دکوراسیون

با آیینه کاری منزل دکوراسیون بی نظیری را تجربه کنید.

آیینه کاری هندسی

در طول تاریخ تغییرات زیادی در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل ایجاد شده است که این تغییرات بر اساس تفکرات متفاوت طراحان بزرگ و ایده پردازان بخش دکوراسیون منازل و درصد کمتری از سلیقه مشتریان رخ داده است. معمولا در هر دوره تاریخی توجه زیادی بر روی یک بخش از منزل جلب می شد اما چیزی که در تمامی سبک ها با طراحی‌های ویژه  و متفاوت هیچ تغییراتی به خود راه نداد، آینه‌ها هستند. نقش آیینه کاری منزل Home mirror work در سبک های مختلف دکوراسیون و تاثیرات آن بر طراحی داخلی از جمله مطالبی است که در این مقاله مطالعه خواهید کرد، همچنین با ارائه تصاویر خاص، شما را بیشتر با این هنر آشنا می کنیم  برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

نقش آیینه کاری در دیزاین منزل

 

جسم صاف و صیقلی که در ابتدا تنها با هدف نمایش ظاهر افراد وارد دکوراسیون‌ منزل شده و با وجود اعمال تغییرات زیاد بر روی قاب آن، در بخش‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار گرفت. از دیر باز آینه کاری یکی از روشهای متداول برای ایجاد فضای بیشتر،  انعکاس و انتشار نور در منزل بوده ، از کاخ های بزرگ با سقف و دیوار های آینه کاری شده تا آپارتمان های کوچک و مدرن که از آینه های دکوراتیو استفاده می کنند.

اما سوال مهم این است که آینه کاری منزل چه تاثیری برروی دکوراسیون و طراحی داخلی خواهد داشت و اینکه چگونه می توان با استفاده از آینه ها فضای دل انگیز و دلنشین را برای خانه به وجود آورد. استفاده از آیینه چه به صورت یک وسیل تزئینی و یا به شکل آینه کاری قسمتی از دیوار مزایای خاص خود را دارد که شامل موارد زیر می شود

 

پیشنهادی
طراحی چیدمان مبلمان چه نقشی در دکوراسیون دارند؟

افزایش فضای داخلی

 

در صورتی که از آینه کاری در قسمتهای مناسب خانه استفاده کنیم می توانید فضای آپارتمان کوچک را بسیار بزرگ و دلنشین تر از قبل به نمایش بگذارید ایجاد خطای دید سبب فریب خوردن ذهن افراد می‌شود به همین دلیل می‌توانید با استفاده از آینه کاری در دیوارهای پذیرایی وسیع تر شدن فضا کمک کنید

نمایش فضای بیشتر با آیینه کاری منزل اصولی

 

می توانید با قرار دادن آینه بر روی کنسول ها این باور را برای افراد به وجود آورید که ادامه فضا در پشت کنسول قرار دارد.

آینه های قدی را روبروی یکدیگر قرار دهید تا با انعکاس نور در هردو و انتشار مناسب با آن فضای روشن تری را در اختیار شما قرار دهند.

آیینه کاری دیوار آشپزخانه علاوه بر بخش کاربردی آن می‌تواند با انعکاس برخی وسایل در خود سبب بزرگ نشان دادن آشپزخانه باشد.

 

نور پردازی قوی و کم هزینه

 

آیینه ها به عنوان یک مرکز انتشار دهنده نور می‌توانند نقش زیادی در نورپردازی محیط ایفا کند، در زمان انجام آینه کاری منزل توجه به محل آیینه کاری از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر می خواهید یکی از دیوارهای پذیرایی را آینه کاری کنید سعی کنید دیوار روبروی پنجره  یا دیوار پشت تلویزیون باشد تا با انتشار نور خورشید در روز و انعکاس نور لامپ ها در شب و فضای روشن تری را برای شما به وجود آورد.

 

آیینه کاری منزل دیوار پشت تلویزیون

پوشش دهی

 

آینه ها در عین سادگی می توانند بسیار زیبا ومنحصر به فرد باشند. بهتر است فرآیند آیینه کاری را به گونه ای انجام دهید که با پوشش برخی بخش ها زیبایی دکوراسیون را چندین برابر به نمایش بگذارید.کمد دیواری رنگ و رو رفته، طاقچه های قدیمی و درب انباری، که هر یک به نحوی تاثیرات منفی بر طراحی و دکوراسیون منزل می گذارند.

 

پیشنهادی
10 راز جذابیت چیدمان و دیزاین خانه

تغیرات معماری

 

یکی از مشکلات برخی آپارتمان و خانه های ویلایی داشتن سقف کوتاه است. راه های متعددی برای رفع این مشکل وجود دارد، استفاده از ترکیب رنگ فوق العاده کاغذ دیواری  یا پرده های شیک. اما اگر به دنبال راهی مطمئن و همیشگی هستید می توانید از آینه کاری هایی با طرح و رنگ مختلف استفاده نماید که در عین زیبایی جلوه و شکوه خاصی به دکوراسیون بدهند. نمونه های بی نظیر از آینه کاری در طرح و نقش متفاوت وجود دارد که با ایجاد خطای دید سبب افزایش ارتفاع سقف و دیوار می شود، همپنین شود می‌توانید از نمونه‌های آینه کاری جورچین عمودی و یا آینه کاری لوزی برای این کار استفاده کنید.

 

افزایش عرض دیوار ها باآینه کاری

 

نقش آیینه کاری منزل در سبک های متفاوت دکوراسیون

 

با توجه به اینکه آینه کاری منزل بر اساس دکوراسیون و طراحی داخلی باید صورت پذیرد پس توجه به سبک دکوراسیون از اهمیت زیادی برخوردار است

 

آیینه کاری منزل مینمالیستی

 

همان‌طور که می‌دانید در این سبک هیچ چیز اضافه ای وجود ندارد و همه چیز بر اساس قاعده و اصول چیدمان می شوند. در آینه کاری مینیمالیستی از طرح و رنگ اضافه خبری نیست و تنها سادگی حرف اول را می زند. به همین دلیل آیینه کاری منزل بر اساس این سبک بدون دخالت نقش و نگار صورت می گیرد‌ و شما از مدل های ساده و که تنها با هدف پوشش دهی برخی بخش های خانه و دیوار مورد استفاده قرار گرفته اند، بهره می برید.

 

نمایش وقار و زیبایی باآینه

 

آیینه کاری منزل به سبک کلاسیک

 

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری و برچسب

سبک کلاسیک دنیایی از تجمل و وقار را برای شما به همراه دارد زیرا در این سبک از رنگ و لعاب بسیار به همراه نقوش فراوان استفاده می شود. آینه کاری دیوارهای کنار میز ناهارخوری حالت کلاسیک سبک را حفظ می کند  به علاوه هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگی وجود ندارد و می توانید بر اساس رنگ دکوراسیون، آینه‌های مختلف را انتخاب کنید.

 

زیبایی آینه های دکوراتیو برای آیینه کاری های مدرن

 

آیینه کاری منزل به سبک مدرن

 

سبک مدرن در عین سادگی، اصولی را برای آینه کاری مشخص نمی‌کند. می توانید با استفاده از آینه هایی در اشکال هندسی متفاوت دیوار پذیرایی را بپوشانید و یا با استفاده از آینه هایی در شکل و طرح های متفاوت و ساده راهروی خانه را دیزاین کنید. بهترین روش به کار گیری آینه ها و استفاده بهینه در سبک مدرن، به کار گیری آینه های دکوراتیو است که در عین سادگی، زیبایی خاصی به دکوراسیون می دهد. به زبان ساده آینه کاری منزل می بایست تنها بر اساس سلیقه افراد صورت بگیردو صاحبان خانه هستند که تصمیم می‌گیرند آیینه ‌ها در چه طرح و رنگی و بر روی کدام دیوار نصب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.