دکوراسیون

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب

انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب The best wallpaper for the bedroom گاهی اوقات یک کار دلهره آور است؛ زیرا رنگ ها، سبک ها، الگوها و بافت های متعددی وجود دارند که هر یک برای فضای خاصی طراحی شده اند. در ادامه می خواهیم نکاتی برای انتخاب یک تصویر زمینه عالی را برای شما عنوان کرده و تمامی عواملی که هنگام خرید کاغذ دیواری باید در نظر بگیرید را بیان کنیم.

 

سبک های بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب

 

در سبک، رنگ و بافت کاغذ دیواری تنوع زیادی وجود دارد و شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید فقط دیوارها را بپوشانید یا اینکه یک نمای برجسته به آن بدهید؟ سبک کاغذ باید با دکوراسیون شما مطابقت داشته و نمای آن را طبیعی جلوه دهد. برخی از نمونه ها عبارتند از

 

رسمی

 

یک فضای داخلی رسمی از طرح های ظریف مانند داماس تشکیل شده است.

 

Glam

 

کاغذ دیواری های glam شامل طرح های منعکس، برجسته، کریستال و یا بازتابنده هستند.

 

گاه به گاه

 

دکوراسیون شما می تواند با الگوهای مختلف مانند چاپ گیاهی، گل یا بافت تزیین شود.

 

Rustic

 

یک پوشش بافت دار مانند پارچه یا طرح چمن برای عمق بخشیدن به دیوار گزینه مناسبی به نظر می رسد. همچنین می توانید یک روکش چهارخانه برای گرما بخشیدن به خانه خود استفاده کرده و یا از الگوی حیات وحش متناسب با روحیه خود را انتخاب کنید.

 

ویکتوریا

 

یک دماسک گل باروک تصویر زمینه خوبی برای این سبک ایجاد می کند.

 

سبک مدرن یکی از بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب، روکش مدرن و الگوی هندسی یا انتزاعی است.

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب چه طرحی باید داشته باشد

 

رنگهای کاغذ دیواری اتاق خواب

 

 • رنگ هایی که برای اتاق خواب انتخاب می کنید، باید هماهنگی خوبی با پنجره، کفپوش و تخت خواب شما داشته باشد.

 

 • با انتخاب یک روکش رنگی با الگویی سبک می توانید ترکیب رنگ زیبایی را بدست آورید. این روش جلوه زیبایی به مناطق کوچک به ویژه حمام می دهد.

 

 • برای ایجاد درام و کنتراست از رنگ اصلی استفاده کنید.

 

 • به منظور ایجاد یک سطح ساده و یکدست، کاغذ همرنگ دیوار را به کار بگیرید.

 

انتخاب الگوهای مناسب برای اتاق خواب

 

 • شما برای تصمیم گیری درباره الگو هیچ محدودیتی ندارید و تنها باید رنگ ها و اندازه الگوی مناسبی را انتخاب کنید.

 

 • اگر پارچه یا روکش پارچه ای طرح دار را دوست دارید، بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب شما بافت است.

 

 • اگر روکش طرح دار را انتخاب می کنید، یک الگوی کوچک یا بزرگ از پارچه یا روکش پارچه ای انتخاب خوبی خواهد بود.
پیشنهادی
شیک ترین دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری سه بعدی

 

 • یک کاغذ دیواری ساده جلوه ای سبک و زیبا به دکوراسیون شما می دهد.

 

استفاده از روکش بافته شده برای عمق دادن به سطح

 

اگر به دنبال پوششی برای افزودن به عنوان بافت و عمق دادن به دیوار هستید، روکش بافت دار را انتخاب کنید. برای مثال، یک پارچه طرح چمن برای دفتر کار یا دیوار پشت میز فوق العاده است.

 

تصاویر براق

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب با نور دهی ضعیف، روکش براق است. این روکش برای حمام بدون پنجره و آشپزخانه یا سالن نشیمن یک گزینه ایده آل می باشد.

 

اتاق ها با بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب را کوچکتر یا بزرگتر نشان دهید

 

اندازه الگو می تواند یک محوطه را بزرگتر یا کوچکتر نشان دهد. شما می توانید با استفاده از پوشش های دارای زمینه تاریک، اندازه یک محیط بزرگ را کوچکتر جلوه دهید. این الگو و کنتراست رنگی باعث ایجاد توهم نوری در در اتاق می شود و عکس آن هم ثابت شده است؛ بسته به رنگ و الگو، یک کاغذ دیواری با طرح ریز و روشن می تواند یک اتاق دنج را بزرگتر یا حتی یک محوطه بزرگ را دلبازتر نشان دهد.

 

با انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب کاری کنید دیوارها بلندتر به نظر برسند

 

نوارهای افقی باعث می شوند دیواره کوتاه تر به نظر برسد؛ در حالی که راه راه های عمودی توهم ارتفاع را ایجاد می کنند. شما می توانید از راه راه های باریک (گاهی اوقات نامنظم) استفاده کنید که می تواند شامل طرح هایی مانند انگور، گل یا مروارید باشد.

 

با انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب دیوار ها را برجسته کنید

 

روش های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد جلوه های هنری استفاده کنید. به عنوان مثال، برای شکسته نشان دادن سطوح دیوار یا برجسته سازی آن بهره گیری از طرح های زیر امکان پذیر است.

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب برای دیوارهای لهجه

 

برای دیوارهای لهجه بهترین کار انتخاب یک پوشش محکم است و شما باید سطح پشت تخت خواب را با یک الگوی گرم دیزاین کنید. همچنین استفاده از دو روکش مختلف در یک اتاق می تواند کار جسورانه ای باشد؛ به عنوان مثال، انتخاب یک نوار برای دیوار لهجه ای در اتاق خواب و پوشش ژاکارد برای دیوارهای دیگر. این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که یک کاغذ دیواری با طرح هندسی Art Deco می تواند در سالن غذاخوری به خوبی جلوه کند.

پیشنهادی
10 روش موثر برای جذابیت بیشتر دکوراسیون منزل

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب کدام است

 

Wainscoting

 

استفاده از این محصول یکی دیگر از روش های تزئینی برای برجسته سازی دکوراسیون است. می توانید الگویی را انتخاب کنید که متناسب با سبک و رنگ ناهار خوری، آشپزخانه یا حتی اتاق خواب شما باشد.

 

فضای داخلی را با تصویر زمینه مناسب تغییر شکل دهید

 

وقتی نکات طراحی را رعایت کرده باشید، انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب شما کار آسانی است. می توانید با استفاده از روکش مناسب، یک محیط ساده را به یک استراحتگاه شاد تبدیل کنید.

 

چند توصیه طلایی برای انتخاب بهترین کاغذ دیواری

 

پوشش ها بایستی با سبک منزل شما مطابقت داشته باشد و استفاده از رنگ و الگوی متناسب با سلیقه شما  می تواند ظاهری منحصر به فرد را ایجاد کند. اما برای رسیدن به یک دکوراسیون ایده آل توصیه های ما را دنبال کنید.

انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب اهمیت زیادی دارد، زیرا جایی است که باید در آن احساس آرامش کنید. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که کدام الگو از همه بهتر عمل خواهد کرد؟ در پاسخ باید بگوییم که الگوهای آرام انتخاب بهتری هستند و طراحی های شلوغ بیشتر برای مناطق کم رفت و آمد مناسب خواهند بود.

برخی از کاغذها به صورت ترکیبی طراحی شده و معمولاً برای کار با هم ادغام می شوند؛ این دسته از محصولات نمای حرفه ای تری به اتاق شما می دهند.

طرح های ریز تأثیر ظریفی دارند و به طور کلی هماهنگ کردن سایر وسایل با آنها راحت تر است. در مقابل، الگوهای بزرگتر برای اتاقهای دلباز انتخاب بهتری خواهند بود؛ اما فراموش نکنید که ممکن است کمی فضای داخلی را دنج تر جلوه دهند.

استفاده از طرح های دنباله دار که به صورت عمودی اجرا می شوند نیز می تواند از لحاظ بصری دیوارها را کشیده تر نشان دهند؛ با این وجود، برای اتاق های دارای سقف کوتاه می توانید آنها را به کار بگیرید. همچنین طرح های راه راه الهام گرفته از طبیعت نیز فضای اتاق شما را صمیمی تر جلوه می دهند.

بسیاری از وب سایت های فعال در این زمینه دارای گالری کاغذ دیواری هستند که می توانید تصاویر مورد نظر را در آنها مشاهده نمایید؛ این موضوع به شما کمک می کند تا قبل از شروع کار، اتاق روکش شده خود را تصور کنید.

 

بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب باید چه ویژگی هایی داشته باشد

 

نکاتی برای انتخاب تصویر زمینه

 

فراموش نکنید که انتخاب یک الگو یا سبک خاص می تواند اتاق شما را بزرگتر، گرمتر و یا روشنتر نشان دهد (یا بالعکس) و حتی در برخی موارد نیز نواقص را پنهان کند. در حالت کلی، برای اینکه یک فضا بزرگتر و یا سقف شما بالاتر به نظر برسد، الگوهایی با پس زمینه رنگ های سرد مانند سبز، آبی یا بنفش را انتخاب کنید. فراموش نکنید تم های سرد و ملایم آرامش بخش بوده و رنگ های تند و گرم مانند قرمز، زرد و نارنجی گرمی خاصی به دکوراسیون شما می بخشند. بنابراین سبک های گرم در اقلیم های سردتر یک انتخاب محبوب هستند و هرچه رنگ تندتر باشد، هیجان بیشتری به یک اتاق می بخشد.

پیشنهادی
 10روش جالب و جذاب برای داشتن بهترین دکور اتاق دخترانه

شما برای راهرو تاریک یا فضای بدون پنجره باید به دنبال دیوارپوش هایی باشید که نور را منعکس کنند؛ در نظر داشته باشید که الگوهایی با رنگ روشن و روکش های براق حداکثر نور را منعکس کرده و رنگ های تیره نور را جذب می کنند، به همین خاطر دیوارها نزدیکتر و اتاق کوچکتر جلوه خواهند داد. اما همانگونه که می دانید، روکش های دارای بافت طرفداران بسیاری دارند که متاسفانه استفاده از آنها باعث می شود اتاق شما کمی تاریک به نظر برسد.

در هنگام انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای اتاق خواب خود در نظر داشته باشید که برخی پوشش ها نقص های دیوار را پنهان می کنند؛ الگوهای سه بعدی شامل چمن، پارچه رشته ای، گل آلاچیق، فویل، وینیل منبسط شده، پارچه، سنگ مرمر، چوب، چرم یا حتی پوست حیوانات بهترین انتخاب برای سطوح دارای خوردگی خواهند بود.

طراحی های بزرگ باعث ایجاد حس صمیمیت بیشتر در خانه می شوند و شما برای اینکه یک محوطه را شلوغ نشان دهید، استفاده از الگوهای بزرگ با رنگ های روشن و زمینه های تیره انتخاب بسیار خوبی خواهد بود. اما در این رابطه نیز افراط و تفریط باعث به هم خوردن نظم دکوراسیون شما می شود؛ چراکه یک دیوار بدون الگو می تواند خسته کننده باشد و در مقابل، اتاقی با الگوهای زیاد باعث ایجاد حس بی قراری در مخاطب خواهد شد.

 

نکاتی برای انتخاب تصویر زمینه

 

اما برای اندازه گیری و تعیین تعداد رول های پوششی این مراحل را دنبال کنید.

 

 • یک دیوار را از سقف به کف و به صورت افقی از گوشه ای به گوشه دیگر اندازه بگیرید. حال آن دو را ضرب کرده این کار را برای دیوارهای باقی مانده تکرار کنید و در نهایت آن ها را با هم جمع بزنید.

 

 • اگر سقفی را می پوشانید، متراژ را با ضرب عرض کف در طول محاسبه کنید.

 

 • از رول ها به ازای هر پنجره و درب کم کنید. رقم حاصل برابر با اندازه نهایی رول های مورد نیاز است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.