دکوراسیون

چند روش موثر برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه

بهترین رنگ برای دیوار خانه |ایجاد حس آرامش با رنگ آمیزی متناسب

انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه The best color for the walls of the house از اهمیت زیادی برخوردار است چراکه دیوارها یکی از مهمترین بخش‌های خانه محسوب می‌شوند که در دید اول توجه افراد تازه وارد را به خود جلب می کنند پس در زمان رنگ آمیزی و انتخاب رنگ برای آن هالازم است نهایت دقت و توجه را به کار ببرید. این قسمت های مهم که تاثیر زیادی بر زیبایی و طراحی داخلی منزل دارند می‌توانند موثر در روح و روان افراد ساکن منزل نیز باشند به همین دلیل ایده پردازان بزرگ طراحی داخلی و دکوراسیون بر اساس روش های روانشناسانه رنگ های متفاوتی برای سایر سبک های مختلف دکوراسیون منزل انتخاب می کنند.  انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه رسالت اصلی این مقاله می باشد و با نمایش تصاویر متناسب سعی در ارائه بهترین مطالب را داریم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه تناسب رنگ انتخابی با سبک دکوراسیون

انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه بر چه اساسی است؟

همانطور که عنوان شد رنگ دیوار تاثیر زیادی علاوه بر روحیه انسان بر دکوراسیون و طراحی خانه نیز دارد به همین دلیل در انتخاب آن باید دقت زیادی به خرج داد بهتر است بدانید که بخشی از قسمت های خانه که جزو فضای عمومی محسوب می شوند، مانند اتاق نشیمن و پذیرایی  به دلیل این که بیشتر در دید عموم هستند توجه به رنگ آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است در ادامه به پاسخ این سوال می پردازیم که بهترین رنگ پیشنهادی برای پذیرایی کدام است؟

به منظور انتخاب بهترین رنگ برای پذیرایی توجه به برخی نکات از اهمیت زیادی برخوردار است در وهله اول می‌بایست به محیطی که قصد رنگ آمیزی آن را دارید توجه کنید، چرا که تاثیر زیادی در افزایش و کاهش فضای مورد نظر دارد. به عنوان مثال اگر فضای داخلی پذیرایی شما کوچک و چندان آفتاب گیر نیست نمی توانید از رنگ های تیره استفاده کنید زیرا فضا را خیلی گرفته و کوچکتر نشان می دهد در نهایت بر اساس سبک دکوراسیون داخلی لازم است روشن ترین رنگ های موجود را برای رنگ آمیزی دیوارهای پذیرایی استفاده نمایید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | رنگ روشن برای پذیرایی کوچک

رنگ های پیشنهادی برای پذیرایی های کوچکی که نورگیر نیستند رنگی سفید ، کرم و طیف های متفاوت از این دو می باشند البته به این معنی نیست که نمی توانید از رنگ های دیگر استفاده نمایید. صدفی، استخوانی،گچی، عاجی و فیلی از جمله رنگ هایی می باشد که می توانید از طیف آنها در دکوراسیون بهره بگیرید این رنگ‌ها می‌توانند روشنایی بیشتری به فضای داخلی اتاق بدهند که از ایده‌آل‌ ترین نمونه آن ها می توان به استخوانی و عاجی اشاره کرد.

در برخی موارد خانمها علاقه دارند از رنگهای فانتزی برای دیوارهای پذیرایی استفاده کند که بتوانند آن را خیلی راحت تر با فرش و مبلمان ست کنند. برای این کار می توانید رنگ مورد نظر خود را با  سفید مخلوط کنید تا  با به دست آمدن تناژ ملایم‌ تر دیوارها را رنگ آمیزی نمایید البته توجه داشته باشید که استفاده از رنگ فانتزی برای کل دیوار ها چندان خوشایند نیست و تنها می توانید از آن برای بخشی از دیوار ها مثلاً دیوار پشت تلویزیون استفاده کنید.

انتخاب دیوار شاخص

بهترین رنگ برای دیوار خانه کدامند؟

با توجه به اهمیت دیوارهای پذیرایی دقت در انتخاب رنگ از اهمیت زیادی برخوردار است، البته توجه داشته باشید رنگ انتخابی شما می بایست متناسب با سبک دکوراسیون به کار رفته باشد. چنان چه قصد تغییرات کلی در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل را دارید می توانید ابتدا رنگ آمیزی را انجام داده و سپس بر اساس رنگ انتخاب شده سایر وسایل را خریداری نمایید.

پیشنهادی
طراحی دیوار با شلف

سبز آبی فانتزی یکی از بهترین رنگ برای دیوار خانه

این رنگ با شخصیت رویایی هنرمندان سازگاری زیادی دارد و به دلیل تازگی آن هیچگاه از مد نمی ‌افتد همچنین امکان استفاده از آن تا مدت زمان طولانی ممکن می باشد.  سبز آبی در تناژ مختلف تیره و روشن می تواند انتخاب ایده آل برای پذیرایی باشد و می‌تواند هارمونی جالبی با سایر رنگ ها در پذیرایی ایجاد کند.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | تازگی همیشگی سبزآبی فانتزی

با وجود فانتزی بودن رنگ سبز آبی، هیچگاه نمی توانید شاهد از مد افتادگی آن باشید و دلیل این امر نیز تازگی و طراوت ذاتی آن است. از مزیت های مهم استفاده از رنگ سبز آبی برای پذیرایی می توان به قابلیت ترکیب با تناژهای متفاوت تیره و روشن اشاره کرد، از سفید، کرم و طوسی تا قهوه ای و طلایی.

ترکیب بی نظیر با رنگ های تیره و روشن

صورتی ملایم 

یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای دکوراسیون استفاده از تناژ مختلف صورتی مخصوصاً صورتی کم رنگ است چرا که می توان آن را با طیف وسیعی از رنگ ها ست کرد. برای اینکه بتوانید تناژ دلخواه خود را به دست آورد می توانید صورتی را با میزان کمی از کرم ترکیب کنید تا بتوانید یک صورتی ملایم و روشن را به دست آورید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | حس لطافت و رویایی بودن صورتی ملایم |

استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون پیشنهاد ویژه به عروس خانم هایی است که قصد دارند دکوراسیون شیک و متفاوت داشته باشند و در عین حال حس نو بودن را به افراد القا کنند. این رنگ قابل ترکیب با تناژ مختلف تیره و روشن است و هیچ محدودیتی برای ایجاد هارمونی رنگی در خانه وجود ندارد.

ترکیب بی نظیر نارنجی یکی از بهترین رنگ برای دیوار خانه

نارنجی رنگ نشاط و شادابی است، اما برای این که بتوانید از حکومت آن بر تمامی دکوراسیون جلوگیری کنید می توانید از مبلمان روشن استفاده نمایید این کار سبب می شود که توجه بیننده فقط به رنگ دیوار جلب نشود و سایر بخش های دکوراسیون نیز به چشم آیند. استفاده از رنگ های سفید، صدفی و مرمری ایده آل ترین مکمل ها می باشد.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | حس طراوت و سرزندگی

نمونه دیگری از ترکیبات دکوراسیون با دیوار نارنجی رنگ، استفاده از مبلمان تیره می باشد این کار هارمونی بسیار شیک و جذابی  را برای شما به ارمغان می آورد. در این دکوراسیون استفاده از مبلمان خاکستری با کوسن های تیره و روشن در کنار آباژور هایی طلایی فضای گرم و دلنشین گرم را فراهم می کند.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | جلوه شیک و بی نظیر

آجری، گرما و صمیمیت

اگر به دنبال ایجاد صمیمیت و گرما در دکوراسیون خود هستید می توانید از رنگ آجری استفاده کنید فقط به یاد داشته باشید که وسایل موجود در دکوراسیون نیز باید بر اساس تناژ رنگ انتخابی شما باشد نکته بسیار جالب درباره رنگ آجری به کارگیری فراوان از آن در دکوراسیون سنتی ایرانی است چرا که می‌تواند زیبایی و دلنشینی خاصی به طراحی داخلی منزل بدهد مخصوصا اگر از ترکیب آن با رنگ کرم، کاراملی، آبی نفتی و ارغوانی استفاده کنید.

پیشنهادی
روش های موثر در داشتن شیک ترین دکوراسیون تلوزیون دیواری

بهترین رنگ برای دیوار خانه | سبک صمیمی و سنتی با رنگ آجری

یاسی مدرن از بهترین رنگ برای دیوار خانه

اگر قصد دارید دکوراسیون خود را بر اساس سبک مدرن طراحی کنید انتخاب رنگ یاسی برای دیوارهای پذیرایی یک انتخاب بسیار ایده‌آل و هوشمندانه است. یاسی به دلیل تناژ بسیار شیک و جذابی که دارد می‌توانند نما و جلوه بسیار جالبی به دکوراسیون و طراحی داخلی منزل بدهد. استفاده از پرده ها و مبلمان سفید یا رنگ های روشن  فضای بسیار چشم نواز را به وجود می‌آورد البته توجه داشته باشید که تناژ رنگ یاسی هرچند ملایم می تواند سبب  آزردگی چشم شود به همین دلیل استفاده از قاب عکس و دکوری های دیوار الزامی می باشد.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | دکوراسیون شیک و لوکس

با وجود لطافت و تازگی زیاد در رنگ یاسی، می توان آن را با تناژ های مختلف ترکیب کرد. انعطاف پذیری بالای یاسی در هماهنگی با تناژ های روشن و تیره سبب شده که جزو رنگ های مرسوم و محبوب به حساب آید.

سفید و رویایی

با وجود تنوع رنگی بسیار بالا اما همیشه سفید جزو اولین انتخاب برای خانه های ایرانی بوده است و دلیل آن نیز ایجاد فضای روشن و دل انگیز برای دکوراسیون می باشد البته توجه داشته باشید که دیوارهای تمام سفید تنها برای خانه های کوچک مناسب هستند که می‌تواند باعث افزایش فضای داخلی شود. چنانچه خانه بزرگ در اختیار دارید  می توانید با انتخاب سفید به عنوان رنگ پایه دکوراسیون و ترکیب و آن با سایر تناژ ها طراحی فوق العاده ای ایجاد نمایید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | فضای باز و دل انگیز

تنوع رنگی با تناژ زرد

نخودی، کرم تیره، زرد روشن و از این قبیل رنگ انتخاب بسیار جالب برای دکوراسیون منزل محسوب می شوند به طور کلی رنگ هایی با تناژ سفید، صورتی و زرد انتخاب‌ های اول برای رنگ آمیزی دیوار پذیرایی می باشند اما توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد می تواند سبب دلزدگی و ایجاد دکوراسیون سرد شود به همین دلیل می توانید با به کارگیری رنگ های مختلفی مانند آبی فیروزه ای، طوسی سیر یا روشن و آجری از ایجاد تکرار جلوگیری کنید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | ایجاد فضای گرم و روشن با رنگ زرد

اتاق نشیمن را چه رنگی کنیم؟

با توجه به اینکه اتاق نشیمن معمولاً یکی از پرترددترین مکانهای خانه محسوب می‌شود و چون در دید عموم قرار دارد پس انتخاب رنگ برای این بخش از اهمیت زیادی برخوردار است. توجه داشته باشید که رنگ انتخابی شما باید در وهله اول  متناسب با سبک دکوراسیون منزل باشد و با ایجاد فضایی دوستانه حس آرامش و  امنیت را القا کند.

ترکیب بی نظیری از رنگ های تیره و روشن

با توجه به اینکه اتاق نشیمن معمولاً جایگاه برای برگزاری دورهمی یا مهمانی های دوستانه است پس ترکیب رنگ انتخابی باید راحتی و آسایش را به افراد القا کند. سعی نکنید با رنگ آمیزی های نامتعارف و طرح و رنگ عجیب محیطی نا امن و متشنج را به وجود آورید.

اگر قصد دارید رنگ آمیزی اتاق نشیمن به گونه‌ای باشد که در نگاه اول بتوانند توجه دیگران را به خود جلب کند می توانید یک دیوار را به عنوان دیوار شاخص انتخاب نمایید و تمامی تغییرات چشمگیر را بر روی آن اعمال نمایید که البته این انتخاب نیز باید بر اساس معیارهای خاصی صورت پذیرد مثلاً اگر تمام دیوارهای اتاق نشیمن به رنگ سفید یا کرم هستند می توانید دیوار شاخص را از میان رنگ تناژ رنگی سبز یا آبی انتخاب کنید، چنانچه فضای بزرگتری در اختیار دارید می توانید با استفاده از تناژ های تیره جلوه بهتری به دیوار شاخص پذیرایی بدهید.

پیشنهادی
چرا کاغذ دیواری باد میکند

انتخاب صحیح دیوار شاخص

تنها رنگ آمیزی یک دیوار به عنوان دیوار شاخص برای داشتن دکوراسیون متفاوت اتاق نشیمن کافی نیست می‌توانید علاوه بر رنگ ها از طرح های بافت و آجرچین نیز استفاده کنید و یا یک نقاشی خلاقانه بر روی دیوار شاخص انجام شده اید.در زمان انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن تنها دیوارها را در نظر نگیرید، سقف نیز یکی از مهمترین بخش های اتاق نشیمن محسوب می شود که می توان با اعمال تغییرات سبب جذابیت بیشتر دکوراسیون این نقطه شوید.

برای آرامش در خواب چه رنگی توصیه می شود؟

بهترین رنگ برای دیوار خانه | زیبایی رویایی و بی نظیر سبز ساجی

تجربه یک خواب آرام و دلنشین با رنگ ساج

ساجی انتخاب ایده آل برای اتاق خواب است چرا که در نهایت آرامش و زیبایی می تواند یک خواب رویایی و بی دغدغه را برای شما به ارمغان آورد. ترکیب بی نظیری از رنگ سبز بسیار ملایم که با تناژ خاکستری در هم آمیخته و نوید بخش آرامش و امنیت است که تنها رویای شیرین را به شما هدیه می دهد. آرامش بی اندازه سبز ساجی به گونه ای است که با دیدن آن در انتخاب این رنگ برای اتاق خواب تردید نخواهید کرد چرا که در عین آرام بخش و سکوت ذاتی این رنگ هیچ گاه خسته کننده نیست.

تجربه خواب آرام و دلنشین

آبی اقیانوسی، دریایی از آرامش را به همراه دارد

استفاده از سرویس خواب سفید یا تناژ شیری و صدفی در  اتاق خوابی که دیوارهای آن آبی اقیانوسی رنگ است همانند مرواریدهای هستند که در جعبه مخملی آبی رنگ پنهان شده و می تواند نگاه هر بیننده ای را به خود جذب کنند این تناژ رنگی آرامش عجیبی را به افراد هدیه می دهد به گونه ای که هیچ گاه دل از اتاق خواب نمی کنید. رنگ فوق العاده چشم نواز که به معنای واقعی فقط امنیت و آرامش را برای شما به ارمغان می آورد.

بهترین رنگ برای دیوار خانه | ایجاد حس راحتی و آرامش

لمس لحظات آرام بخش و لطیف با رنگ مرجانی ملایم

مرجانی رنگ بی نظیری برای اتاق خواب محسوب می‌شود چرا که یادآور آرامش و سکوت خارق العاده فصل پاییز می باشد که در فصول سرد می تواند گرما بخش اتاق خواب باشد و با وجود اینکه تناژ رنگی آن تقریباً رو به سمت رنگ های هیجانی است اما خواب راحت و آرامش خاصی را برای شما به ارمغان می آورد.

تجربه بی نظیر از خواب های رویایی در رنگ صدفی

صدفی گرمای خاصی به محیط اتاق خواب می دهد و در عین روشن بودن می‌تواند بسیار دلپذیر و خواب اور باشد. با استفاده از رنگ صدفی حس تهی بودن به مغز انسان القا می شود و در کمال تعجب می توانید تجربه خواب بی دغدغه ای را کسب نمایید. این رنگ انتخاب بی نظیر برای عروس خانم هایی است که قصد دارند اتاق خواب آنتیک و خاص داشته باشند. سادگی بی اندازه صدفی سبب می شود که حتی اگر از سرویس خواب و سایر اکسسوری های سفید در اتاق استفاده کمید باز هم دیزاین متفاوت و بی نظیری داشته باشید.

انتخاب ایده آل برای عروس خانم ها

2 دیدگاه در “چند روش موثر برای انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه

  1. ک گفت:

    رنگهامتنوع و عالی ست من خودم نقاش ساختمان از استان بوشهر بخش دلوار دهستان گورک کله بندی

  2. ک گفت:

    خوب بود عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.