دکوراسیون

روش های موثر برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل کوچک

نورپردازی درست و استاندارد برای منزل کوچک

زندگی آپارتمان نشینی سبب شده که افراد بتوانند از تمام نقاط خانه استفاده بهینه داشته باشند به همین دلیل تمایل زیادی به داشتن دکوراسیون جمع و جور دارند. ایده پردازان بزرگ با ارائه راه حل های مفید برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل کوچک Small home decoration سبب شدند که فضای داخلی خانه بزرگتر از آن چه که هست به نمایش گذاشته شود به همین دلیل با تنظیم و تعیین استاندارد هایی راه حل های مفید را در اختیار افراد گذاشته اند. باید ها و نباید هایی که می بایست در دکوراسیون منزل کوچک رعایت شوند تیتر مطالبی هستند که در این مقاله در اختیار شما گذاشته می شود، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نحوه چیدمان وسایل و استفاده از طیف رنگی مناسب برای با ما همراه باشید.

نورپردازی درست و استاندارد برای منزل کوچک

 

از چه سبک مبلمانی برای خانه کوچک استفاده کنیم؟

 

انتخاب مبل همواره یکی از معظلات دکوراسیون خانه های کوچک بوده زیرا باید به گونه ای چیدمان شوند که علاوه بر جلوگیری از کمبود فضا برای رفت و آمد باید دکوراسیون را بزرگتر از آنچه که هست به نمایش بگذارد البته در چیدمان مبلمان گاهی اشتباهاتی رخ می دهد که باید از بروز آن ها جلوگیری کنید و با رعایت اصول و استاندارد های تعین شده شیک ترین دکوراسیون برای خانه کوچک خود به وجود آورید:

 • مبلمان بزرگ و سنگین فضا را به بدترین شکل ممکن از پر می کنند.
 • پذیرایی های کوچک تنها گنجایش مبلمان ۷ تا ۵ نفره را دارند.
 • با کم کردن تعداد مبل می توانید دکوراسیون باز و راحت تری داشته باشید.
 • اندازه مبل باید بر اساس فضای خالی اتاق نشیمن و پذیرایی تعیین شود.
 • مبل های بزرگ را به عنوان قسمت جدا کننده فضای داخلی دکوراسیون منزل استفاده کنید.
 • دکوراسیون یک شکل داشته باشید، یا افقی یا عمودی. برای داشتن دکوراسیون هماهنگ می توانید از تابلو یا گلدان استفاده کنید.
 • برای داشتن فضای بیشتر برای رفت و آمد از کاناپه های بدون دسته استفاده کنید.
 • از مبلمانی استفاده کنید که از سطح زمین فاصله داشته باشند، باعث امتداد و کشیدگی کفپوش ها می شود.
 • شزلون ها انتخاب ایده آل، شیک و هوشمندانه ای برای پذیرایی هستند.
 • تنوع مدل مبلمان امکان مدیریت بهتر فضای پذیرایی و اتاق را فراهم می کنند. می توانید از مدل های تاشو استفاده کنید و در زمان نیاز آن را به حالت اولیه خود برگردانید.
 • تمام مبلمان و صندلی ها را در یک سبک انتخاب کنید و با استفاده از این هماهنگی فضای خانه را بزرگتر از قبل نشان دهید.
 • در دکوراسیون خود از پاف ها استفاده بهینه داشته باشد ، پاف ها با داشتن فضای داخلی خالی امکان قرار دادن وسایل را برای شما فراهم می کند.
پیشنهادی
جذاب ترین دیزاین منزل مدرن با رعایت نکات کوچک

چگونگی چیدمان آشپزخانه در دکوراسیون خانه های کوچک :

 

آشپزخانه ها نقش مهمی دردکوراسیون منزل کوچک دارند و به نحوی نقطه عطف مدرن بودن خانه به حساب می آید چرا که در فضایی تقریبا هم اندازه اتاق ها می بایست حجم زیادی از لوازم را به بهترین شکل در خود جای دهد. اهمیت دکوراسیون و دیزاین آشپزخانه به گونه ای است که بخش های زیادی از کمپانی های بزرگ طراحی  و دکوراسیون به این قسمت اختصاص داده شده اند و سعی داردند با ارائه سبک های مختلفی از دکوراسیون، بهترین و شیک ترین طراحی و دیزاین را به مشتریان اراده دهند به همین دلیل مواردی را که باید در انتخاب خود دخیل کنید به صورت جداگانه شرح داده اند.

دکوراسیون آشپزخانه های کوچک

 • ترکیب رنگ بندی وسایل و دیوار آشپزخانه:

 

همانند سایر نقاط منزل، آشپزخانه نیز نیاز به هارمونی و همخوانی میان تریکب رنگ به کار رفته دارد برای اینکه بتوان بهترین دکوراسیون را برای آشپزخانه کوچک به کار برد بی شک لازم است از طیف رنگ های روشن استفاده کنید. از دیوار و کابینت و پرده تا تمامی لوازم خانگی. دلیل این الزام فضای کم نور و تاریک برخی آپارتمان هاست و سبب شده که انتخاب رنگ کفپوش و ظروف نیز به سمت رنگ های روشن متمایل شود.

 

انتخاب کف پوش های چوبی با رنگ روشن علاوه بر روشن و بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه قابلیت هماهنگ کردن با هر سبگ دکوراسیون را فراهم می کند. این نوع از کف پوش ها سازگاری و ماندگاری بالایی با عوامل محیطی دارند به علاوه کار طراحان و ایده پردازان بزرگ در زمینه دکوراسیون خانه را خیلی ساده تر می کنند.

 

 • نقش پرده ها در دکوراسیون منزل کوچک:

 

پرده ها، بوم های نقاشی لطیف و زیبایی هستند که امکان طراحی فوق العاده را به دکوراسیون ها می دهند، به علاوه می توان به سادگی در ایجاد فضای بزرگ و دلنشین پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها نقش داشته باشند. برای خانه های کوچک هیچ دکوراتوری پرده های ضخیم و تیره رنگ را توصیه نمی کند بلکه همگی به دنبال طراحی دکوراسیون با استفاده از الیاف حریر مانند و نقش و نگار روشن و ظریف هستند.

پیشنهادی
چند روش مفید و جذاب برای آنتیک بودن دیزاین خانه

انتخاب پرده ها نیز باید بر حسب سبک انتخابی شما باشد، نمی توانید مبلمان کلاسیک را با پرده های مدرن ست کنید و در کنار آن از فرش های سنتی استفاده کنید، این کار علاوه بر عدم هماهنگی سبب سردرگمی سبک و دکوراسیون خواهد شد. اگر فضای پذیرایی و اتاق ها نور گیری کافی دارد می توانید از پرده های کمی ضخیم تر استفاده کنید و در فصل تابستان از نفوذ گرمای زیاد به خانه جلوگیری کنند. این انتخاب در زمستان نیز مانع از هدر رفتن گرمای خانه خواهد شد.

 

نور پردازی های مصنوعی چه نقشی در دکوراسیون منزل کوچک دارد؟

 

علت اصلی نور پردازی های مصنوعی عدم تاریک و کم نور بودن خانه است به علاوه می توانید با نورپردازی درست فضای بزرگ تری در دکوراسیون به نمایش بگذارید. سعی کنید از نور های روشن در کنج دیوار ها استفاده نمایید، انتخاب هالوژن های مهتابی ایده بسیار هوشمندانه ای است.

آباژور ها مهم ترین اکسسوری هایی هستند که علاوه بر نورپردازی قوی، نقش موثری در زیبایی دکوراسیون ایفا خواهند کرد. می توان از آباژور های بلند برای نور پردازی های قوی تر در پذیرایی استفاده کرد و یا با نصب فانوس دکوری بر روی دیوار راهرو های ورودی جلوه بسیار شیک و رومانتیک به دکوراسیون داد.

 

نقش اکسسوری ها در طراحی و دکوراسیون منزل کوچک :

 

بدون شک خانه های کوچک نیز به داشتن انواع اکسسوری ها نیاز دارند حتی می توانید با استفاده از آن ها فضای خالی و مثبت بیشتری را در اختیار داشته باشید. استفاده از آینه کنسول فانتزی با رنگ سفید و مات در کنار شلف دیواری به شما امکان نگهداری از وسایل دکوری زیادی را فراهم می کنند بدون آن که نیاز به سطح زمین داشته باشند.

داشتن گل های آپارتمانی طراوت و شادابی را برای خانه های کوچپک به ارمغان می آورد و همین امر سبب ورود استند گل به دکور خانه شد. می توانید با استفاده از این وسیله تمامی گلدان های خود را تنها در یک فضای کوچک به زیبایی به نمایش بگذاری. به علاوه می توانید از استند گل نردبانی یا استند گل دو طرفه استفاده کنید و لابلای گلدان های طبیعی از دکوری های آنیتیک و زیبا نیز استفاده کنید.

پیشنهادی
آموزش دیزاین منزل

کاغذ دیواری مناسب طراحی و دیزاین منزل کوچک

 

برای دکوراسیون منزل کوچک از چه کاغذ دیواری باید استفاده کرد؟

 

تنوع طرح و رنگ کاغذی دیواری ها سبب شده که بتوان فضای محیط را خیلی بیشتر از آن چه که هست بزرگتر جلوه داد. طراحان بزرگ بر روی استفاده از رنگ های روشن برای دکوراسیون خانه های کوچک تاکید بسیار دارند. با بهره گیری از فن آوری های برتر در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون خانه های کوچک استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی پنجره ای نو به روی زیبایی هاست که علاوه بر زیبایی دو چندان دکوراسیون سبب بزرگتر شدن فضا می شود.

از کاغذ دیواری های سه بعدی می توان به عنوان تابلو های بزرگ استفاده کرد که به زیباترین شکل ممکن دیوار های تک رنگ و بی روح را پوشش می دهند. خطای دید ایجاد شده به واسطه طراحی فوق العاده ای کاغذ دیواری های سه بعدی جلوه زیبا و برجسته ای دارد البته توجه داشته باشید که  طرح های خلوت و سبک برای خانه های کوچک مناسب تر هستند.

علاوه بر کاغذ دیواری سه بعدی، نمونه های ساده تر و مقرون به صرفه تر به بازار عرضه می شوند که می توانید بر اسا بودجه ای که در اختیار دارید دکوراسیون قدیمی خانه را نو نوار کنید. توجه داشته باشید که طرح و رنگ کاغذ دیواری ها متنایب با سایر لوازم دکوراسیون باشد به علاوه تناسب کاغذ دیواری و سبک مورد نظر شما از اهمیت زیادی برخوردار است. برای سبک کلاسیک رنگ های زنده و پرررنگ را انتخاب کنید، کلاسیک سبک تجمل و وقار است پس لازم است تمامی جزئیات را به در نهایت دقت به نمایش گذاست.

کاغذ دیواری متناسب با سبک مدرن از ملایمت و لطافت رنگی خاصی برخوردار است، ترکیب رنگ های خنثی که در عین سادگی جذابیت خاصی دارد. طوسی، نیلی، سفید و این دسته از رنگ ها که سردی خاصی به دکوراسیون های مدرن می دهند و همین آنتیک بودن را می توان نقطع عطف کاغذ دیواری های مدرن عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.