دکوراسیون

تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

چگونه می توانیم کاغذ دیواری های قابل شستشو را از روی دیوار جدا کنیم

اولین چیزی که ذهن مشتری را درگیر میکنید این است که آیا بعد از کثیف شدن کاغد دیواری به مرور زمان امکان تمیز کردن و شستشوی آن وجود دارد؟ بعد از شستشو لکی باقی نمی ماند و کاغذ دیواری همان کیفیت قبل را دارا خواهد بود؟ پس در انتخاب کاغذ دیواری عامل مهمی که میتواند سبب انتخاب آن شود کیفیت و قابلیت شستشو بودن آن است. کاغذ دیواری قابل شستشو Washable wallpaper ممکن است از کیفیتی متفاوتی برخوردار باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مقاله تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو مارا همراهی کنید.

 

قابلیت شستشو در کاغذ دیواری

 

در بعضی از کاغذ دیواری ها پوششی از نوعی لایه پی وی سی روی کاغذ دیواری قرار داده شده است که باعث می شود در اثر شستشو بافت کاغذ دیواری و شکل و شمای کلی آن خراب نشود و کیفیت مطلوب آن از بین نرود.

این لایه ها قابل مشاهده نیستند و مانند پوششی در سطح  کاغذ دیواری وجود دارند. در این نوع کاغذ دیواری ها می توان از محلول های شستشو استفاده کرده و سپس اقدام به  آب کشی سطوح کنید.

 

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم؟

 

در تمیز کردن کاغذ دیواری های قابل شستشو نباید از پارچه های زبر و خشن استفاده کرد چرا که این کار باعث از بین رفتن بافت کاغذ دیواری شده و باعث بوجود آمدن خراش های ریز و درشت در سطح آن می شود با این کار بافت موجود پی وی سی که در مطلب بالا به آن اشاره شد به مرور زمان از بین می رود و رطوبت به بافت های زیرین نفوذ کرده و باعث از بین رفتن کاغذ دیواری میشود.

پیشنهادی
شیک ترین مدل های عکس کاغذ دیواری برای منزل

 

کاغذ دیواری قابل شستشو

 

اما در  تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو بهتر است نکاتی را مورد نظر داشته باشیم

 

اول اینکه گرد و غبارهای موجود روی کاغذ دیواری را از بین ببریم و سپس اقدام به شستشو با محلول پاک کننده و آب کنید زیرا ممکن است گرد و غبار به دیوار بچسبد و باعث ایجاد لکه گردد.

دومین مورد این است که ، بهتر است عمل شستشو را از بالا به پایین انجام دهید که آب ها به راحتی و بدون پراکندگی روی سطوح پایینی خشک گردند.

نکته سوم به این اشاره دارد که بهتر است  از محلول هایی شبیه دامستوس یا سفید کننده استفاده نکنید چرا که باعث میگردد آن ناحیه کمی تغییر رنگ دهد. از مخلوط آب گرم و سرد برای شستشو استفاده کنید.

 

تشخیص بهترین کاغذ دیواری قابل شستشو

 

همان طور که اشاره کردیم کاغد دیواری قابل شستشو از  پوششی بنام ونیل در سطح خود استفاده میکند این پوشش از نفوذ آب جلوگیری میکند که بر اساس کیفیتی که در آن وجود دارد به ۳ دسته کلی ، با شستشوی بالا، کم، و متوسط تقسیم می شوند . بیشتر مواد تشکیل دهنده این نوع کاغذ دیواری از پلاستیک است.

 

تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

 

چگونه می توانیم کاغذ دیواری های قابل شستشو را از روی دیوار جدا کنیم

 

در حالت کلی سه روش برای کندن کاغذ دیواری وجود دارد که در زیر به آن اشاره می کنیم

 

  • روش اول روشی نسبتا سخت و مشکل است و در صورت نداشتن مهارت ممکن است باعث آسیب دیدن فرد و سوختگی گردد. پس برای اینکار بهتر است از نصاب کاغذ دیواری کمک بگیرید.
پیشنهادی
محاسبه کاغذ دیواری مورد نیاز

 

  • میتوانید از محلولهای شییمایی به عنوان حلال برای حل شدن  چسب کاغذ دیواری استفاده کنید با اینکار کاغذ دیواری به راحتی از دیوار جدا می شود.

 

  • و در انتها از کاغذ دیواری هایی  استفاده کنید که به راحتی کنده می شوند.

 

آیا قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو قابل مقایسه با نوع معمولی آن است؟

 

از نظر قیمت هر دوی این کاغذ دیواری ها در یک رنج قرار دارند اما با اندک تفاوتی، قیمت کاغذ دیواری قابل شستشو  بالاتر است. انواع ایرانی و چینی آن را به وفور می توانید در گالری ها پیدا کنید که دارای تنوع رنگی بسیاری هستند ولی به علت عدم سازگاری با محیط زیست زیاد مورد توجه دوستداران محیط زیست واقع نشده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.