دکوراسیون

آموزش آماده سازی چسب کاغذ دیواری

آموزش آماده سازی چسب کاغذ دیواری

اگر قصد تغییر دکوراسیون منزل را دارید و گزینه کاغذ دیواری را انتخاب کرده اید، بهتر است از کاغذ دیواری هایی با مرغوبیت بالا استفاده کنید، چرا که جنس و طرح  و کیفیت آن میتواند در زیبایی منزلتان تاثیر به سزایی داشته باشد. اما قبل از هر کاری ، نکته ای که حائز اهمیت است،  تمیز کردن دیوارها و عاری شدن آن از ترک و گرد و غبار است و همچنین نوع چسبی که استفاده می شود میتواند در دوام مدت عمر کاغذ دیواری تاثیر داشته باشد. در مقاله پیش رو با مضمون آموزش آماده سازی چسب کاغذ دیواری Wallpaper glue به این مهم می پردازیم و نکات کلیدی آن را با شما به اشتراک میگذاریم.

 

چگونه سطح را برای نصب کاغذ دیواری آماده کنیم؟

 

اگر بخواهیم کاغذ دیواری بدون نقص و با زیبایی دو چندان داشته باشیم و بدون ایراد عمل نصب آن را به خوبی انجام دهیم، قبل از نصب آن به نکات زیر  توجه داشته باشیم

ابتدا سطح دیوار را بررسی کنید اگه دیوار ترک دارد، ترک موجود را با کمک گچ های سفید کاری یا بتانه ی نقاشی برطرف کنید. اگر دیوار رطوبت  دارد آن را رفع کنید تا پس از چسب کاری و نصب دچار مشکل نشوید.

اگر دیوار سطحی گچی دارد و تا کنون رنگ نشده است بهتر است قبل از نصب کاغذ دیواری از روغن الف برای پوشش سطح استفاده کنید . روغن را به سطح دیوار گچی بمالید تا سطحی لغزنده ایجاد گردد. با این کار کاغذ دیواری راحت تر، با چسب روی  سطح مورد نظر قرار می گیرد. اگر دیوار شما قبلا رنگ شده باشد دیوار  را با  کمی چسب چوب رقیق شده با آب  بپوشانید. علاوه بر پاک شدن دیوار باعث میشود کاغذ دیواری بهتر به دیوار بچسبد.

پیشنهادی
تفاوت کاغذ دیواری با پوستر سه بعدی

اگر دیوار شما از سنگ است ابتدا آن را بتانه کاری کنید و سپس با چسب مخصوص کاغذ دیواری را بچسبانید.

 

چسباندن کاغد دیواری

 

ممکن است شکستگی، تا خوردگی در هنگام نصب کردن کاغذ دیواری برای شما پیش آید این شکستگی ها و ترک خوردگی ها جای هیچ گونه نگرانی بوجود نمی آورد چرا که با چسب کاری کردن میتوانید به وسیله کاردک ها یا وسایل پلاستیکی موجود این معضلات را از بین ببرید و دیوار موجود به شکل یک دستی در آید .

 

آماده سازی چسب کاغذ دیواری

 

استفاده از چسب های آماده

 

اگر از چسب های آماده استفاده میکنید قبل از استفاده بروشور موجود در بسته چسب را به دقت مطالعه نمایید و سعی کنید بر اساس دستور العمل  تمام سطع دیوار را آغشته به چسب نموده و کاغذ دیواری را بچسبانید.

 

مراحل ساخت چسب کاغذ دیواری

 

مراحل ساخت چسب کاغذ دیواری

 

چسب کاغذ دیواری بر اساس مبنا و فرمولاسیون خاصی ساخته می شود.انتخاب روشهای صحیح اندازه گیری مواد استفاده شده میتواند در تولید چسب مرغوب تر کمک شایانی داشته باشد. اما چه مراحلی برای ساخت چسب دیواری لازم است

در ابتدای امر به این نکته اشاره می کنیم که چه تعداد کاغذ دیواری برای نصب وجود دارد. بر اساس نوع آن نسبت مواد و مخلوط کردن آن با آب دقت کنید.

 

  • در کاغذ دیواری معمولی تقریبا به میزان ۶۰ لیتر آب برای چسباندن ۸۰ رول مورد نیاز است.

 

  • در کاغذ دیواری سبک تقریبا به میزان ۷۰ لیتر آب برای چسباندن ۱۰۰ رول.

 

  • در کاغذ یواری سنگین تقریبا به میزان ۵۰ لیتر آب برای ۵۵ رول.
پیشنهادی
ایده های جذاب برای داشتن متفاوت ترین دکور پشت تلویزیون

 

در مرحله بعد نحوه درست مخلوط کردن چسب و آب مطرح است. این مخلوط آنقدر باید یک دست و هموار باشد که هیچ گره ای در آن وجود نداشته باشد.

 

در این مرحله مخلوط حاصل را مجدداً بهم می زنیم تا از یکنواخت بودن آن اطمینان حاصل کنیم این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه استراحت می دهیم.

 

در مرحله نهایی چسب مورد نظر آماده استفاده بوده و میتوانید در مکان های مختلف از آن استفاده کنید.

 

 نکات طلایی در آموزش آماده سازی چسب کاغذ دیواری

 

اگر نسبت هایی که برای ساخت چسب مطرح کردیم به درستی انجام شود و نصاب مهارت لازم را داشته باشد توجه به نکات زیر خالی از لطف نیست.

 

  • سطحی که مورد استفاده قرار میگیرد را قبل از چسب کاری باید تمیز و یکنواخت کنید.

 

  • مخلوط پودر و آب باید در ظرف تمیزی آماده گردد

 

  • قلم موی استفاده شده کاملا سالم باشد و اگر آغشته به رنگ دیگری است قبل از رنگ آمیزی، برای تمیز کردن قلم مو از تینر استفاده کنید .آن را  شستشو داده و خشک کرده و مورد استفاده قرار دهید.

 

  • ترکیب درستی از آب و چسب درست کنید.

 

  • تمام سطح مورد نظر را با چسب بپوشانید تا تمام کاغذ به طور یکنواخت و تمیز به سطح مورد نظر بچسبد.

 

  • ابتدا لایه کمی از چسب را زیر کاغذ دیواری قرار دهید و بعد از چسباندن کاغذ دیواری چسب های اضافی را از بین ببرید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.