخاب پرده دارد اگر فاصله پنجره ها از هم می توانید از یک پرده یکدست استفاده نمایید در غیر این صورت سعی کنید با استفاده از تابلو هایی  که همخوانی و هماهنگی با پرده ها داشته باشد فاصله میان دو پرده را به زیبایی را پر کنید.

 

 • اکسسوری ها و زیبایی بیشتر دکور منزل

 

بدون شک تنها با داشتن مبل، پرده، فرش و از این دست لوازمی که به نوعی ضروریات یک دکوراسیون محسوب می‌شوند نمی‌توان جلوه زیبا و خاصی به دکور منزل داد پس می بایست برای جذابیت بیشتر فضای داخلی منزل از اکسسوری های شیک و منحصر به فرد استفاده کنید. این لوازم می توانند از جنس هر چیزی باشند. چوب، سرامیک، پلاستیک و… که در هر گوشه از دکور منزل قرار بگیرند جلوه زیبایی به آن می دهند.

 

باکس دیواری چوبی کلاسیک در دکور منزل

 

 • می توانید از سبد های حصیری ریز و درشت در آشپزخانه استفاه کنید که علاوه بر بخش کاربردی، نمای زیبا و دلپذیری را به دکوراسیون آشپزخانه بدهد.
 • اکسسوری هاب چوبی همانند مجسمه، گلدان، فانوس ها دکوری، انواع باکس های چوبی و….. از لوازمی هستند که در کنار وسایل بزرگ و ضروری دکور منزل را به بهترین شکل به نمایش می گذارند.
 • استند گل در مدل های مختلف با تنوع جنسی بالا یکی دیگر از لوازمی است که زیبایی و طراوت را به دکور منزل می دهد. می توانید از استند گل نردبانی در گوشه های پذیرایی استفاده کنید و شادابی و زیبایی گل ها را یک جا به نمایش بگذاری.
 • شلف و باکس دیواری نمای جالبی به دیوار های لخت می دهد می توانید از مدل های مختلف با سبک های متفاوت استفاده کنید و زیبایی را به نهایت برسانید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.