دکوراسیون

بهترین آموزش نصب کاغذ دیواری برای منزل

دیزاین  خانه از اهمیت زیادی برخوردار است به همین دلیل در زمان انتخاب سبک دکوراسیون و نحوه چیدمان وسایل باید دقت زیادی به خرج داد. آنچه علاوه بر وسایل و نحوه چیدمان نقطه عطف دکوراسیون منزل به حساب می آید رنگ دیوارها است. با توجه به اینکه در سال های اخیر توجه خانم ها به رنگ آمیزی های مدرن و کاغذ دیواری با طرح های متنوع جلب شده است، پس طراحان و ایده پردازان بزرگ در سراسر دنیا با تولید متنوع این محصول در طرح و رنگ مختلف سعی در جلب توجه بیشتر خانم ها داشتند. خرید کاغذ دیواری در مدل های متنوع از یک سو و نصب آن از سوی دیگر خود هزینه های زیادی را به دنبال داشته و همین امر سبب شده که برخی از خرید و نصب  آن پشیمان شوند، در این مقاله با ارائه آموزش نصب کاغذ دیواری  Wallpaper installation tutorialبه صورت تصویری و بیان توضیحات کوتاه درباره هر تصویر،  شرایطی را فراهم نموده که بتوانید خود در منزل نمونه های دلخواه از این محصول را به بهترین شکل ممکن نصب کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

 

بهترین روش برای نصب کاغذ دیواری

 

استفاده از کاغذ دیواری یک راه مطمئن و به صرفه برای پوشاندن تمامی مشکلات و نواقص دیوار محسوب می شود که در نهایت، زیبایی و جذابیت خاصی به دکوراسیون داخلی منزل می بخشد. در کنار تمام این زیبایی ها برخی افراد ممکن است قصد داشته باشند با نصب کاغذ دیواری به نحوی در هزینه‌های این امر صرفه جویی کنند به همین دلیل به دنبال روش های مناسب در اینترنت و فضای بزرگ مجازی هستند و با کسب اطلاعات لازم در صدد انجام آن بر می آیند.

 

آموزش نصب کاغذ دیواری

 

به دلیل وجود تفاوت های زیادی در دیواری که قصد پوشش آن را دارید می بایست تمامی مراحل آموزش و نصب کاغذ دیواری را با همین مقاله آموزش نصب کاغذ دیواری فرا گیرید. توجه داشته باشید که جنس برخی دیوارها از گچ یا رنگ روغنی است که در این حالت  می بایست ابتدا اقدامات لازم جهت پاکسازی انجام گیرد  و یا در صورتی که قصد پوشش‌ دهی دیوار های از جنس سرامیک یا کاشی را دارید ابتدا باید تمامی درز ها و ناهمواری های آن را با استفاده از بتونه کاری صاف و یکنواخت کنید. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که قصد دارند کاغذ دیواری منزل را بدون کمک کسی انجام دهند، راهنمای زیر را به دقت مطالعه فرمایید.

پیش از انجام عملیات نصب کاغذ دیواری لازم است که دیوار مورد نظر کاملاً صاف و بدون هیچ گونه ناهمواری باشد که بتوان تمامی مراحل زیر را به خوبی بر روی آن انجام داد

 

پیشنهادی
نحوه ساخت شلف دیواری

مشخص نمودن نقطه شروع کار

 

برای داشتن یک پوشش خوب، لازم است که نقطه شروع را برای خود مشخص کنید تا بتوان تمامی اقدامات را بر اساس آن محاسبه نمود.

از نقطه شروع مشخص شده خطوط عمودی را ترسیم نموده و سپس با استفاده از خط کش یا هر وسیله اندازه گیری دیگر از عمود بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

توجه به ارتفاع دیوار از اهمیت زیادی برخوردار است به طور معمول و در تمامی خانه ها استاندارد ارتفاع دیوار با در نظر نداشتن استثناها تقریباً ۲۷۰ سانتی متر می باشد که بر اساس آن می توان میزان کاغذ دیواری  مورد نیاز را مشخص نمود.

سعی کنید خط های عمودی ترسیم شده بر اساس اندازه طول کاغذ دیواری باشد، و پس از کسب اطمینان از درست بودن تمامی اندازه ها کاغذ را برش دهید.

 

ترسیم خطوط عمودی به عنوان راهنما

 

برای داشتن دیوار پوش یک دست و مناسب، می بایست از لبه قرنیز دیوار حدود ۱۰ سانتی متر اضافه تر در نظر داشته باشید چرا که این کار تمام احتمالات مربوط به خالی ماندن لبه دیوار را از بین می برد.

توجه داشته باشید که در زمان نصب می بایست لبه های آن  کاملا به هم چسبیده و بدون فاصله باشد. پس در زمان برش اول می بایست تمامی اقدامات مذکور مورد توجه قرار بگیرد زیرا برش اول اصلی‌ترین و به نحوی پایه کار نصب کاغذ دیواری می باشد.

سعی کنید که دو برش را انجام داده و سپس عملیات نصب کاغذ دیواری را انجام دهید نکته مهم و قابل توجه در زمان برش دوم اندازه گیری های دقیق است زیرا تمامی گل و طرح و رنگ کاغذ دیواری باید به طور یکسان در کنار همدیگر قرار بگیرند.

برای یک قواره شدن کاغذ دیواری ممکن است لازم باشد تا حدود نیم متر از آن کاملاً بدون استفاده باقی بماند نگران نباشید این اقدام کاملا اجتناب‌ناپذیر است و معمولا در زمان نصب توسط افراد حرفه ای نیز رخ می دهد.

 

پیشنهادی
دیزاین استند گل

اموزش نصب کاغذ دیواری و تنظیم قرار گیری برش ها کنار هم

پس از برش قواره های کاغذ دیواری بهتر است به سراغ آماده‌سازی چسب بروید، برای داشتن چسب قوی با چسبندگی بالا لازم است که میزان ترکیب با آب را به درستی اعمال نمایید ، برای این کار از ترکیب یک به پنج استفاده کنید  یعنی حدود صد گرم از پودر را در نیم لیتر آب ترکیب و برای جلوگیری از گلوله شدن ، مداوم ان را هم بزنید تا خود را بگیرد.

 

نحوه چسب زدن ورقه های برش خورده

 

پس از اینکه ترکیب به خوبی آماده شد پشت ورقه های برش داده شده را  کاملاً چسب بزنید توجه داشته باشید که میزان استفاده شده باید در همه کاغذ دیواری ها به شکل یکسان باشد از گوله شدن یا تجمع میزان زیادی از چسب در این ناحیه جلوگیری کنید.

یکی از مهمترین نکات در زمان نصب کاغذ دیواری برای جنس های مختلفی مانند نانوون یا پیپر این است که نباید چسب را به پشت ورق ها زده ابتدا باید دیوار را چسب کاری کرد و بعد ورقه های برش خورده را به طور منظم و قابل اجرا بر روی دیوار چسباند.

 

آماده سازی زیر ساز و چسب دیوار

 

مدت زمانی که چسب باید بر روی ورقه ها باقی بماند تا آماده نصب شود چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می باشد که در این مدت مواد چسب کاملا به خورد کاغذ رفته و آن را خیس و منعطف می سازد.

پس از انجام عملیات چسب کاری حالا نوبت به چسباندن ورقه های برش خورده بر روی دیوار به موازات خطوط عمودی ترسیم شده است.

اقدام مهمی که در تمام مراحل آموزش نصب کاغذ دیواری به آن اشاره می شود  قرار دادن ورقه های چسب دار بر روی دیوار به موازات خط عمودی ترسیم شده می باشد  چرا که در صورت بروز هرگونه خطا تمامی ورقه ها به صورت ناهمانگ و باظاهر نامتعادف به دیوار چسبیده می شود.

پس از نصب ورق بر روی دیوار لازم است که با یک برس حباب گیر تمامی بادی که زیر کاغذ مانده است را از آن خارج کنید،همچنین می توانید از این برس برای چسباندن لبه های پایینی به قرنیز و یا لبه های بالایی به گوشه دیوار نیز استفاده نمایید.

 

پیشنهادی
روش های موثر برای داشتن شیک ترین دکوراسیون منزل کوچک

آموزش نصب کاغذ دیواری و استفاده از وسیله حباب گیر

پس از مشخص شدن محل اتصال دیوار به سقف و دیوار به قرنیز می‌توانید میزان اضافه آن را با استفاده از یک کاتر برش دهید.

نکته مهم در زمان نصب کاغذ دیواری به دیوار های نزدیک به درب های ورودی یا پنجره ها اندازه گیری دقیق است همچنین می توانید پس از پایان نصب با استفاده از کاتر تمامی گوشه های پنجره و درب را برش و تمیز کاری کنید.

 

آموز نصب کاغذ دیواری و تمیزکاری اضافه های کاغذ

 

نکات مهم که در حین آموزش نصب کاغذ دیواری باید به آن اشاره کرد

 

یکی از موارد مهم که پیش از نصب کاغذ دیواری باید به آن توجه کرد محل مورد نظر است و شما به عنوان یک نصاب باید این نکات را در نظر داشته باشید که برای مناطق نمدار با رطوبت و میزان شرجی بالا، استفاده از کاغذدیواری به هیچ عنوان انتخاب هوشمندانه ای نیست، همچنین این شرایط برای محل های بسیار سرد نیز یکسان می باشد و دلیل آن بالارفتن میزان نم دیوار و نفوذ در چسب دیوار پوش می باشد که در نهایت سبب بروز حباب هایی زیر کاغذ دیواری می شود.

 

تنوع طرح و رنگ متناسب با دکوراسیون

 

نکته دوم که پیش از انجام کار نصب کاغذ دیواری باید مورد توجه قرار بگیرد انتخاب درست طرح و رنگ متناسب با محل مورد نظر شما است با توجه به اینکه هزینه مواد اولیه و نصب آن نسبت به رنگ آمیزی خیلی بیشتر می باشد پس دقت در این امر از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

دیزاین متفاوت با مدل های متنوع

 

از دیگر موارد مهم توجه به جنس، مرغوبیت و کیفیت کالا و قابلیت شستشوی آن است

در رابطه با اندازه کاغذ دیواری توجه به این نکته از اهمیت زیادی برخوردار است و عرض آن نباید از نیم متر کمتر باشد پس انتخاب مناسب خرید محصولات اروپایی با عرض ۹۰سانتی متر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.