دکوراسیون

 ۱۰روش جالب و جذاب برای داشتن بهترین دکور اتاق دخترانه

دکور صورتی برای اتاق خواب دخترانه

دکور اتاق دخترانه Girl room decor دنیایی متفاوت از سایر بخش های خانه را به نمایش می گذارد ، دنیایی از طرح و رنگ شاد و فانتزی که حس طراوت و شادابی را در بدو ورود به افراد تازه وارد می دهد. نام دخترانه رنگ صورتی را در ذهن انسان تداعی می کند این درحالی است که برخی دختر خانم ها هیچ رنگ صورتی در دکور اتاق خواب خود به کار نمی برند و همین وجه تمایز میان دکور اتاق خواب دخترانه می شود.

دکور صورتی برای اتاق خواب دخترانه

انتخاب رنگ و سبک اتاق به سلیقه و روحیات فرد بستگی دارد به همین دلیل گاهی اوقات دکور اتاق دخترانه با رنگ های تیره نیز می تواند جلوه و نمای خاصی داشته باشد. نکات خلاقانه و روش های کارآمدی در دکوراسیون و نحوه چیدمان اتاق خواب دخترانه نقش موثری ایفا می کنند که در این مقاله قصد داریم به ۱۰ روش خاص آن اشاره کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

  • طراحی و دکور اتاق دخترانه از اهمیت زیادی برخوردار است؟

 

دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت زیادی برخوردار است و دلیل آن نیز تاثیر مستقیم نحوه چیدمان و ترکیب رنگ وسایل بر روحیات افراد است شاید همین دلیل خوبی برای توجه بیش از اندازه دختر خانم ها به دکوراسیون اتاق خواب است. آن ها سعی دارند همیشه بهترین و شیک ترین وسیله را داشته باشند به همین دلیل به دنبال وسایل خاص و منحصر به فرد هستند و همین امر سبب جذابیت و نظم بیشتر اتاق آن ها نسبت به اتاق خواب پسرانه است.

 

  • ۱۰ نکته جذاب و خاص برای دکور اتاق دخترانه:

 

سرویس خواب، پرده ، فرش و انواع اکسسوری از وسایل مهمی هستند که نقش موثری در ایجاد یک دکور خوب و دخترانه برای اتاق خواب داردن، البته انتخاب هر یک بر حسب سلیقه و روحیات دخترانه باید صورت گیرد اما نکات مهمی نیز می توانند در این انتخاب نقش موثر داشته باشند که به صورت باید و نباید در اختیار شما قرار می گیرد.

 

 

دکور اتاق دخترانه با دنیایی از رنگ

طیف رنگی دکور اتاق دخترانه

 

دکور اتاق دخترانه را معطوف به داشتن چند رنگ ساده نکنید، روحیات کودکان و حتی دختر خانم های جوان خواهان طیف وسیعی از رنگ های شاد و سرزنده است به همین دلیل می توانید از ترکیب تمام رنگ ها در اتاق خواب دختر بچه ها استفاده کنید. صورتی، آبی، سبز، قرمز تمامی رنگ ها می توانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند اما بهتر است یک رنگ را به عنوان پایه انتخاب کرده و رنگ های ثانویه را بر حسب میزان هماهنگی با رنگ پایه انتخاب نمایید.

پیشنهادی
10 راز جذابیت چیدمان و دیزاین خانه

البته این قانون برای دختر خانم های جوان نیز قابلیت دارد اما به واسطه روحیه بزرگ شده آن ها در دوران نوجوانی علاقه دارند با استفاده از ترکیب چند رنگ خاص، وقار و بزرگی بیشتری به دکور اتاق خود بدهند. با وجود اینکه صورتی یک رنگ کاملا دخترانه است اما برخی دختر خانم ها علاقه ای به استفاده آن ندارند. طیف رنگی انتخابی آن ها ممکن است شامل صورتی نیز باشد که به عنوان یکی از رنگ های ثانویه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

خاص و کارآمد

 

سعی نکنید با ترکیب رنگی فراوان یا وسایل گران قیمت اتاق را تبدیل به اتاق پرنسس ها کنید و برای مواظبت از دکوراسیون و وسایل اتاق جنب و جوش کودک را محدود نمایید. اتاق خواب باید مکانی امن و راحت باشد به علاوه می توانید با استفاده از لوازم ارزان و کاربردی علاوه بر زیبایی نمایی خاص و جالب به اتاق بدهید.

همین امر سبب می شود که دختر خانم ها گوشه ای از اتاق خواب خود را به دفتر محل کار تبدیل کنند و محدوده اتاق خواب را به اندازه یک شرکت بزرگ گسترش دهند، استفاده از میز تحریر جمعو جور در کنار میز آرایش ساده و شیک برگرفته از همین روحیه شخصی سازی دختر خانم هاست.

 

قانون شکنی

 

استفاده از عروسک، آباژور های فانتزی کاملا دخترانه، به کار گیری بیش از اندازه از رنگ صورتی، نارنجی و سفید در کنار کاغذ دیواری های گل گلی و ده ها اقدام دیگر که یک روال روتین و تکراری را برای دکور اتاق دخترانه به دنبال دارد، این اقدامات را خط بزنید و به دنبال تنوع باشید. ممکن است برخی دختر خانم ها به ورزش علاقه داشته باشند، داشتن چند توپ فوتبال و والیبال یا یک حلقه تور بسکتبال جلوه خاص و ورزشی به اتاق می دهد.

پیشنهادی
شیک ترین عکس مدل پرده جدید پذیرایی

دختر خانم ها برای اینکه نشان دهند بزرگ شده اند ابتدا به سراغ دکور اتاق خواب می روند و  سعی می کنند با یک تغیر اساسی دنیای بچگانه را پشت سر بگذارند. با نصب چند باکس دیواری و استفاده از دکوری های شیک در کنار شلف  دیواری که بتوان انواع گل و گلدان های کوچک یا کتاب را روی آن گذاشت سعی دارند جلوه خاص به اتاق خواب خود بدهند.

 

امکان تغییر

 

با وجود اینکه شما سعی دارید بهترین دکوراسیون را برای دختر کوچک خود انتخاب کنید، با تغیرات سنی و بزرگ شدن او باید انتخاب را به وی بسپارید. البته می توانید با استفاده از ترکیب رنگ متفاوت و خاص بخشی از سلیقه خود را همچنان آن جا جا بگذاری. می توانید از ابتدا مبل یا میز تحریر با شکل و ظاهر مناسب خریداری کنید و تنها تعویض اکسسوری ها را بر عهده او قرار دهید. بی شک با بزرگ او عروسک و اسباب بازی ها جای خود را با کتاب و انواع مجله های مد و زیبایی عوض می کنند.

 

سبک متفاوت

 

دکوراسیون ساده و بدون تجمل تنها با استفاده از سبک مدرن در دکور اتاق دخترانه قابل اجرا است به یاد داشته باشید شما می خواهید اتاق خواب رابه سبک مدرن دیزاین کنید، پس استفاده از وسایل اضافه را فراموش کنید تا بتوانید با سبک مدرن همخوانی و هماهنگی لازم را ایجاد نمایید.استفاده از سبک تلفیق جلوه خاصی به دکور اتاق دخترانه می دهد می توانید از الگوهای سبک‌کلاسیک  با ترکیب رنگ های مدرن استفاده کنید این کار می‌تواند تضاد جالبی را به وجود آورد.

دیوارنویسی، سبکی نو در طراحی داخلی

دیوار نویسی

 

این بخش مختص دختر خانم های هنرمندیست که هر گوشه خالی و سفید را با طرح و نقش هنرمندانه می آرایند. دیوار نویسی یکی از شیک ترین نمونه های طراحی و دکور اتاق دخترانه است که به تازگی رواج یافته و در عین خاص بودن بسیار کم هزینه است به علاوه قابلیت تغیر و بازنویسی آن شرایطی را فراهم کرده که بتوان بر اساس سلیقه نوشته های جدید به آن اضافه کنید

پیشنهادی
روش های موثر برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل کوچک

 

تقسیم و ترتیب

 

می توانید سرویس چوبی اتاق خواب را به گونه ای خریداری کنید که تمامی امکانات را با هم داشته باشید. تخت خواب با ارتفاع زیاد و تعداد کشو بیشتر، میز تحریر و میز توالت نیز با هم ترکیب شوند. این دکور اتاق دخترانه مناسب منازل کوچک است چرا که می توانید با استفاده از تخت های دو طبقه نیز اتاق را میان دو خواهر به اشتراک بگذاری.

طراحی پرده شیک برای اتاق دخترانه

پرده رنگارنگ

 

علاقه دختر خانم هلا به نمایش جلوه های زیبایی یکی از دلایل تولید پرده های فانتزی و خوش نقش و نگار متناسب با دکور  اتاق دخترانه است. انتخاب پرده پس از انتخاب سرویس خواب صورت می گیرد پس سعی داشته باشید هارمونی و همخوانی را رعایت کنید. پرده های بلند و ساده کمی رویایی به نظر می رسند می توانید چوب پرده را به نزدیک ترین نقطه سقف آویزن کنید تا ریزش پرده نمای زیبایی به اتاق خواب بدهد.

 

لوازم مفید در  دکور اتاق دخترانه

 

برای داشتن یک دکوراسیون خوب و شیک نیاز به خرید لوازم گران قیمت نیست، می توانید از وسایل قدیمی خود را نو نوار کنید، انواع شلف و باکس دیواری به همراه میز خاطرات و آرایش را به گونه ای خریداری کنید که قابلیت رنگ پذیری داشته باشند و به این ترتیب می توانید هر سال با تغیر رنگ،دکوراسیون متفاوتی برای خود به ارمغان آورید.

 

آینه

 

از مهم ترین لوازمی که باید در دکور اتاق دخترانه باشد، آینه ها هستند. علاوه بر کاربرد مفید و فراوان این محصول نقش مهمی در نور پردازی اتاق خواهد داشت تنها لازم است آن را در نقطه مثبت نصب کنید تا با انعکاس و انتشار نور خورشید فضای روشن و دلنشینی به اتاق خواب بدهد. کاربرد فراوان آینه در دکور اتاق دخترانه تولید کنندگان را بر تولید محصولات دکوری شیک و آنتیک وا داشت به نحوی که می توانید با خری انواع آینه های دکوراتیو جلوه خاص به اتاق خود بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.