دکوراسیون

برای آیینه کاری روی سفال به چه وسایلی نیاز دارید؟

آینه کاری روی سفال

آیینه کاری روی اجسام یکی از هنرهای زیبای اصیل ایرانی می باشد که به واسطه آن  ظروف و اجسام بدون نقش و نگار می توانند به بهترین شکل ممکن دیزاین شوندو آینه کاری روی سفال  شاخه های از این هنر زیبا است که به سادگی و با استفاده از آن و با داشتن ذوق و سلیقه هنرمندی، می توانید انواع محصولات سفالی ساده را به ظرف های با ارزش و گران قیمت تبدیل کنید. زیبایی بی نظیر ظروف سفالی جلوه خاص و بی نظیری به دکوراسیون منزل می دهد همچنین می توان از مدل های متنوع آن با طرح و رنگ مختلف در انواع سبک ها استفاده کرد. وسایل مورد نیاز برای انجام آینه کاری روی سفال و همچنین طرح های  شیک و زیبا از جمله مطالبی است که در این مقاله مطالعه خواهید کرد. به علاوه با ارائه تصاویری از نحوه آیینه کاری روی سفال Mirror work on pottery و همچنین طرح های پایانی از سفال هایی که آیینه کاری شده اند سعی داریم این هنر زیبا را به بهترین شکل ممکن به شما معرفی کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

اهمیت سفال آینه کاری شده در دکوراسیون

 

استفاده از سفال های کوچک و بزرگ در دکوراسیون منزل نشانه ذوق و سلیقه خانم ها می باشد.این محصولات بسیار زیبا و شکننده می تواند نمای شیک و جذاب به دکوراسیون بدهد، رنگ پذیری سفال ها این امکان را برای شما فراهم می کند که از هر یک در سبک های مختلف دکوراسیون استفاده نمایید.

 

پیشنهادی
روش های موثر برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل کوچک

آیینه کاری روی سفال به سبک مدرن

 

سفال های فانتزی با داشتن شکل و ظاهر امروزی انتخاب بی نظیر برای دکوراسیون به سبک مدرن  محسوب می شوند به علاوه می توان با انجام آیینه کاری هایی با طرح های جالب و مدرن این محصولات را در ویترین یا باکس های دیواری به نمایش بگذارید.

 

آیینه کاری روی سفال به سبک روستایی

 

زادگاه سفال ها بیشتر به سبک روستایی باز می گردد که معمولاً دارای طرح های نقاشی شده با دست هستند این سفال ها که با رنگ های زنده طراحی شده اند می تواند یک دکوراسیون جالب و جذاب را برای شما ایجاد نماید.  ترکیب نقاشی و آیینه کاری روی ظروف سفالی سبک روستایی شاهکار منحصر به فردی را در این سبک به وجود می آورد.

 

درخشندگی چشم گیر سفال کلاسیک آیینه کاری شده

 

آیینه کاری روی سفال به سبک کلاسیک

 

ترکیب بی نظیری از سفال های آینه کاری شده را می‌توان در سبک کلاسیک به کار برد. این نمونه از سفال ها زیبایی و درخشندگی چشم گیری دارند و به نحوی ایده آل ترین انتخاب برای دکوراسیون کلاسیک به شمار می آیند. با توجه به اینکه سفال های آیینه کاری شده نمای بسیار شیک و جذاب به دکوراسیون می‌دهند می بایست در انتخاب آن‌ها دقت فراوانی به کار برده شود. توجه داشته باشید که از سفال های خیلی بزرگ برای سبک کلاسیک استفاده نکنید زیر و سبب جلب توجه زیاد و اغراق در دکوراسیون می شود

 

 وسایل مورد نیاز برای انجام آینه کاری روی سفال

 

قطر آیینه

 

پیشنهادی
چسب مخصوص کاغذ دیواری چیست؟

برای انجام فرایند آیینه کاری روی سفال لازم است از آینه های یک میلی متری استفاده کنید توجه داشته باشید که هرچه ضخامت آیینه بیشتر باشد قدرت چسبندگی آن کمتر می‌شود و دلیل آن نیز سنگینی جنس آینه است.لازم به ذکر است که حداکثر قطر آیینه تا ۴ میلی متر قابل افزایش می باشد و معمولا برای سطوح صاف مانند بشقاب های سفالی استفاده می شوند.

 

زیبایی خیره کننده آیینه کاری روی سفال

 

سطح کار

 

یکی دیگر از مواردی که در زمان انجام آینه کاری باید به آن توجه کرد سطح کاری است که قصد آینه کاری بر روی آن را دارید سفال یکی از بهترین سطوح برای انجام آیینه کاری از زیرا آینه ها به سادگی بر روی آن نقش می بندند به علاوه امکان طراحی پیش از انجام فرایند بر روی سطوح آن فراهم است و شما می توانید طرح مورد نظر خود را پیش از آغاز کار بر روی آن پیاده سازی کنید.

 

چسب چوب

 

برای چسبیدن تکه های آینه به سطح سفال می شود می بایست از چسب چوب بی رنگ استفاده کنید دلیل استفاده از چسب چوب چسبندگی زیاد و دوام آن می باشد به علاوه این چسب چوب پس از خشک شدن کاملا بی رنگ می شود و آینه ها به صورت بسیار تمیز و روی سطوح می نشیند

 

سمباده

 

برای اینکه بتوان قطعات آیینه را بر روی سفال به درستی جای گذاری کرد لازم است سطح کار مورد نظر پیش از انجام عملیات کاملاً صاف و یکدست باشد و به همین دلیل با استفاده از یک سمباده می‌توان تمام سطوح ظرف سفالی را به صورت یک دست سمباده کشید. این اقدام باعث چسبندگی ماندگار و همیشگی تکه های آیینه می شود.

 

پیشنهادی
نحوه تشخیص کیفیت کاغذ دیواری

الماس آینه

 

اگر قصد آیینه کاری کامل یک ظرف سفالی را دارید می توانید با برش های یک اندازه قطعات کوچک شده آینه را بر روی سفال بچسبانید، اما در صورتی که تنها قصد دیزاین بخشی از سفال را دارید می توانید با استفاده از الماس آینه، طرح مورد نظر را برش بزنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.