دکوراسیون

آموزش دیزاین منزل

آموزش دیزاین منزل و عناصر دکور

متاسفانه بیشتر افراد آموزش دیزاین منزل Home design training و استفاده از تزئینات را اشتباه می گیرند،  اما در واقع طراحی خانه نیاز به آموزش های خاصی از قبیل برنامه ریزی فضا، طراحی مبلمان و معماری دارد. به عبارت ساده تر، یک دکوراتور داخلی بر زیبایی و ظاهر سطح یک فضا تمرکزداشته و قبل از هر چیز سعی بر آن دارد که عناصر داخلی را بشناسد. در ادامه می خواهیم در رابطه با اصول دیزاین منزل اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار داده و چند ایده خلاقانه را نیز به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

آموزش دیزاین منزل و عناصر دکور

 

در اولین قدم شما باید یک سبک  برای فضای خانه انتخاب کنید و این امر باعث می شود تا اصول دیزاین و هماهنگی بین عناصر رعایت شود. با این وجود، می توانید یک الگوی رسمی یا سنتی را انتخاب کرده و یا به جای آن از سبک های خاصی مانند فرانسوی، توسکانی، ویکتوریایی مدرن یا شیک استفاده کنید .

 

تعادل یک اصل خیلی مهم است

 

شما باید در نمای بصری یک اتاق چیدمان را به صورت متقارن انجام دهید و یا اینکه همانند فضای داخلی سنتی تجهیزات را نامتقارن بچینید. فراموش نکنید یکی از مهم ترین اصول دیزاین منزل این است که در داخل هر اتاق باید یک نقطه کانونی به چشم بخورد؛ این نقطه کانونی در نشیمن می تواند شومینه یا یک قطعه هنری باشد که فضا را از نظر مقیاس، رنگ یا بافت متمایز خواهد کرد. علاوه براین، کنتراست و تنوع باعث جذابیت بصری خواهد شد و شما می توانید ریتم را با تکرار همان رنگ، بافت یا الگو حفظ کنید.

 

آموزش دیزاین منزل

 

آموزش دیزاین منزل و انتخاب رنگ یا الگو

 

انتخاب رنگ یک قسمت اساسی در طراحی داخلی است. اگرچه در هر اتاق می توانید سبک متفاوتی داشته باشید، اما اغلب افراد به خصوص خانمها دوست دارند طراحی کل خانه را به هم گره بزنند. این نکته را نیز فراموش نکنید که لازم نیست الگوها با هم مطابقت داشته باشند، اما باید آنها را با یکدیگر تکمیل و هماهنگ کرده که این کار با در نظر گرفتن رنگ، اندازه و مقیاس انجام می شود.

 

نکاتی برای شروع طراحی خانه

 

در یک دکوراسیون چشم نواز از رنگ ها به خوبی استفاده شده و تمامی وسایل تزیینی در جای درست خود قرار گرفته اند. اما در این میان، یکی از رایج ترین اشتباهات نحوه قرارگیری بالش روی مبلمان یا تخت خواب است؛ متاسفانه برخی افراد تمایل دارند که از بالش های زیادی استفاده کرده و این موضوع تاثیر چشمگیری روی راحتی مهمان می گذارد، زیرا ناچار خواهد بود که برای نشستن بالش ها را حرکت دهد. طبیعتا در منزل هر یک از شما قسمت عمده ای از دکوراسیون نشیمن یا اتاق را مبلمان و فرش تشکیل می دهد و به همین دلیل باید بیشتر بودجه خود را صرف آنها نمایید.

در قدم بعدی آموزش دیزاین منزل می خواهیم در رابطه با نحوه استفاده از وسایل تزیینی و نمایشی صحبت کنیم؛ بر اساس یک قانون کلی، باید ارتفاع آویزهای دیوار و لوسترها به گونه ای باشد که علاوه بر نوردهی مناسب، آسیبی به زیبایی سایر تجهیزات وارد نکنند.

 

آموزش دیزاین منزل و انتخاب رنگ یا الگو

 

آشنایی با اصول اساسی طراحی داخلی

 

اگر با اصول اساسی طراحی داخلی آشنا باشید، قادر خواهید بود که هر فضایی را به بهترین شکل تغییر دهید و ما در ادامه می خواهیم اطلاعات مفیدی را در این رابطه به شما ارائه دهیم. مسلما وارد شدن به یک اتاق با دیزاین حرفه ای احساس خوبی را ایجاد می کند و برای رسیدن به یک دکوراسیون ایده آل باید اصول زیر را رعایت کرد.

 

تعادل

 

تعادل نه تنها از طریق شکل، بلکه از طریق رنگ، الگو و بافت نیز ایجاد می شود و شما با رعایت آن به اصطلاح یک موازنه بصری را ایجاد می کنید. اما در حالت کلی سه نوع تعادل وجود دارد

پیشنهادی
طرز ساخت استند گل نردبانی

 

متقارن یا رسمی 

 

در فضاهای سنتی یا رسمی باید یک تعادل متقارن ایجاد کرده و  فضا را به طور مساوی به دو طرف تقسیم کنید؛ به گونه ای که آینه یکدیگر باشند. به عنوان مثال، قرار دادن دو صندلی در دو طرف میز یک نمای متعادل ایجاد خواهد کرد، اما متاسفانه این نوع دیزاین می تواند یکنواخت و کسل کننده شود.

 

نامتقارن یا غیررسمی

 

در این نوع دیزاین وزن بصری خطوط، رنگ ها، فرم ها و بافت ها بدون اینکه تکرار شوند،  دقیق بوده و یک فضای پیچیده و جالب ایجاد می گردد. به عنوان مثال، یک مبل را می توان با قرار دادن دو صندلی در یک سمت متعادل کرد.

 

تعادل شعاعی

 

این نوع تعادل زمانی حاصل می شود که یک نقطه کانونی در مرکز قرار گرفته و سایر عناصر اطراف آن قرار بگیرند. به عنوان مثال می توان به میز ناهار خوری گرد و صندلی هایی که دور آن چیده شده اند اشاره کرد.

 

آموزش دیزاین منزل ودکوراسیونی ایده ال

 

ریتم

 

گام بعدی در آموزش دیزاین خانه رعایت ریتم است؛همانند موسیقی، ریتم کمک می کند تا در طراحی همه چیز از ایجاد الگوهای تکرارشونده گرفته تا کنتراست مناسب به ایجاد یک دکوراسیون شکیل منجر شود. اما شاید بپرسید که برای رعایت آن باید چکار کرد؟ شما کافیست تنها با استفاده از همان رنگ یا شکل در فواصل مختلف ریتم ایجاد کنید که هدف اصلی آن حرکت چشم در اتاق است. به عنوان مثال، برای ایجاد آن می توانید یک رنگ خاص را در بالش ها، تابلو نقاشی و در یک فرش تکرار نمایید.

 

تاکید

 

در اتاقی که همه اشیاء از اهمیت یکسانی برخوردار باشند، دیزاین داخلی پراکنده یا کسل کننده به نظر می رسد. شما برای ایجاد تنوع باید یک نقطه کانونی را انتخاب کرده و سایر اشیاء را در اطراف آن بچینید؛ به عنوان مثال، می توانید با چیدمان مبلمان در اطراف پنجره یا شومینه به نوعی روی آن نقطه تاکید کنید.

 

تناسب و مقیاس

 

منظور از تناسب ایجاد هماهنگی بین اندازه یک قسمت از منزل با قسمتی دیگر است؛  به عنوان مثال، در یک طرف اتاق وسایل بزرگ و حجیم قرار دارند و در طرف دیگر هیچگونه شئ تزیینی یا وسیله دیگری به چشم نمی خورد. در این صورت اتاق شما از مقیاس خارج خواهد شد. برای غلبه بر این مشکل می توانید از نظریه طراحان یونانیان باستان کمک بگیرید که می گویند: نسبت قسمت کوچکتر به بخش بزرگتر باید همان نسبت بخش بزرگتر به کل باشد. این نسبت در طبیعت نیز وجود دارد و هنرمندان و معماران هم از آن استفاده کرده اند.

 

آموزش دیزاین منزل و چند ایده کارامد در طراحی داخلی

 

امروزه استفاده از رنگ های خنثی نسبت به رنگ های پر زرق و برق رواج بیشتری دارد و اگر شما نمی دانید که برای انتخاب آن باید چه اصولی را مدنظر قرار دهید، ایده های زیر کمک خوبی برایتان خواهد بود.

 

رنگ های با تناژ یکسان

 

گاهی اوقات تنها چیزی که به آن احتیاج دارید یک سایه پررنگ است. در تصویر فوق مجموعه ای از کابینت های صورتی در دکوراسیون طوسی جلب توجه می کند که خود یک ایده خلاقانه به نظر می رسد .

 

آموزش دیزاین منزل و چند ایده کارامد در طراحی داخلی

 

اتاق نشیمن الهام گرفته از قرون وسطا

 

پرده های زرد و یک جفت صندلی فیروزه ای به یک اتاق نشیمن الهام گرفته از قرون وسطایی  نیرو خاصی می بخشد .

 

آموزش دیزاین منزل و چند ایده کارامد

 

فرش ترکی شلوغ

 

سایه ای مبهم از رنگ گل آلومینیوم و یک فرش پرشور ترکی مهمترین عناصری هستند که زیبایی چشمگیر این اتاق نشیمن را فراهم کرده اند.

پیشنهادی
شیک ترین طراحی دکوراسیون منزل با کاغذ دیواری چه ویژگی هایی دارد؟

 

آموزش دیزاین منزل و چند ایده در طراحی داخلی

 

تزئین با زرد خردلی

 

استفاده از تزئینات به رنگ زرد خردلی در این خانه مدرن با الهام گرفتن از مزارع کشاورزی انجام شده است. ما عاشق سایه های چوبی هستیم و عکس بالا به خوبی این موضوع را منعکس می کند.

 

آموزش دیزاین منزل و ایده های کارامد در طراحی داخلی

 

با پرده های نقش دار بر فضای خنثی غلبه کنید

 

می توان از پرده های گلدار و نقش دار برای جلا بخشیدن به یک فضای تحت سلطه وسایل خنثی استفاده کرد.

 

فضایی با رنگ تکرار شونده

 

فضایی با رنگ تکرار شونده

 

یک طراح داخلی با استفاده از رنگ های آبی، سبز و بنفش یک اتاق نشیمن را به محیطی جذاب تبدیل کرده است. همچنین به کارگیری چندین وسیله تزئینی مختلف به رنگ بنفش فضا را متحد می کند.

 

اتاق نشیمن بوهمیایی

 

آبی رنگ اصلی در این دکور است و لوازم جانبی آن توسط صنعتگران محلی ساخته شده اند؛ به همین خاطر فضا کمی شخصی به نظر می رسد. قبل از شروع آموزش دیزاین منزل بد نیست بدانید که وسایل دست ساز همواره روی مد بوده و هیچگاه قدیمی نمی شوند.

 

اتاق نشیمن بوهمیایی

 

رنگ ای ادویه ای و نئونی

 

در این طراحی یک اتاق نشیمن سنتی با دو قطعه مبلمان در کنار یکدیگر چیده شده اند. میز آکریلیک با رنگ صورتی کمی جلب توجه می کند و صندلی سبز چشمک زدن نماد دکوراسیون کلاسیک است.

 

ایده های تزئین صورتی و زرد

 

ایده های تزئین صورتی و زرد

 

شما با تماشای فضای بالا یک حال و هوای زمستانی را احساس خواهید کرد. در اینجا دیوارها با رنگ متضاد وسایل زرد و صورتی را احاطه کرده اند.

 

 

الگوهای چند لایه

 

در این خانه وسایلی به سبک نیومکزیکو و فرانسوی همراه با پارچه های بیشماری را با الگوهای زنده ترکیب کرده اند. همچنین استفاده از یک رومیزی راه راه تمام رنگ های به کار رفته در فضا را جمع می کند.

 

آشپزخانه

 

یک پشت صحنه متفاوت می تواند کمی ذوق به آشپزخانه سفید اضافه کند. فضای داخلی و فرانسوی توسط کاشی های اسپانیایی زنده شده است و میله های زرد طراوت خاصی به آشپزخانه می بخشند.

 

فضای خود را به فرش لنگر دهید

 

از گل های کم رنگ تا صورتی و مرجانی استفاده کنید تا اتاق نشیمن را زیباتر جلوه دهید. در تصویر بالابیشتر رنگ های اتاق در فرش تکرار شده اند.

 

تم های روشن برای سرویس بهداشتی

 

تم های روشن برای سرویس بهداشتی

 

ساده ترین راه برای شروع این است که با اضافه کردن یک یا دو رنگ روشن به کوچکترین نقطه در خانه خود، نشان دهید که از نظر بهداشت نیز فرد تمیزی هستید؛ زیرا تم های روشن نماد پاکیزگی هستند.  در این میان، اضافه کردن چند شئ تزئینی کوچک (مانند گلدان های مینیاتوری در کنار آینه) نیز می تواند تاثیر شگفتی روی زیبایی این محوطه داشته باشد.

 

تم های روشن برای سرویس بهداشتی

 

با کاغذ دیواری های خاص فضا را روشن کنید

 

این اتاق خواب سفید با کاغذ دیواری های خاص یک فضای گرم به خود گرفته است. بالش طلایی و چراغ های میز کمی تنوع ایجاد کرده اند.

 

چگونه ترکیب های منحصر به فرد رنگی را هماهنگ کنیم؟

 

زیبا شدن ترکیب سبز نعنایی و طلایی کمی بعید به نظر می رسد؛ اما در تصویر بالا خلاف این موضوع ثابت شده و ایجاد تضاد توسط گلهای بنفش و آویز مسی باعث افزایش زیبایی بصری می شود.

 

چگونه ترکیب های منحصر به فرد رنگی را هماهنگ کنیم؟

 

تزئین دیوارهای سیاه

 

درست مانند فضاهای سفید، دیوارهای سیاه پس زمینه مناسبی برای رنگ های زنده هستند. در این خانه  لوازم دکوراتیو شاد با رنگ های پر زرق و برق، دیوارهای تیره و تاریک را زیبا می کنند.

 

هنر مدرن

 

هنر مدرن

 

یک نقاشی رنگارنگ و بزرگ روی دیوار اتاق نشیمن دیده می شود. همچنین استفاده از وسایل تزئینی روی میز جدابیت دکورسیون را بیشتر کرده و شما می توانید تمامی آنها را به صورت آنلاین خریداری کنید.

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری و برچسب

 

اموزش دیزاین منزل با سبک هنر مدرن

 

اتاق نشیمن بنفش

 

رنگ های صورتی، بنفش و سبز در این فضای چند منظوره پارادوکس زیبایی را ایجاد کرده اند. پوشش دیوارها با کاغذ دیواری بوده و از بالش های منحصر به فرد همراه با فرش طرحدار استفاده شده است.

 

اموزش دیزاین منزل با سبک هنر مدرن

 

عکس برگردان های دیواری

 

دیزاین فضای داخلی ساده و سفید با تکه های تزئینی دیواری خال خالی برای اتاق کودکان بسیار مناسب می باشد. یکی از اصول آموزش دیزاین منزل این است که اتاق کودکان کمی متفاوت بوده و همواره در آنها از تم های روشن استفاده کنید.

 

رنگ صورتی و ایجاد یک فضای مدرن

 

بسیاری از طراحان داخلی می گویند صورتی یک سایه فوق العاده برای دکور منزل خواهد بود. در این ورودی استفاده از رنگ زیبا باعث روشن تر شدن مبلمان چوبی می شود.

 

نقش دیوار

 

در این اتاق نشیمن صندلی های آبی و فرش نارنجی الهام گرفته از سبک مراکشی هستند و بالش های رنگارنگ یک نمای بصری قوی را ایجاد می کنند.

 

نقش دیوار

 

مبلمان متمایز

 

برخی از افراد معتقدند که جواهرات به خصوص الماس بهترین دوست یک خانم هستند، ولی ما برای فضای داخلی چند منظوره  رنگ سنگهای قیمتی را ترجیح می دهیم. در اینجا استفاده از رنگهای زیبا از جمله آبی، یاقوتی، کبود، زرد و فوشیای فانتزی مجلل این اتاق نشیمن را به یک محیط دلنشین تبدلی کرده است.

 

مبلمان متمایز

 

ملافه های نقش دار را امتحان کنید

 

لحاف مناسب می تواند فضای شما را تازه کند. در اینجا طراحان داخلی فضای سفید را با پارچه های رنگارنگ تجدید کرده اند.

 

در کتابخانه خود تناسب ایجاد کنید

 

با از بین بردن گرد و غبار از وسایل قدیمی، به طرح رنگ فعلی خود انرژی بدهید. در این عکس طراح داخلی با سازماندهی رنگی کتابها ، یک کتابخانه خانگی را به  کانون توجه تبدیل کرده است .

 

رنگ های مودی می توانند فضای اتاق را بزرگتر کنند

 

شما می توانید با یک رنگ نامناسب فضای اتاق را کوچکتر کنید. اما یکی از ترفندهای رایج استفاده از رنگ براق است که نور را منعکس می کند. در این اتاق ضد مینیمالیسم دیوارهای لاکی زمینه لازم را برای استفاده ترکیبی از وسایل خاص را فراهم می کنند. در مقابل، استفاده از رنگ سفید برای سقف باعث ایجاد خطای دید شده و گویا که اتاق بزرگتر است.

 

رنگ های مودی می توانند فضای اتاق را بزرگتر کنند

 

سایه های پیچیده

 

اگر جزو آن دسته از افرادی هستنید که به دکوراسیون های شلوغ اما دارای تناسب رنگ علاقه دارید، تصویر بالا ایده خوبی برایتان خواهد بود.

 

اتاق نشیمن نگین دار

 

استفاده از مبلمان در کنار لوازم دکوراتیو جذابیت دنجی به اتاق نشیمن می دهد. در این عکس استفاده از مبل بنفش فضا را پررنگ جلوه می دهد؛ در حالی که صندلی های زرد لیمویی و سبز سیب تعادل را ایجاد کرده و المان های سرامیکی فیروزه ای به تقارن اتاق کمک می کنند.

 

دکوراسیون منزل دمدمی

 

ما به تم های روشن و الگوهای عجیب و غریب علاقه زیادی داریم؛ زیرا به نوعی دکوراسیون را متفاوت نشان می دهد. در اینجا به کار بردن منسوجات رنگارنگ از سراسر کره خاکی یک سبک کاملا  گرم را به وجود می آورد. در تصویر بالا استفاده از لوازم جانبی مانند قوهای تزئینی روی زمین و سر فرنولوژی روی میز انتهایی یک فضای بی نظیر را ایجاد کرده است.

 

دکوراسیون منزل دمدمی

 

دیوار برجسته رنگارنگ

 

روی دیوار از قطرات و بافت رنگارنگ استفاده شده و فضا را کمی جنجالی می کند .بنابراین، نمی توان نقش کاغذ دیواری را در زیبایی دکوراسیون نادیده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.