دکوراسیون

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی

دیوارپوش d3

اگر طرفدار تغییر دکوراسیون هستید و تمام مدل ها و طرح های کاغذ دیواری را جستجو کرده اید و به طرح دلخواه خود دست پیدا نکرده اید بهتر است طرح های مختلف پوستر را هم مورد بررسی قرار دهید. در مقاله ی حاضر با مضمون تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی The difference between wallpaper and 3D posters بر آن هستیم تا شما را در انتخاب طرح بهتر که باعث زیبایی منزل شما میگردد راهنمایی کنیم و ایده های جذابی  را پیش روی شما قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

ابتدا با مفهموم کلیدی پوستر آشنا می شویم . پوستر چیست و می تواند چه زیبایی را به محیط زندگی ما ببخشد؟

 

پوستر نوعی دیوارپوش برای پوشش دیوار محسوب میشود. تنوع این محصول به حدی زیاد است که میتوان برای هر مکانی چه اداری و چه منزل طرح مختص آن مکان را انتخاب کرد.

ولی تفاوتی که با کاغذ دیواری دارد در آن است که میتوان از ایده ها و طرح های نوینی استفاده کرد . همان طور که می بینیم حتی برای زیبا تر کردن ظاهر دیوارهای شهر هم میتوان از پوسترهای سه بعدی استفاده کرد. پس در تعریف کلی که از پوستر یا کاغذ دیواری سه بعدی خواهیم داشت، این است که  نمایی از تصاویر که به شیت ها یا قسمت هایی تقسیم شده که با در کنار هم قرار دادن آنها شکل و طرح مورد نظر ایجاد میگردد.

اکثر افراد از تفاوت میان پوستر و کاغذ دیواری اطلاعی ندارند و به اشتباه از طرح های جایگزین استفاده میکنند حال میخواهیم تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی را شرح دهیم.

پیشنهادی
بهترین آموزش نصب کاغذ دیواری برای منزل

 

  • کاغذ دیواری معموما بر روی دیوار معمولی و روی تمام دیوارها از جمله محل کار یا منزل نصب می شود و میتوانیم برای تزیین و نقش دادن به سقف هم از کاغذ دیواری استفاده کنیم اما از پوستر میتوانیم  در فضاهای به خصوص استفاده هستیم.

 

  • پوسترهای سه بعدی اغلب اندازه و سایز مشخصی ندارند و بنا به درخواست مشتری با ابعاد مختلف ساخته می شود اما کاغذ دیواری در ابعادی مشخص موجود می باشد .

 

  • همان طور که گفتیم پوستر ها از شیت هایی تشکیل شده اند که با در کنار هم قرار گرفتن آنها تصویر ایجاد میگردد یعنی تکرار تصویر را نخواهیم داشت ولی  در کاغذ دیواری نقش ها و طرح ها روی دیوار به طوری تکراری در کنار هم قرار میگیرند.

 

  • شما برای انتخاب پوستر سه بعدی می توانید هر تصویری که خواهان آن هستید را سفارش دهید که این تصویر متناسب با فضای منزلتان شکل گرفته است اما کاغذ دیواری فاقد چنین ویژگی می باشد.

 

  • پوستر را نمیتوانیم بر روی سنگ نصب کنیم  اما کاغد دیواری با استفاده از زیرسازی هایی مانند بتانه قادر به استفاده بر روی سنگ می باشد.

 

  • پوسترها قابلیت شستشو ندارند و اگر دیوار نم زده یا مشکلی داشته باشد ابتدا باید مشکلات احتمالی رفع گردد و سپس از پوستر استفاده شود اما در کاغذ دیواری این ممانعت وجود ندادر و حتی می توان آن را بر روی دیوارهای ترک خورده نصب کرد.

 

  • از نظر سرعت انجام کار پوستر دیواری خیلی سریع تز از کاغذ دیواری نصب می شود.
پیشنهادی
نحوه تشخیص کیفیت کاغذ دیواری

 

  • برای زیبا سازی منزل و محل کار بهتر است از پوستر استفاده شود چرا که هم تنوع تصویر دارد و هم هزینه کمتری نسبت به کاغذ دیواری دارد.

 

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی

 

آیا پوستر قیمت بالاتری نسبت به کاغذ دیواری دارد؟

 

با توجه به نوع پوستری که سفارش می دهیم قیمت آنها نیز متفاوت است. بستگی به جنس ، کیفیت و نحوه چاپ آن می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد.  اما اصلی ترین خصوصیاتی که مهم هستند عبارتند از : چه عرضی را برای چاپ انتخاب کنید، نوع چاپ چگونه باشد، چه طرح و رنگی انتخاب میکنید و آیا پوستر خاضیت ضد آب بودن را دارد یا خیر.

 

کاغذ دیواری و پوستر چگونه نصب می شوند؟

 

نحوه نصب کردن کاغذ دیواری و پوستر مشابه است و با چسب مخصوص به دیوار متصل می شود و هیچ گونه آلودگی محیطی را در پی نخواهد داشت . مشابهت دیگری که میتوان به آن  اشاره کرد این است که پوستر هم مانند کاغذ دیواری میتواند هم  نوع خارجی و هم ایرانی داشته باشد که از طرح ها و رنگ های مختلف استفاده شده است.

 

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی چیست

 

 در استفاده از پوستر و کاغذ دیواری بهتر است به نکاتی توجه کنیم

 

اگر منزل کوچکی دارید  بجای کاغذ دیواری میتوانید از پوستر استفاده کنید تنها چیزی که مد نظر داشته باشید این است که از طرح هایی استفاده کنید که باعث بزرگتر نشان دادن ابعاد منزل شما شود.

در چاپ پوستر ها برای کاهش هزینه ها بهتر است از رنگ های تیره مثل مشکی استفاده نشود چرا که کیفیت تصویر کاهش و باعث افرایش هزینه چاپ می گردد.کاغد دیواری و پوستر توسط چسب ویژه و افراد خبره نصب شوند.

پیشنهادی
 10روش جالب و جذاب برای داشتن بهترین دکور اتاق دخترانه

 

تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی در چیست

 

آیا پوستر سه بعدی باعث تغییر در منزل شما میگردد؟

 

با استفاده از پوستر سه بعدی علاوه بر ایجاد فضای باز تر و طبیعی تر  حس واقعی بودن در شما ایجاد میگردد.

امیدواریم با مقاله تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی تا حدودی توانسته باشیم سوالات موجود در ذهن پاسخ داده و شما را در انتخاب بهتر یاری رسانده باشیم. از توجه و همراهیتان سپاسگذاریم

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.