دکوراسیون

هر آنچه در باره آینه کاری باید بدانید

نمونه ای بی نظیر ازآینه کاری با اشکال هندسی

آیینه کاری decoration mirror work شاهکار بی نظیر از تمدن و سنت مردمان خاورمیانه است که از دیرباز توانست توجه افراد را به خود جلب کند به گونه‌ ای که با فرا گرفتن شیوه انجام آیینه کاری این سنت دیرینه از خاورمیانه به اروپا انتقال پیدا کرد به بیان کلی تر آیینه کاری را می‌توان یکی از هنرهای بی‌نظیر و فوق‌ العاده ایرانیان دانست  که با هدف طراحی منحصر به فرد و بناهای تاریخی از آن استفاده می کردند، آشنایی با روش انجام آیینه کاری و انواع مختلف، مجموعه ای از مطالبی است که در این مقاله مطالعه خواهید کرد همچنین قصد داریم با ارائه تصاویر زیبا از این هنر بی نظیر و خارق العاده امکان آشنایی بیشتر با مفهوم مطالب را فراهم سازیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

نمونه ای بی نظیر از آیینه کاری با اشکال هندسی

 

 • آیینه کاری سنتی به چه صورت می باشد؟

 

آیینه ها پیش تر تنها با هدف نمایش ظاهری افراد مورد استفاده قرار می گرفتند و آینه کاری تنها به روش های سنتی و برای طراحی و دیزاین نمای بیرونی بنا و ساختمان مورد استفاده قرار می گرفت. ممکن است هزینه مادی این روش خیلی زیاد نباشد چرا که تنها مواد مصرفی آیینه های بسیار ریز و کوچک در شکل های مختلفی هستند که بر اساس سلیقه مشتریان در کنار هم قرار گرفته و طراحی زیبا و خارق العاده را می سازد و در واقع هزینه اصلی مربوط به هنر و وقت هنرمند است زیرا قرار گرفتن این قطعات ریز در کنار هم برای ساختن یک طرح بی‌نظیر  مستلزم صرف وقت زیادی است تصور کنید که فضای بیرونی یک بنا به صورت کامل آیینه کاری شود، چه مدت زمان طول می کشد تا این هنر بی نقص و زیبا آماده شود.

 

 • آیا پیشرفت دکوراسیون در هنر آینه کاری تاثیر گذار بوده است؟

 

پیشنهادی
شیک ترین طراحی دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری چه ویژگی هایی دارد؟

البته اتقاق خوب در زمینه استفاده از آیینه برای طراحی داخلی منزل، محل کار، هتل و رستوران ها است که  با پیشرفت های چشمگیری  در دنیای طراحی و دکوراسیون داخلی صورت گرفته به طوری که در حال حاضر آیینه کاری مدرن جایگزین آینه کاری های ریز و سنتی شده و بیشترین نقش را در دکوراسیون و دیزاین داخلی منازل ایفا می کنند. طرح های هندسی بزرگی که  در عین بی رنگ بودن نقش و نگار جالبی به طراحی داخلی  می‌دهند البته اندازه این آینه ها بر اساس سلیقه مشتریان برش زده می شود.

آینه کاری یکی از روش‌های است که علاوه بر زیبایی محیط سبب افزایش فضای داخلی آن نیز خواهد شد با به کار گیری این روش می توان با ایجاد خطای دید بیننده محیطی دل باز و بزرگ تر در اختیار داشت. آینه کاری مدرن روشی بی نظیر و خلاقانه است و به دلیل  سادگی خاص خود امکان استفاده در محیط های مختلف را فراهم نموده است. دیوار پذیرایی، آشپزخانه، ستون ها، دور لوستر و دیگر مکان‌های منزل، محیط کار حتی هتل و رستوران ها  از مواردی هستند که انجام آیینه کاری بر روی آنها قابل اجراست.

 

 • آینه کاری با چه هدفی و به چند روش صورت می گیرد؟

 

انتخاب مدلهای آینه کاری به سلیقه و خواسته مشتریان بستگی دارد نمونه های رایج و متداول که در انجام آینه کاری از آنها استفاده می شود شامل موارد زیر می شوند

 

 • آینه کاری لوزی

 

این مدل از آینه کاری متناسب مکان هایی است که سقف و دیوارهای کوتاه دارند. شکل ظاهری لوزی به گونه ای است که با ایجاد خطای دید سبب افزایش طول دیوار می شود به همین دلیل آینه کاری لوزی نمونه های بی نظیر و محبوب در هتل و رستوران ها به حساب می آیند زیرا سبب ایجاد فضای بسیار دل انگیز و باز می شوند.

 

 • آینه کاری جورچین

 

پیشنهادی
آموزش آماده سازی چسب کاغذ دیواری

نمونه بی نظیر و متفاوت از آینه کاری که در شکل های متفاوت مربع و مستطیل به صورت نامنظم در کنار هم قرار می‌گیرند. آینه کاری جورچین به حالت افقی و آجر چین با ایجاد خطای دید سبب افزایش عرضی دیوار می شود و می توانید از این مدل در آیینه کاری دیوارهای  پذیرایی استفاده کنید. مدل دیگری از دیوار آینه کاری جورچین هست که به صورت عمودی صورت می پذیرد و همانند آینه کاری لوزی سبب افزایش طول دیوار خواهد شد.

 

آیینه کاری سقف برای داشتن فضای روشن تر

 

 • آینه کاری هندسی

 

این مدل از آیینه کاری محبوبیت زیادی در میان افرادی دارد که به قرینه سازی علاقه زیادی ندارند استفاده از اشکال هندسی در مدل های مختلف و یا ترکیبی می تواند نمونه بی نظیر و مدرن از آینه کاری به حساب آید، این مدل بیشتر در رستوران، هتل ها و گالری ها کاربرد دارند.

 

 • آیینه کاری گرد

 

آینه کاری گرد تنها با هدف دیزاین دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرد شکل ظاهری این آیینه ها به صورتی است که فضای خالی میان آنها ایجاد می شود پس در زمان انجام عملیات آیینه‌کاری لازم است نهایت دقت به کار برده شود.

 

 • آیا امکان ترکیب رنگ در انجام آیینه کاری وجود دارد؟

 

با وجود این که برخی افراد به دنبال سادگی هستند و آیینه کاری خود به تنهایی نمونه بارزی از سادگی می باشد، می‌توان بر اساس نیاز و خواسته مشتریان از ترکیب رنگ های متفاوت در زمان انجام عملیات آیینه‌کاری استفاده کرد. اگر از مدل های متفاوت مدرن استفاده می کنید می توانید با ترکیب رنگی آیینه ها شاهکار بی نظیر در دکوراسیون ایجاد نمایید.

 

هارمونی فوق العاده رنگ و مدل آیینه کاری

 

تنوع رنگی بالا در آیینه ها دست هنرمندان را برای ترکیب رنگی باز می گذارد طلایی، شامپاینی، نقره‌ای، برنز، دودی، مشکی و سبز از نمونه رنگ های قابل استفاده در این امر می باشد که  می توان هر یک از آنها را بر اساس ترکیب رنگ دکوراسیون به کار رفته در منزل، محل اداره و مکان های دیگر به کار گرفت. نمونه دیگری از آینه ها که به آینه کروم مشهور هستند با ارائه تصویر بی نظیر از آینه کاری های مدرن دنیایی از هنر و زیبایی را به طراحی داخلی می بخشد.

 

 • نکات مهمی که در زمان آیینه کاری باید به آن ها توجه داشت؟

 

 • نحوه چیدمان

 

پیشنهادی
جدید ترین رنگ دیوار اتاق خواب برای خانه عروس

از مهم‌ترین مواردی که در زمان انجام آینه کاری باید به آن توجه کرد نحوه چیدمان آینه در کنار هم است همانطور که پیش تر عنوان شد می‌توانید از مدلهای مختلف آینه برای  ایجاد تغییرات در طول و عرض منزل یا محیط کار استفاده کرد البته توجه داشته باشید که انتخاب اشتباه می تواند تاثیرات عکس داشته باشد پس پیش از انجام هر گونه آینه کاری  می بایست تمامی اطلاعات لازم را به دست آورید

 

 • محل قرار گیری

 

محل قرار گرفتن آینه ها از نکات مهم دیگری است که در زمان آیینه کاری باید به آن توجه داشت می توانید از آیینه کاری سراسری برای دیوار پذیرایی استفاده کنید و یا با به کارگیری مدل های متفاوت در گچ بری های دیواری یا سقف دیزاین متفاوتی ایجاد نمایید.

البته توجه داشته باشید برای مکانهایی که احتمال برخورد حرارت با آیینه وجود دارد لازم است که فاصله قانونی و استاندارد را رعایت فرمایید به عنوان مثال برای آینه کاری های دور شومینه می بایست حتماً فاصله میان آینه کاری و آخرین نقطه مربوط به شومینه حداقل ۳۰ سانتی متر باشد.

 

 • هارمونی رنگی

 

ترکیب رنگ و استفاده از آینه های متفاوت نقش زیادی در زیبایی دکور منزل و محل کار دارد برای داشتن دکوراسیون متفاوت سعی داشته باشید میان آینه کاری و سایر ترکیب رنگ های دکوراسیون هارمونی و همخوانی لازم ایجاد شود

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.